Kunst kolis kaubamajast avarasse Tartu raeplats tuleks ümber nimetada Kunstide väljakuks, sest siin on Konrad Mäe ateljee, kuns­­timuuseum ja nüüd siis ka E-kunstisalong, arutles eile hommikul salong. . (TPM) Postimees Kunst kolis kaubamajast avarasse väärikusse
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.

Kunst kolis kaubamajast avarasse väärikusse

Raimu Hanson 7. okt. 2009

Tartu raeplats tuleks ümber nimetada Kunstide väljakuks, sest siin on Konrad Mäe ateljee, kuns­­timuuseum ja nüüd siis ka E-kunstisalong, arutles eile hommikul salong..

Tartu raeplats tuleks ümber nimetada Kunstide väljakuks, sest siin on Konrad Mäe ateljee, kuns­­timuuseum ja nüüd siis ka E-kunstisalong, arutles eile hommikul salongi juhataja Tiia Karelson. Ülemeelik olla ja nalja teha oli ka põhjust. Tegi ju E-kunstisalong pärast Tartu kaubamajas ruumikitsikuses tegutsemist eile uksed lahti avaras, valgusküllases ja auväärses pangahoones Kaarsilla kõrval.

«Mu suurim soov on, et ei peaks enam kunagi kolima,» ütles Karelson.

15 aasta kolimisi

E-kunstisalong alustas tegevust 1997 Karlovas E-kaubamajas, kust kolis 2001 Zeppelini ja aasta pärast tagasi Karlovasse, et asuda seejärel 2005 Tartu kaubamajja.

Filiaal tegutses ka Rocca al Mare kaubanduskeskuses, kuid pärast Tartu südalinnas ülimalt hea koha leidmist ei ole Ka­­relson kindel, kas E-kunstisalong pärast ümberehitust Tallinnas seal tegevust jätkab.

Pangahoones välja pandud teoste vahel on aknad, millest paistab kaldapark ja Emajõgi. Mõned väiksed ruumid, kus varem istusid pangatellerid, lubavad nüüd süveneda maalidesse. Parajasti on näha Johannes Uiga loomingut.

Tagaruumide hulgas on üks eriti hästi turvatud ja kliimaseadmega varustatud hoidla. Veidi eemal on kööginurk, millest avaneb vaade kunstimuuseumi viltusele majale.

Viltuse maja kõrval

Tiia Karelsoniga kõik kolimised üle elanud galerist Daisi Kahur peab muuseumi lähedust igati heaks. «Me saame iga kell minna küsima mõne kunstniku kohta või viia näidata mõnda maali,» ütles ta.

E-kunstisalongi pidulik avamine on 29. oktoobril. Kavas on Mare Joonsalu koostatud raamatu «Johannes Uiga. Pühajärve maalija» esitlemine ja Uiga maalide oksjon.Ulualust pakub neorenessanss

E-kunstisalong kolis Tartu kaubamajast raeplatsile 130-aastasesse Tartu esimesse spetsiaalselt pangamajaks ehitatud neorenessanss-stiilis hoonesse. Samades ruumides lõpetas kahe aasta eest tegevuse Hansapanga kontor.

Hoone kuulub osaühingule Erinmets, mis omakorda kuulub Iiri ärimeeste ja suurmaaomanike usaldusühingule Keep Growing Limited. (Tartus on sama firma valduses ka Rüütli keskus.)

Pangamaja haldava EST Kinnisvara kinnisvarainvesteeringute juhi Eva Kamsi andmetel tegutsevad selles hoones ka restoran Taverna, TV 3, Merko Tartu, konsultatsioonibüroo Estlam Industry, koolitusfirma Puumedi, reisibüroo Fromte, laenukassa Arcula, IT-teenuste firma Operational ja Lõuna-Eesti Erametsa OÜ.

Pärast E-kunstisalongi tegevusse asumist on kolmekorruselisest majast kasutamata veel kümnendik.

Aastal 1879 valminud pangahoone projekteeris Maxi­­milian Wolfgang Amadeus Roetscher (1837-1885). Mart Siilivase «Tartu arhitektuuri» andmeil töötas see preislane Tartu ehitusmeistrina 1864-1880. Roetsche­­ri tuntuim ehitis pangahoone kerkis omaaegse Tartu Panga tellimusel. (TPM)

PostimeesViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Kunst kolis kaubamajast avarasse

Tartu raeplats tuleks ümber nimetada Kunstide väljakuks, sest siin on Konrad Mäe ateljee, kuns­­timuuseum ja nüüd siis ka E-kunstisalong, arutles eile hommikul salongi juhataja Tiia Karelson Ülemeelik olla ja nalja teha oli ka põhjust Tartu raeplats tuleks ümber nimetada Kunstide väljakuks, sest siin on Konrad Mäe ateljee, kuns­­timuuseum ja nüüd siis ka E-kunstisalong, arutles eile hommikul salong..

Kunst kolis kaubamajast avarasse väärikusse

www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük