Karlova Salme tänav, Kaja Kaja Kärner lõpetas 1948. a. Tartu Riikliku Kunstiinstituudi Ado Vabbe õpilasena, kes pidas teda juba noil päevil isikupäraseks maalikunstnikuks. Kui Kärner oleks sündinud teisel ajal, oleks tema tähelend olnud kõrge ning tähelepanu rohke, kuid ajastu mentaliteet surus kunstniku vaiksesse argipäeva, kus peamiselt valmisid maastikud, agulimotiivid ning portreed. Kunstnikul oli tugev tõmme abstraktsionimis suunas, mis esitas väljakutseid vormi- ja koloriidiküsimustes. Antud teos "Karlova. Salme tänav“ on Kaja Kärneri loomingu üks iseloomulikumaid teoseid, kus kunstnik on äärmiselt tabavalt jäädvustanud konkreetse linnaosa õhustikku ning iseloomu. Ilmselgelt tundis kunstnik selle hingamist ja rütmi, elades ka ise seal koos kunstniku ja hea sõbra Valve Janoviga. Hilissügisene motiiv on loodud aastaajale omastest pruunikates ja hallides toonides, kuid kus kunstnik on meisterlikult tabanud vastavalt valgusele nende erinevaid varjundeid. 1971. a. näituskataloogis on kunstnik ise oma loodusvaadetest kirjutanud: "Enamasti püüan väljast saadud värvilisi muljeid kodus teostada ja need pildid on mulle sõnakuulelikud. Looduses maalides, kus valgus nii kiiresti muutub, pole sõnakuulmisest juttugi. /---/ Satun siis segadusse ja algab nagu võidujooks loodusega, mis tihti lõpeb alles pimeda tulekul. “ 2010 Karlova. Salme tänav, Kaja Kärner E-kunstisalongis Kärner Kaja
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
Karlova. Salme tänav, Kaja Kärner E-kunstisalongis
Kaja Kärner (1920-1998)

Karlova. Salme tänav

Õli, lõuend 36 x 50
Alghind: € 12000/€767
24. E-Kunstisalongi XXIV oksjon
28.04.2010 Tallinn, hotell Olümpia

Kaja Kärner lõpetas 1948.a. Tartu Riikliku Kunstiinstituudi Ado Vabbe õpilasena, kes pidas teda juba noil päevil isikupäraseks maalikunstnikuks. Kui Kärner oleks sündinud teisel ajal, oleks tema tähelend olnud kõrge ning tähelepanu rohke, kuid ajastu mentaliteet surus kunstniku vaiksesse argipäeva, kus peamiselt valmisid maastikud, agulimotiivid ning portreed. Kunstnikul oli tugev tõmme abstraktsionimis suunas, mis esitas väljakutseid vormi- ja koloriidiküsimustes.
Antud teos "Karlova. Salme tänav“ on Kaja Kärneri loomingu üks iseloomulikumaid teoseid, kus kunstnik on äärmiselt tabavalt jäädvustanud konkreetse linnaosa õhustikku ning iseloomu. Ilmselgelt tundis kunstnik selle hingamist ja rütmi, elades ka ise seal koos kunstniku ja hea sõbra Valve Janoviga. Hilissügisene motiiv on loodud aastaajale omastest pruunikates ja hallides toonides, kuid kus kunstnik on meisterlikult tabanud vastavalt valgusele nende erinevaid varjundeid. 1971.a. näituskataloogis on kunstnik ise oma loodusvaadetest kirjutanud: "Enamasti püüan väljast saadud värvilisi muljeid kodus teostada ja need pildid on mulle sõnakuulelikud. Looduses maalides, kus valgus nii kiiresti muutub, pole sõnakuulmisest juttugi. /---/ Satun siis segadusse ja algab nagu võidujooks loodusega, mis tihti lõpeb alles pimeda tulekul.“Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Karlova Salme tänav, Kaja

Kaja Kärner (1920-1998) Karlova Salme tänav Õli, lõuend 36 x 50 Alghind: € 12000/€767 24 Kaja Kärner lõpetas 1948.a. Tartu Riikliku Kunstiinstituudi Ado Vabbe õpilasena, kes pidas teda juba noil päevil isikupäraseks maalikunstnikuks. Kui Kärner oleks sündinud teisel ajal, oleks tema tähelend olnud kõrge ning tähelepanu rohke, kuid ajastu mentaliteet surus kunstniku vaiksesse argipäeva, kus peamiselt valmisid maastikud, agulimotiivid ning portreed. Kunstnikul oli tugev tõmme abstraktsionimis suunas, mis esitas väljakutseid vormi- ja koloriidiküsimustes. Antud teos "Karlova. Salme tänav“ on Kaja Kärneri loomingu üks iseloomulikumaid teoseid, kus kunstnik on äärmiselt tabavalt jäädvustanud konkreetse linnaosa õhustikku ning iseloomu. Ilmselgelt tundis kunstnik selle hingamist ja rütmi, elades ka ise seal koos kunstniku ja hea sõbra Valve Janoviga. Hilissügisene motiiv on loodud aastaajale omastest pruunikates ja hallides toonides, kuid kus kunstnik on meisterlikult tabanud vastavalt valgusele nende erinevaid varjundeid. 1971.a. näituskataloogis on kunstnik ise oma loodusvaadetest kirjutanud: "Enamasti püüan väljast saadud värvilisi muljeid kodus teostada ja need pildid on mulle sõnakuulelikud. Looduses maalides, kus valgus nii kiiresti muutub, pole sõnakuulmisest juttugi. /---/ Satun siis segadusse ja algab nagu võidujooks loodusega, mis tihti lõpeb alles pimeda tulekul.“

Karlova. Salme tänav, Kaja Kärner E-kunstisalongis

Kärner Kaja
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük