Juubelinäitus pakub väikest retke Kunst vajab publikut. Seega on kaubanduskeskus suurepärane koht näituse korraldamiseks. Veebruari alguses avati Tartu kaubamaja E-Kunstisalongis galerii 10. aastapäevale pühendatud näitus. veebruarini ©1995-2007 Postimees Postimees Juubelinäitus pakub väikest retke eesti kunstiilma
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997. Galerii korraldab oksjone (Tallinnas, Tartus, Pärnus), tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.

Juubelinäitus pakub väikest retke eesti kunstiilma

Kadri Asmer, TÜ kunstiajaloo tudeng 14. veebr. 2007

Kunst vajab publikut. Seega on kaubanduskeskus suurepärane koht näituse korraldamiseks. Veebruari alguses avati Tartu kaubamaja E-Kunstisalongis galerii 10. aastapäevale pühendatud näitus.

Piret Veski «Need, kes elavad sinistes allikates».
Foto: Repro

Näitusel on üleval 32 teost erinevatelt eesti kunstnikelt, kellega E-Kunstisalong oma tegutsemisajal koostööd on teinud. Välja on pandud nii Tartu kui Tallinna autorite töid, siiski on puhtalt geograafilise asukoha tõttu ülekaalus kohalikud kunstnikud - Ilmar Kruusamäe, Imat Suumann, Pille Tammela, Anne Vasar, Jaan Punga jt.

Maastikumaali võlu

®anriliselt domineerib maastikumaal, sealhulgas linnavaated. Ühena esimestest jääb silma Malle Leisi töö «Vaade Rästa tänavale». Leisile on olnud alati omane julge värvikäsitlus. Siin on aga dekoratiivsus taandunud ning talvine vaade Tallinnale läbi härmas puude loob rahuliku ja intiimse õhustiku, kuid säilitab kunstnikule omase täpsuse ning selgepiirilisuse.

Tähelepanu pälvib kindlasti Imat Suumanni «Talvine maastik». Temale tüüpiliste öiste linnavaadete kõrval kohtab järjest enam heledatoonilisi ja impressionistlike värvilahendustega talviseid maastikke. Suumann jäädvustab eelkõige meeleolu ning tal on erakordne oskus märgata lihtsuse ilu.

Vanema põlvkonna kunstnikest võib nimetada Pallase juurtega Johannes Uigat. Näitusel olev «Pühajärve motiiv» ei erine kuidagi kunstniku teistest Lõuna-Eesti vaadetest. Need on kõik uigalikult jõulised ning ekspressiivsed, peamine rõhk on värvidel ja kujunditel.

Kunst räägib

Kindlasti ei jäta kedagi külmaks Pille Tammela imearmsad trollid, kes äratavad kõigis ellu lapseliku usu müstilisse maailma. Igal maalil on rääkida oma lugu ja mis võiks parem olla, kui saame selle ise välja mõelda. Kunst on see, mis annab mõttele suuna.

Piret Veski töö «Need, kes elavad sinistes allikates» sobib samasse kategooriasse, luues nii oma sü¾ee kui koloriidiga maagilise ja võluva õhustiku ning lastes meie kujutlusvõimel lennata.

Näitus annab võimaluse näha ühte väikest, aga head osa eesti kunstist.

Näitus

E-Kunstisalongi juubelinäitus

Tartu kaubamajas

Avatud 15. veebruarini


©1995-2007 Postimees
Postimees


Viimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Juubelinäitus pakub väikest retke

Piret Veski «Need, kes elavad sinistes allikates» Foto: Repro Näitusel on üleval 32 teost erinevatelt eesti kunstnikelt, kellega E-Kunstisalong oma tegutsemisajal koostööd on teinud Kunst vajab publikut. Seega on kaubanduskeskus suurepärane koht näituse korraldamiseks. Veebruari alguses avati Tartu kaubamaja E-Kunstisalongis galerii 10. aastapäevale pühendatud näitus.

Juubelinäitus pakub väikest retke eesti kunstiilma

www.e-kunstisalong.ee © 2023 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük