Kunstisõbrad rahaga ei koonerdanud Pühapäeval Pärnus Sunseti Kapteni salongis toimunud E-Kunstisalongi 22. oksjon õnnestus kunstisalongi juhataja Tiia Karelsoni hinnangul igati, oksjonile oli kohale tulnud umbes 30 inimest. Aga saab sel moel, et sa ei esine oksjonisaalis oma finantsidega, vaid korraldad seda asja natuke teistmoodi," põhjendas Karelson Kunstisõbrad rahaga ei koonerdanud
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.

Kunstisõbrad rahaga ei koonerdanud

Ester Vilgats, Eesti Rahvusringhääling 1. juulil 2009

Pühapäeval Pärnus Sunseti Kapteni salongis toimunud E-Kunstisalongi 22. oksjon õnnestus kunstisalongi juhataja Tiia Karelsoni hinnangul igati, oksjonile oli kohale tulnud umbes 30 inimest.

Ära osteti ära kõik Edgar Valteri 17 maali, enamiku puhul käis hasartne pakkumine.

Nii kerkis 17 500kroonise alghinnaga müüki pandud õlimaali "Õrnalt kurb" hind 51 000 kroonini. "Enne pattulangemist" müüdi 24 000 krooniga, alghind oli samuti 17 500 krooni.

"Punane tulp" leidis omaniku 18 000 krooniga (alghind 13 000), "Väikest salmi ümisedes" läks 15 000kroonise alghinna puhul kaubaks 23 000 ja "Vana teater" 22 000 krooniga (alghind 6500 krooni).

Enne oksjoni seda osa, kus Valteri maalid pakkumisele tulid, tekkis oksjonihaamrit hoidnud Mart Sanderil mõte, et naljaga pooleks võiks kõik kunstniku tööd korraga enampakkumisele panna.

Tiia Karelson arvutas välja, et 235 000 eest tuleks see tõepoolest kõne alla. Enamikule üllatusena leiduski ostjate hulgas inimene, kes kõik 17 maali selle summa eest ära ostnuks. Siis aga meenus Karelsonile, et töödele on pakkumisi tehtud telefoni teelgi, ja see mõte jäi katki.

Edgar Valteri 80. sünniaastapäevale pühendatud oksjoniosa osutus sedavõrd populaarseks tõenäoliselt selgi põhjusel, et kõigi müüdavate maalide reproduktsioonid on peale oksjonikataloogi Leelo Tungla koostatud raamatus "Pärg on pärg". Selles Tammer-raamatu kirjastatud albumis, mis raamatupoodidessegi müügile jõuab, on Tungal iga maali kohta otsinud välja luuletuse või mitu mõnelt Eesti autorilt. Nende kaudu on tööd pealkirja saanud, autor nimelt polnud oma töödele nime pannud.

Kuna raamatut esitleti enne oksjonit, oli ostjatel tõenäoliselt palju suurem huvi soetada endale maal, mida kõik ülejäänud võivad üksnes raamatust näha.

Oksjoni traditsioonilises osas oli esitatud 45 teost 33 autorilt, millest märkimisväärse osa moodustasid Pallase koolkonna klassikud Aleksander Vardi, Johannes Uiga, Valdur Ohakas, Nigul Espe, Kristjan Teder, Eduard Kutsar.

Muu hulgas oli esindatud 20. sajandi teise poole noorte kunstnike julge looming (näiteks Malle Leis, Enn Põldroos ja Kaljo Põllu), samuti väliseesti kunstnike Endel Kõksi ja Erich Pehapi meeleolukad joonistused ning Richard Söödi rahvusromantilised stseenid. Nüüdisaegsete suurmeistrite loomingust olid enampakkumisel näiteks Tiit Pääsukese, Peeter Mudisti, Imat Suumanni tööd. 45 teosest leidus ostja umbes poolele.

Karelson, kes kunstioksjoneid on korraldanud juba kümme aastat, tõi esile, et seekordsel enampakkumisel oli tavapärasest rohkem neid, kes osalesid telefoni teel või olid teinud kirjaliku pakkumise.

"Praegusel ajal võib-olla ei ole väga aktuaalne olla rikas või omada raha. Aga saab sel moel, et sa ei esine oksjonisaalis oma finantsidega, vaid korraldad seda asja natuke teistmoodi," põhjendas Karelson.


Viimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Kunstisõbrad rahaga ei koonerdanud

Ära osteti ära kõik Edgar Valteri 17 maali, enamiku puhul käis hasartne pakkumine Nii kerkis 17 500kroonise alghinnaga müüki pandud õlimaali "Õrnalt kurb" hind 51 000 kroonini Pühapäeval Pärnus Sunseti Kapteni salongis toimunud E-Kunstisalongi 22. oksjon õnnestus kunstisalongi juhataja Tiia Karelsoni hinnangul igati, oksjonile oli kohale tulnud umbes 30 inimest.

Kunstisõbrad rahaga ei koonerdanud

www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük