Kunstimälestist soovite osta? Aga Peaaegu 20-aastane E-kunstisalong on seni korraldanud 36 oksjonit, kuid ühelgi neist pole läbi käinud kultuurimälestiste riiklikku registrisse kuuluvat teost. Enampakkumisel novemb. . » Kunstimälestist soovite osta? Aga palun!
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.

Kunstimälestist soovite osta? Aga palun!

Raimu Hanson, Tartu Postimees 28. okt. 2016

Peaaegu 20-aastane E-kunstisalong on seni korraldanud 36 oksjonit, kuid ühelgi neist pole läbi käinud kultuurimälestiste riiklikku registrisse kuuluvat teost. Enampakkumisel novemb..

Peaaegu 20-aastane E-kunstisalong on seni korraldanud 36 oksjonit, kuid ühelgi neist pole läbi käinud kultuurimälestiste riiklikku registrisse kuuluvat teost. Enampakkumisel novembri esimesel laupäeval see juhtub: müüki on pandud pallaslase Andrus Johani maal «Poiss köiega», mis on registris arvel kui kunstimälestis nr 14 164. Sama registri andmeil on õlimaal poisist kunstimälestisena muinsuskaitse all aastast 1964, see aga ei takistanud maali esialgse raami hävimist 22. veebruaril 1986, mil Kuremaa mõisa peahoones oli tulekahju.

Kõri läbi lõigatud

Andrus Johani (1906-1941) maalis «Poisi köiega» aasta pärast Pallase lõpetamist. Kui teos aastal 1955 leiti, oli maal poisi kõri kohalt läbi lõigatud. Pilt restaureeriti nii, et lõikejälg on vaevumärgatav.

Kultuuriametnikud ei ole registrisse talletanud maaliga seoses palju koledamat juhtumit. Nimelt oli seda millalgi terariistaga kahjustatud nõnda, et poisi kõri oli läbi lõigatud. Lõua all võib tähelepanelik vaatleja märgata praegugi risti, mis jäi sinna pärast hoolikat restaureerimist Tartu kunstimuuseumis 1960. aastatel.

E-kunstisalongi eeloleva oksjoni teoste kohta on äsja ilmunud kataloog. Selle tekstide koostaja, Tartu ülikooli kunstiajaloo magistrant Airi-Kairi Kaasik on Andrus Johani maali «Poiss köiega» (mõnes trükises «Poiss nööriga») juurde märkinud, et teost on reprotud Helene Mugasto-Johani koostatud raamatus «Andrus Johani oma ajas: 1906-1941».

Samas teoses on kunstiteadlane Mai Levin kirjeldanud maali ja märkinud, et see mõjub sugestiivselt ja annab edasi noore hinge sügavuses pesitsevat kurbust. «Köis poisi õlal sümboliseerib vaeva, mis käib kaasas inimsaatusega,» märgib Levin. «Kunstnik kujutab poissi hella tundetooniga. See on üks liigutavamaid maale Andruse loomingus.»

Sealsamas on kirjas, et teos oli kaua aega kadunud. Selle leidis kunstiloolane Voldemar Erm aastal 1955 Kuremaa loomakasvatustehnikumi pööningult.

Oksjonile andis «Poisi köiega» Kuremaa turismiarenduskeskus. Airi-Kairi Kaasik ütles, et maal on haruldane ka selle pärast, et suurem osa Johani teoseid on kunstimuuseumides. «Eriti portreesid, mis on tema loomingu kõige silmapaistvam osa, on erakogudes hästi vähe,» lisas ta.

Johani maalis Pallases oma lõputööks Kaasiku andmeil ilmselt samuti Mustvee kandist pärit modellidega maali «Mustlaspoiss ja -tüdruk».
Muinsuskaitse ja omanik

Milliste hoiutingimuste ja kasutuskitsendustega peab muinsuskaitsealuse teose «Poiss köiega» oksjonilt ostja arvestama?

«Me peame muinsuskaitseametisse edastama uue omaniku nime,» ütles E-kunstisalongi perenaine Tiia Karelson. «Muinsuskaitseamet võtab temaga ühendust. Maali asukohta on vaja teada näiteks selleks, kui tekib vajadus seda näitusele panna, ja uus omanik on sellega nõus. Muid kitsendusi ei ole.»


Viimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Kunstimälestist soovite osta? Aga

Peaaegu 20-aastane E-kunstisalong on seni korraldanud 36 oksjonit, kuid ühelgi neist pole läbi käinud kultuurimälestiste riiklikku registrisse kuuluvat teost Enampakkumisel novembri esimesel laupäeval see juhtub: müüki on pandud pallaslase Andrus Johani maal «Poiss köiega», mis on registris arvel kui kunstimälestis nr 14 164 Peaaegu 20-aastane E-kunstisalong on seni korraldanud 36 oksjonit, kuid ühelgi neist pole läbi käinud kultuurimälestiste riiklikku registrisse kuuluvat teost. Enampakkumisel novemb..

Kunstimälestist soovite osta? Aga palun!

www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük