Karikakrad väljal, Esther Roode Esther Roodet on nimetatud n-ö hilispallaslaseks. Alates 1946. aastat õppis ta Tartu Riikliku Kunstiinstituudi maaliosakonnas, kus siiski veel püüti elus hoida endisaegseid pallaslikke kunstiväärtusi. Viimast esmajoones mõttekaaslaste kaudu. „Oma teadmisi moodsast kunstist jagasid 1940. aastate lõpus Tartus Pallase kunstikooli raamatukogu uurinud Henn Roode, Esther Roode ja Heldur Viires,“ on kirjutanud kunstiteadlane Tõnis Tatar. 1949. aasta arreteeriti Esther Roode koos rühma kunstiüliõpilastega ning saadeti vangilaagrisse, võimalus õpingute lõpetamiseks saabus alles 1959. aastal Eesti Riiklikus Kunstiinstituudis. Seal said ka vanad sõbrad jälle kokku ning Viires on meenutanud, et vangilaagrist tulnutel olid „Pallase kunstihariduse armid otsaees“. Omavahel räägiti elavalt moodsa kunsti küsimustest ja kunstifilosoofiast üldisemalt, mis aitas üliõpilastel ametlike koolitundide vaheaegadel vaimu ergutada ja oma kunstilisi tõekspidamisi elus hoida. Teades, et selles vaimus ja sõpruskonnas kujunes Esther Roode maalikäekiri on kerge ka käesoleval akvarellil märgata tema loomingule iseloomulikku siirust ja tundlikkust. Aastast 1971 oli Esther Roode Eesti Kunstnike Liidu liige Karikakrad väljal, Esther Roode E-kunstisalongis Roode Esther
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
Karikakrad väljal, Esther Roode E-kunstisalongis
Esther Roode (1923–2007)

Karikakrad väljal

1985. Akvarell, paber. Lm 36x49. Signatuuriga.
Hind: € 1 580 raamitud

Esther Roodet on nimetatud n-ö hilispallaslaseks. Alates 1946. aastat õppis ta Tartu Riikliku Kunstiinstituudi maaliosakonnas, kus siiski veel püüti elus hoida endisaegseid pallaslikke kunstiväärtusi. Viimast esmajoones mõttekaaslaste kaudu. „Oma teadmisi moodsast kunstist jagasid 1940. aastate lõpus Tartus Pallase kunstikooli raamatukogu uurinud Henn Roode, Esther Roode ja Heldur Viires,“ on kirjutanud kunstiteadlane Tõnis Tatar.
1949. aasta arreteeriti Esther Roode koos rühma kunstiüliõpilastega ning saadeti vangilaagrisse, võimalus õpingute lõpetamiseks saabus alles 1959. aastal Eesti Riiklikus Kunstiinstituudis. Seal said ka vanad sõbrad jälle kokku ning Viires on meenutanud, et vangilaagrist tulnutel olid „Pallase kunstihariduse armid otsaees“. Omavahel räägiti elavalt moodsa kunsti küsimustest ja kunstifilosoofiast üldisemalt, mis aitas üliõpilastel ametlike koolitundide vaheaegadel vaimu ergutada ja oma kunstilisi tõekspidamisi elus hoida.
Teades, et selles vaimus ja sõpruskonnas kujunes Esther Roode maalikäekiri on kerge ka käesoleval akvarellil märgata tema loomingule iseloomulikku siirust ja tundlikkust.

Soovin broneerida


Esther Roode (1923–2007)
Esther Roode (sünd. Raudsepp) sündis 1923. aastal Tallinnas. Õppis Tallinna Riiklikus Tarbekunsti Instituudis, kuid läks 1947. aastal üle Tartu Riikliku Kunstiinstituudi maaliosakonna teisele kursusele. Novembris 1949. aastal arreteeriti Ester Potisepp, Henn Roode, Lembit Saarts, Ülo Sooster, Heldur Viires, Valdur Ohakas. Ester Potisepp oli ligi seitse aastat Venemaal Mordvas Javasis vangilaagris. 1956. aastal jätkas Esther Roode koos abikaasa Henn Roodega õpinguid Tallinnas Eesti Riiklikus Kunstiinstituudis, mõlemad lõpetasid 1959. aastal maalikunstniku diplomiga.Pärast ülikooli lõpetamist töötas Esther Roode kunstiõpetajana Tallinna Õpetajate Majas ja Tallinna Kultuuriülikoolis. Aastatel 1962–1978 õpetas ta maalimist ja joonistamist Tallinna Pedagoogilises Instituudis ning tegi illustraatorina kaastööd kirjastustele. Aastast 1971 oli Esther Roode Eesti Kunstnike Liidu liige.
Karikakrad väljal, Esther Roode E-kunstisalongis


Viimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Karikakrad väljal, Esther Roode

Esther Roode (1923–2007) Karikakrad väljal 1985 Akvarell, paber Esther Roodet on nimetatud n-ö hilispallaslaseks. Alates 1946. aastat õppis ta Tartu Riikliku Kunstiinstituudi maaliosakonnas, kus siiski veel püüti elus hoida endisaegseid pallaslikke kunstiväärtusi. Viimast esmajoones mõttekaaslaste kaudu. „Oma teadmisi moodsast kunstist jagasid 1940. aastate lõpus Tartus Pallase kunstikooli raamatukogu uurinud Henn Roode, Esther Roode ja Heldur Viires,“ on kirjutanud kunstiteadlane Tõnis Tatar. 1949. aasta arreteeriti Esther Roode koos rühma kunstiüliõpilastega ning saadeti vangilaagrisse, võimalus õpingute lõpetamiseks saabus alles 1959. aastal Eesti Riiklikus Kunstiinstituudis. Seal said ka vanad sõbrad jälle kokku ning Viires on meenutanud, et vangilaagrist tulnutel olid „Pallase kunstihariduse armid otsaees“. Omavahel räägiti elavalt moodsa kunsti küsimustest ja kunstifilosoofiast üldisemalt, mis aitas üliõpilastel ametlike koolitundide vaheaegadel vaimu ergutada ja oma kunstilisi tõekspidamisi elus hoida.Teades, et selles vaimus ja sõpruskonnas kujunes Esther Roode maalikäekiri on kerge ka käesoleval akvarellil märgata tema loomingule iseloomulikku siirust ja tundlikkust.

Karikakrad väljal, Esther Roode E-kunstisalongis

Roode Esther
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük