Köielkõndija ja toonekurg, Valeri Vene kunstniku ja õppejõu Valeri Volkovi nimi on suuremale osale eesti kunstipublikust vähetuntud, kuigi tal on olemas kokkupuutepunktid ka Tartuga. Nimelt toimus 1979. aastal Tartu Kunstimuuseumis tema isikunäitus. Olgu siinkohal öeldud, et tema isa oli vene avangardistide hulka kuuluv Aleksander Volkov, kelle looming oli möödunud sajandil suuresti keelu all ja kritiseeritud. Tänapäeval makstakse tema loomingu eest kõrgeid summasid nii Euroopa kui Ameerika kunstiturgudel. Üks tema isikunäitustest toimus 1960-ndate algul samuti Tartus. Valeri Volkov õppis aastatel 1944-1947 Ta¹kendis P. Benkovi nimelises kunstikoolis ja seejärel aastatel 1947-1952 sealses ülikoolis kunstiteadust. 1960ndate lõpul kolis kunstnik Moskvasse, kus elab tänaseni. Ta töötas Moskva kunstikoolis maali ja kompositsiooni õppejõuna. Volkovi loomingus on oluliseks teemaks välisreisidel nähtu ja kogetu, milledest võis olla inspireeritud ka teos "Köielkõndija ja toonekurg", mis oli eksponeeritud ka tema isikunäitusel Tartus. Lisaks eelnevale on ta palju kujutanud ka Kesk-Aasia olustikku. Viimasega seoses on Volkov Eestist tuttav Ain Kaalepiga, kelle huvideringi on kuulnud ka Kesk-Aasia luule. Sarnaselt isale ei olnud ka Valeri Volkovi maalikäekiri, üldistav ja abstraktsionismi kalduv laad, NSVL tingimustes soositud. Kunstnik ise on oma kunstilistest põhimõtetest kõneledes rääkinud, et ta on kindel, et kunstnik kujutab oma nägemise reaalsust mitte aga objekti reaalsust. Teos pärineb Inge ja Gustav Liivi kunstikogust. Loe lisaks Köielkõndija ja toonekurg, Valeri Volkov E-kunstisalongis Volkov Valeri
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
Köielkõndija ja toonekurg, Valeri Volkov E-kunstisalongis

Köielkõndija ja toonekurg

1963 Õli, vineer 59 x 45. Signatuuriga
Alghind: € 1000
27. E-Kunstisalongi XXVII oksjon
27.11.2011 kell 15.00 Tartu galeriis

Vene kunstniku ja õppejõu Valeri Volkovi nimi on suuremale osale eesti kunstipublikust vähetuntud, kuigi tal on olemas kokkupuutepunktid ka Tartuga. Nimelt toimus 1979. aastal Tartu Kunstimuuseumis tema isikunäitus. Olgu siinkohal öeldud, et tema isa oli vene avangardistide hulka kuuluv Aleksander Volkov, kelle looming oli möödunud sajandil suuresti keelu all ja kritiseeritud. Tänapäeval makstakse tema loomingu eest kõrgeid summasid nii Euroopa kui Ameerika kunstiturgudel. Üks tema isikunäitustest toimus 1960-ndate algul samuti Tartus.
Valeri Volkov õppis aastatel 1944-1947 Ta¹kendis P. Benkovi nimelises kunstikoolis ja seejärel aastatel 1947-1952 sealses ülikoolis kunstiteadust. 1960ndate lõpul kolis kunstnik Moskvasse, kus elab tänaseni. Ta töötas Moskva kunstikoolis maali ja kompositsiooni õppejõuna. Volkovi loomingus on oluliseks teemaks välisreisidel nähtu ja kogetu, milledest võis olla inspireeritud ka teos "Köielkõndija ja toonekurg", mis oli eksponeeritud ka tema isikunäitusel Tartus. Lisaks eelnevale on ta palju kujutanud ka Kesk-Aasia olustikku. Viimasega seoses on Volkov Eestist tuttav Ain Kaalepiga, kelle huvideringi on kuulnud ka Kesk-Aasia luule.
Sarnaselt isale ei olnud ka Valeri Volkovi maalikäekiri, üldistav ja abstraktsionismi kalduv laad, NSVL tingimustes soositud. Kunstnik ise on oma kunstilistest põhimõtetest kõneledes rääkinud, et ta on kindel, et kunstnik kujutab oma nägemise reaalsust mitte aga objekti reaalsust.
Teos pärineb Inge ja Gustav Liivi kunstikogust.Viimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Köielkõndija ja toonekurg, Valeri

Valeri Volkov Köielkõndija ja toonekurg 1963 Õli, vineer 59 x 45 Signatuuriga Alghind: € 1000 27 Vene kunstniku ja õppejõu Valeri Volkovi nimi on suuremale osale eesti kunstipublikust vähetuntud, kuigi tal on olemas kokkupuutepunktid ka Tartuga. Nimelt toimus 1979. aastal Tartu Kunstimuuseumis tema isikunäitus. Olgu siinkohal öeldud, et tema isa oli vene avangardistide hulka kuuluv Aleksander Volkov, kelle looming oli möödunud sajandil suuresti keelu all ja kritiseeritud. Tänapäeval makstakse tema loomingu eest kõrgeid summasid nii Euroopa kui Ameerika kunstiturgudel. Üks tema isikunäitustest toimus 1960-ndate algul samuti Tartus.Valeri Volkov õppis aastatel 1944-1947 Ta¹kendis P. Benkovi nimelises kunstikoolis ja seejärel aastatel 1947-1952 sealses ülikoolis kunstiteadust. 1960ndate lõpul kolis kunstnik Moskvasse, kus elab tänaseni. Ta töötas Moskva kunstikoolis maali ja kompositsiooni õppejõuna. Volkovi loomingus on oluliseks teemaks välisreisidel nähtu ja kogetu, milledest võis olla inspireeritud ka teos "Köielkõndija ja toonekurg", mis oli eksponeeritud ka tema isikunäitusel Tartus. Lisaks eelnevale on ta palju kujutanud ka Kesk-Aasia olustikku. Viimasega seoses on Volkov Eestist tuttav Ain Kaalepiga, kelle huvideringi on kuulnud ka Kesk-Aasia luule.Sarnaselt isale ei olnud ka Valeri Volkovi maalikäekiri, üldistav ja abstraktsionismi kalduv laad, NSVL tingimustes soositud. Kunstnik ise on oma kunstilistest põhimõtetest kõneledes rääkinud, et ta on kindel, et kunstnik kujutab oma nägemise reaalsust mitte aga objekti reaalsust. Teos pärineb Inge ja Gustav Liivi kunstikogust.

Köielkõndija ja toonekurg, Valeri Volkov E-kunstisalongis

Volkov Valeri
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük