Kaunaslast Peeter Krosmanni paelub Taas külastab sünnimaad koos oma uusima loominguga maalikunstnik Peeter Krosmann, kes kolis suve lõpul neli aastat tagasi Kaunasesse. Päevast päeva oma kunstnikust abikaasa Miglì Kosinskaitì ja teiste leedulaste kõrval elades ja töötades ei ole tal Tartu siiski meelest läinud, nagu nüüd tõestab tema näitus «13 Tartu vaadet» E-kunstisalongis. Silma hakkab pilte Karlovast, kus Krosmann on elanud ja töötanud, aga ka kesklinna vaateid. Üks maal on Supilinnast, täpsemalt karastusjoogitehasest. Kunstniku jutu järgi paelus teda eelkõige tehase kohal lehvinud ilus roosa lipp, mis hiljem on asendunud rohelisega. «Ei ole nii, et ainult fotograafid jäädvustavad ajalugu, ka maalikunstnikel õnnestub seda fikseerida,» kommenteeris ta. Värv ja valgus Linnavaadetes ei aja Peeter Krosmann taga fotograafilist täpsust. Teda huvitavad eeskätt värvid. «Nüüd, kui ma maalin neid pilte Kaunases, kasutan ma varem Tartus ringi kõndides tehtud fotosid, aga kujutisest olulisemad on värvid ja valgus, mälestused pildistamise hetkest,» ütles ta. Navitrollalikke pilvi ei paista ühelgi maalil. Taevas on üsna ühetooniline, kord helgem ja kord tumedam. Ühele maalile on Krosmann jäädvustanud talvise sulailma atmosfääri. Antoniuse õue majade kohal on aga vihmasünge, violetjas taevas. «Tuligi vihm,» meenutas kunstnik. «Mõne teise pildi peal olen valgust kõvasti tuuninud. » Linnavaadetes ei aja Peeter Krosmann taga fotograafilist täpsust. Teda huvitavad eeskätt värvid. Kuidas mõjub Tartu vaadete maalimisele meie linna ja Kaunase vaheline geograafiline kaugus, pool tuhat kilomeetrit? «Ma maalin mälestust Tartust ja kaugus aitab mind,» ütles ta. «Mõnda asja näeb kaugemalt paremini. » Kõik E-kunstisalongi nüüd välja pandud Krosmanni maalid on valminud tänavu. «13 Tartu vaadet» jääb näitusena vaadata 22. septembrini. Kaunaslast Peeter Krosmanni paelub Tartu vaadetes värv
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997. Galerii korraldab oksjone (Tallinnas, Tartus, Pärnus), tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.

Kaunaslast Peeter Krosmanni paelub Tartu vaadetes värv

Raimu Hanson Tartu Postimees 2. sept. 2021

Taas külastab sünnimaad koos oma uusima loominguga maalikunstnik Peeter Krosmann, kes kolis suve lõpul neli aastat tagasi Kaunasesse. Päevast päeva oma kunstnikust abikaasa Miglì Kosinskaitì ja teiste leedulaste kõrval elades ja töötades ei ole tal Tartu siiski meelest läinud, nagu nüüd tõestab tema näitus «13 Tartu vaadet» E-kunstisalongis.
Silma hakkab pilte Karlovast, kus Krosmann on elanud ja töötanud, aga ka kesklinna vaateid. Üks maal on Supilinnast, täpsemalt karastusjoogitehasest. Kunstniku jutu järgi paelus teda eelkõige tehase kohal lehvinud ilus roosa lipp, mis hiljem on asendunud rohelisega. «Ei ole nii, et ainult fotograafid jäädvustavad ajalugu, ka maalikunstnikel õnnestub seda fikseerida,» kommenteeris ta.

Värv ja valgus

Linnavaadetes ei aja Peeter Krosmann taga fotograafilist täpsust. Teda huvitavad eeskätt värvid. «Nüüd, kui ma maalin neid pilte Kaunases, kasutan ma varem Tartus ringi kõndides tehtud fotosid, aga kujutisest olulisemad on värvid ja valgus, mälestused pildistamise hetkest,» ütles ta.

Navitrollalikke pilvi ei paista ühelgi maalil. Taevas on üsna ühetooniline, kord helgem ja kord tumedam. Ühele maalile on Krosmann jäädvustanud talvise sulailma atmosfääri. Antoniuse õue majade kohal on aga vihmasünge, violetjas taevas. «Tuligi vihm,» meenutas kunstnik. «Mõne teise pildi peal olen valgust kõvasti tuuninud.»

Linnavaadetes ei aja Peeter Krosmann taga fotograafilist täpsust. Teda huvitavad eeskätt värvid.

Kuidas mõjub Tartu vaadete maalimisele meie linna ja Kaunase vaheline geograafiline kaugus, pool tuhat kilomeetrit? «Ma maalin mälestust Tartust ja kaugus aitab mind,» ütles ta. «Mõnda asja näeb kaugemalt paremini.»

Kõik E-kunstisalongi nüüd välja pandud Krosmanni maalid on valminud tänavu. «13 Tartu vaadet» jääb näitusena vaadata 22. septembrini.Viimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Kaunaslast Peeter Krosmanni paelub

Taas külastab sünnimaad koos oma uusima loominguga maalikunstnik Peeter Krosmann, kes kolis suve lõpul neli aastat tagasi Kaunasesse. Päevast päeva oma kunstnikust abikaasa Miglì Kosinskaitì ja teiste leedulaste kõrval elades ja töötades ei ole tal Tartu siiski meelest läinud, nagu nüüd tõestab tema näitus «13 Tartu vaadet» E-kunstisalongis.Silma hakkab pilte Karlovast, kus Krosmann on elanud ja töötanud, aga ka kesklinna vaateid. Üks maal on Supilinnast, täpsemalt karastusjoogitehasest. Kunstniku jutu järgi paelus teda eelkõige tehase kohal lehvinud ilus roosa lipp, mis hiljem on asendunud rohelisega. «Ei ole nii, et ainult fotograafid jäädvustavad ajalugu, ka maalikunstnikel õnnestub seda fikseerida,» kommenteeris ta.Värv ja valgusLinnavaadetes ei aja Peeter Krosmann taga fotograafilist täpsust. Teda huvitavad eeskätt värvid. «Nüüd, kui ma maalin neid pilte Kaunases, kasutan ma varem Tartus ringi kõndides tehtud fotosid, aga kujutisest olulisemad on värvid ja valgus, mälestused pildistamise hetkest,» ütles ta.Navitrollalikke pilvi ei paista ühelgi maalil. Taevas on üsna ühetooniline, kord helgem ja kord tumedam. Ühele maalile on Krosmann jäädvustanud talvise sulailma atmosfääri. Antoniuse õue majade kohal on aga vihmasünge, violetjas taevas. «Tuligi vihm,» meenutas kunstnik. «Mõne teise pildi peal olen valgust kõvasti tuuninud.» Linnavaadetes ei aja Peeter Krosmann taga fotograafilist täpsust. Teda huvitavad eeskätt värvid.Kuidas mõjub Tartu vaadete maalimisele meie linna ja Kaunase vaheline geograafiline kaugus, pool tuhat kilomeetrit? «Ma maalin mälestust Tartust ja kaugus aitab mind,» ütles ta. «Mõnda asja näeb kaugemalt paremini.»Kõik E-kunstisalongi nüüd välja pandud Krosmanni maalid on valminud tänavu. «13 Tartu vaadet» jääb näitusena vaadata 22. septembrini.

Kaunaslast Peeter Krosmanni paelub Tartu vaadetes värv

www.e-kunstisalong.ee © 2023 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük