Kunstitöödega kaasneb legendilaadseid lugusid Tartu kaubamaja kolmandal korrusel on E-kunstisalongi tagumises parempoolses nurgas lae all, kõige kõrgemal, kolmandas reas Erich Pehapi «Akt», mille modelli suhe kun. . ©1995-2007 Postimees Postimees Kunstitöödega kaasneb legendilaadseid lugusid
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.

Kunstitöödega kaasneb legendilaadseid lugusid

Raimu Hanson 21. märtsil 2007

Tartu kaubamaja kolmandal korrusel on E-kunstisalongi tagumises parempoolses nurgas lae all, kõige kõrgemal, kolmandas reas Erich Pehapi «Akt», mille modelli suhe kun..

Tartu kaubamaja kolmandal korrusel on E-kunstisalongi tagumises parempoolses nurgas lae all, kõige kõrgemal, kolmandas reas Erich Pehapi «Akt», mille modelli suhe kunstnikuga läks tavatult palavaks. Kevadoksjonit ootavate maalide kohta jagab E-kunstisalongis selgitusi galerist Kadri Asmer.
Foto: Lauri Kulpsoo

Aktina on 1955. aastal kujutatud Ellen Parvet. «Kunstnik Erich Pehap oli temasse armunud. Ellen Parve murdis tema südame,» rääkis galerist Kadri Asmer.

Pehap oli üks neid kunstnikke, kes läks sõja jalust pagulusse. Tema maalitud akti tõi Kanadast Torontost Tartusse isiklikult kaasa E-kunstisalongi omanik Tiia Karelson. Seetõttu teadis ta lisada, et näitlejanna oli südametemurdmise alal lausa kurikuulus.

Pehap olevat teinud Parvele abieluettepaneku, mis aga saanud tõrjuva vastuse. Näitlejanna olevat ajanud Kanadas lõhki paar perekonda ja valinud seepeale oma elukohaks Austraalia.

Wiiralti tamm

Legend on kaasas mõnel teiselgi E-kunstisalongi seekordse kevadoksjoni taiesega.

Näiteks graafilisele lehele «Viljandi maastik» osutades rääkis galerist Asmer selle teosega kaasa antud lugu, mille kohaselt olnud Eduard Wiiraltil ükskord suur mõõn. Ta ei tahtnud tol ajal kunstiga mitte üks põrm tegelda.

Kui aga sõbrad nägid Viljandi lähedal praegugi seal kasvavat kuulsat tamme, arvanud nad, et Wiiraltile see meeldiks. «Kui nad olid saanud kunstniku sinna kohale viia, oli see tamm Wiiraltit lummanud nädalaid,» rääkis Asmer.

Kindlat edu eeloleval oksjonil ennustabki galerist «Viljandi maastikule» ja samuti Wiiralti loodud «Lamavale aktile kanepiriidel».

Lisaks nimetatud töödele märkis Asmer pagulaskunstniku Richard Söödi «Viikinglasi Koiva jõel», Neeme Lüdimoisi «Peremuusikuid» ja mitmeid teisi maale. Rahakatele kunstisõpradele on aga ka oksjonile pandud joonistusi (Ado Vabbe) ja keraamikat (Jaan Koort).

Enn Põldroosi mullu valminud «Tartu vaade» on tähelepanuväärne muu hulgas seetõttu, et see on tema tõenäoliselt esimene Emajõe Ateenat kajastav maal.

E-kunstisalongi 18. oksjonikollektsioonis on 43 autori 52 kunstiteost.

Kümme aastat

E-kunstisalong alustas tegutsemist kümme aastat tagasi, jaanuaris 1997 Tartus E-kaubamajas.

Kaubanduskeskuses avas galerii omanik Tiia Karelson kunstisalongi seetõttu, et kunsti on tema sõnul vaja esitleda just seal, kus käib rahvas.

Nüüdseks on salong kolinud rahvale veelgi lähemale - enam kui aasta on salong avatud Tartu kesklinnas uues kaubamajas, alates 2004. aastast tegutseb aga filiaal Tallinnas Rocca al Mare kaubanduskeskuses.

E-kunstisalongi kevadoksjon toimub Madis Ligi juhtimisel 4. aprillil Tallinnas Mustpeade Majas. Oksjoniväljapanekuga saab Tartus tutvuda 24. märtsini.

E-kunstisalong

• E-kunstisalong alustas Tiia Karelsoni juhtimisel tegevust jaanuaris 1997 Tartus E-kaubamajas.

• Tartu kaubamajas tegutseb salong peaaegu poolteist aastat.

• Aastal 2004 laiendas salong oma tegevuse Tallinna, Rocca al Mare kaubanduskeskusse.


©1995-2007 Postimees

Postimees


Viimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Kunstitöödega kaasneb legendilaadseid lugusid

Tartu kaubamaja kolmandal korrusel on E-kunstisalongi tagumises parempoolses nurgas lae all, kõige kõrgemal, kolmandas reas Erich Pehapi «Akt», mille modelli suhe kunstnikuga läks tavatult palavaks Kevadoksjonit ootavate maalide kohta jagab E-kunstisalongis selgitusi galerist Kadri Asmer Tartu kaubamaja kolmandal korrusel on E-kunstisalongi tagumises parempoolses nurgas lae all, kõige kõrgemal, kolmandas reas Erich Pehapi «Akt», mille modelli suhe kun..

Kunstitöödega kaasneb legendilaadseid lugusid

www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük