Kunstnik Pille Tammela juhatab E-kunstisalong avas Pille Tammela maalinäituse «Läbi maastiku muinasjuttu», milles on kujutatud tema loomingule iseloomulikult vahvat trollirahvast. Galerist Theresa Tompeli sõnul on maalid nende olenditega inspireeritud kunstniku Norras elatud ajast, kui ta tutvus lähemalt sealse kultuuri ja mütoloogiaga. Sü¾ee puhul lähtub Tammela mitte Skandinaavia mütoloogiast, vaid enda emotsioonidest, mõttevälgatustest. «Sageli kogun mõtteid reisides või niisama unistades ja meeleolusid luues. Üldse püüan muinasjutuvõtmes maalides vähem mõelda ja rohkem teosel ja meeleolul end justkui ise luua,» selgitas ta. Autorile endale on trollide kõrval tema maalidel olevad paigad samuti südamelähedased, mõni natuke rohkem kui teine. Näiteks teost «Senja, Põhja-Norra ja trollid» kirjeldades märkis ta, et sealses rannas on tunne justkui maailma lõpus. «Väike rand, valge liiv ja kuskil kaugel mere taga on Ameerika,» lisas ta. Näitus «Läbi maastiku muinasjuttu» koosneb peamiselt eelmisel ja sellel aastal valminud töödest. Välja on pandud 18 erimõõtmelist teost, millest kaks on pliiatsijoonistused ja ülejäänud õlimaalid. Trollimaailma müstilisust ning lummust annab eriliselt hästi edasi suuremõõtmeline teos «Murakarabas». Galerist Theresa Tompeli sõnul annab näitus vaatajale võimaluse seigelda lummavalt unises universumis, kus saab fantaasial lasta lendu tõusta ning uidelda tõepoolest läbi maastiku muinasjuttu. Teostega on võimalik tutvuda E-kunstisalongis (Tehase 16) ja galerii kodulehel. Kunstnik Pille Tammela juhatab näitusevaatajad läbi maastiku muinasjuttu
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.

Kunstnik Pille Tammela juhatab näitusevaatajad läbi maastiku muinasjuttu

Raimu Hanson, ajakirjanik 10. märtsil 2023

E-kunstisalong avas Pille Tammela maalinäituse «Läbi maastiku muinasjuttu», milles on kujutatud tema loomingule iseloomulikult vahvat trollirahvast. Galerist Theresa Tompeli sõnul on maalid nende olenditega inspireeritud kunstniku Norras elatud ajast, kui ta tutvus lähemalt sealse kultuuri ja mütoloogiaga.
Sü¾ee puhul lähtub Tammela mitte Skandinaavia mütoloogiast, vaid enda emotsioonidest, mõttevälgatustest. «Sageli kogun mõtteid reisides või niisama unistades ja meeleolusid luues. Üldse püüan muinasjutuvõtmes maalides vähem mõelda ja rohkem teosel ja meeleolul end justkui ise luua,» selgitas ta.

Autorile endale on trollide kõrval tema maalidel olevad paigad samuti südamelähedased, mõni natuke rohkem kui teine. Näiteks teost «Senja, Põhja-Norra ja trollid» kirjeldades märkis ta, et sealses rannas on tunne justkui maailma lõpus. «Väike rand, valge liiv ja kuskil kaugel mere taga on Ameerika,» lisas ta.

Näitus «Läbi maastiku muinasjuttu» koosneb peamiselt eelmisel ja sellel aastal valminud töödest. Välja on pandud 18 erimõõtmelist teost, millest kaks on pliiatsijoonistused ja ülejäänud õlimaalid. Trollimaailma müstilisust ning lummust annab eriliselt hästi edasi suuremõõtmeline teos «Murakarabas».

Galerist Theresa Tompeli sõnul annab näitus vaatajale võimaluse seigelda lummavalt unises universumis, kus saab fantaasial lasta lendu tõusta ning uidelda tõepoolest läbi maastiku muinasjuttu. Teostega on võimalik tutvuda E-kunstisalongis (Tehase 16) ja galerii kodulehel.Viimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Kunstnik Pille Tammela juhatab

E-kunstisalong avas Pille Tammela maalinäituse «Läbi maastiku muinasjuttu», milles on kujutatud tema loomingule iseloomulikult vahvat trollirahvast. Galerist Theresa Tompeli sõnul on maalid nende olenditega inspireeritud kunstniku Norras elatud ajast, kui ta tutvus lähemalt sealse kultuuri ja mütoloogiaga.Sü¾ee puhul lähtub Tammela mitte Skandinaavia mütoloogiast, vaid enda emotsioonidest, mõttevälgatustest. «Sageli kogun mõtteid reisides või niisama unistades ja meeleolusid luues. Üldse püüan muinasjutuvõtmes maalides vähem mõelda ja rohkem teosel ja meeleolul end justkui ise luua,» selgitas ta.Autorile endale on trollide kõrval tema maalidel olevad paigad samuti südamelähedased, mõni natuke rohkem kui teine. Näiteks teost «Senja, Põhja-Norra ja trollid» kirjeldades märkis ta, et sealses rannas on tunne justkui maailma lõpus. «Väike rand, valge liiv ja kuskil kaugel mere taga on Ameerika,» lisas ta.Näitus «Läbi maastiku muinasjuttu» koosneb peamiselt eelmisel ja sellel aastal valminud töödest. Välja on pandud 18 erimõõtmelist teost, millest kaks on pliiatsijoonistused ja ülejäänud õlimaalid. Trollimaailma müstilisust ning lummust annab eriliselt hästi edasi suuremõõtmeline teos «Murakarabas».Galerist Theresa Tompeli sõnul annab näitus vaatajale võimaluse seigelda lummavalt unises universumis, kus saab fantaasial lasta lendu tõusta ning uidelda tõepoolest läbi maastiku muinasjuttu. Teostega on võimalik tutvuda E-kunstisalongis (Tehase 16) ja galerii kodulehel.

Kunstnik Pille Tammela juhatab näitusevaatajad läbi maastiku muinasjuttu

www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük