Kunstnik maalis Tartut, et ​E-Kunstisalongis on avatud Peeter Krosmanni maalinäitus «SisseVaadeVälja», mis tutvustab kunstniku viimase kahe aasta Tartu-teemalisi maale. Tegemist on Emajõ. . juunini Kunstnik maalis Tartut, et seejärel ära kolida
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997. Galerii korraldab oksjone (Tallinnas, Tartus, Pärnus), tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.

Kunstnik maalis Tartut, et seejärel ära kolida

Airi Kaasik Tartu ülikooli kunstiajaloo magistrant, Tartu Postimees 21. juunil 2017

​E-Kunstisalongis on avatud Peeter Krosmanni maalinäitus «SisseVaadeVälja», mis tutvustab kunstniku viimase kahe aasta Tartu-teemalisi maale. Tegemist on Emajõ..

​E-Kunstisalongis on avatud Peeter Krosmanni maalinäitus «SisseVaadeVälja», mis tutvustab kunstniku viimase kahe aasta Tartu-teemalisi maale. Tegemist on Emajõe Ateena tuntud paikade jäädvustustega mitte nii väga tuttavlike vaatenurkade alt. Krosmann on tähetorni, Jaani kiriku, Lossi tänava ja Karlova vaataja ette toonud vaadetena märksa ebatavalisematest kohtadest, kui linlased neid muidu märkavad. Jäädvustatud paigad on kunstnikule kõige tuttavamad, sest ta möödub neist iga päev, kui linnas ringi liigub.

Ka näituse pealkiri «SisseVaadeVälja» viitab kunstniku sissevaatele oma kodulinna. Krosmanni sõnutsi tahtis ta Tartut veel korra üles maalida, enne kui siit ära kolib. Ärakolimine on ühtlasi viide pealkirja teisele osale. (Peeter Krosmann ei soovinud praegu veel täpsustada, kuhu, millal ja miks ta Tartust lahkub - toimetuse märkus.)
Modell ja peategelane

Krosmanni maalide modell on küll Tartu, kuid teose peategelane on hoopiski valgus, kas siis talviselt järsk päikesepaiste, hämar õhtune või ere suvine.

Valgusekäsitluse abil ärkavad ellu ka linna kõik värvid, mida teoseid uurides võib avastada erakordselt rohkesti. Tartu laotub vaataja ette kireva värvispektriga, mis kutsub kodulinna avastamata palesid märkama.

Lisaks õlimaalidele on näitusel ka kolm õhulist Karlova vaatega akvarelli. Neis on linnaosale omast rõkkavat rohelust ning aimuvad kohavaimu ajas muutuvad ja muutumatud eripärad.

Maalid valmisid pikaleveninud kevade tõttu kunstniku ateljees, kus kohavaated on mälupiltidena taaselustatud lõuendil.
Inimesteta pildid

Peaaegu kõikidelt Krosmanni näituse maalidelt puuduvad inimesed. Linn on inimtühi, kuid sealjuures ei tekita see muljet elutusest või absoluutsest vaikusest - värvide rohkus ja hoogne pintslikiri annavad teostele nii palju rütmi ja elavust.

Vaataja pilk rändab ühelt vaatelt teisele, lavastades talle oma isikliku loo assotsiatsioonide ajel äratuntavast linnaruumist.
Peeter Krosmann

• E-Kunstisalongis (Tehase 16) on välja pandud Peeter Krosmanni näitus «SisseVaadeVälja».

• Peeter Krosmann on sündinud 27. aprillil 1971 Pärnus.

• Õppinud Tartu ülikooli maalikunsti osakonnas.

• Täiendanud end Helsingis, Riias ja T¹ehhis.

• Näitustel osalenud aastast 1995.

• Aastast 1999 töötab õpetajana Tartu kunstikoolis.

• Tartu kunstnike liidu liige aastast 2000.

• Eesti maalikunstnike liidu liige aastast 2014.

• Pälvis 2015. aastal Ado Vabbe nimelise kunstipreemia.

• Näitust «SisseVaadeVälja» saab E-Kunstisalongis vaadata 30. juunini.


Viimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Kunstnik maalis Tartut, et

​E-Kunstisalongis on avatud Peeter Krosmanni maalinäitus «SisseVaadeVälja», mis tutvustab kunstniku viimase kahe aasta Tartu-teemalisi maale Tegemist on Emajõe Ateena tuntud paikade jäädvustustega mitte nii väga tuttavlike vaatenurkade alt ​E-Kunstisalongis on avatud Peeter Krosmanni maalinäitus «SisseVaadeVälja», mis tutvustab kunstniku viimase kahe aasta Tartu-teemalisi maale. Tegemist on Emajõ..

Kunstnik maalis Tartut, et seejärel ära kolida

www.e-kunstisalong.ee © 2023 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük