Kunstnik tegi endale sünnipäevaks ©2002-2003 Postimees Kunstnik tegi endale sünnipäevaks näituse
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.

Kunstnik tegi endale sünnipäevaks näituse

Silja Paavle 15. dets. 2004
Põhiliselt keraamikuna tuntud kunstnik Piret Veski kinkis endale sünnipäevaks elu esimese maalide väljapaneku ja pühendas selle elu jätkuvusele.

E-kunstisalongis avatud maalinäitus kannab pealkirja «Hingeloomine». «Iga elus tehtud valikuga loome oma hinge: kas tapame seda või kosutame,» selgitas Piret Veski näituse teemat.

Tema maalid tervitavad huvilisi E-kunstisalongi müügisaali lävel. «Olime väga mures, sest ei saanud näitust eksponeerida enam suures saalis,» sõnas kunstisalongi juhataja Tiia Karelson.

Nii jagati müügisaal kaheks ning Tartu Kõrgemas Kunstikoolis kompositsiooni õpetava Veski käe all sündis salongis südamlik väljapanek. «Ta pani oma piltidega elama ka meil müügil olevad klaasesemed,» rõõmustas Karelson.

Aeg iseendale

Näitusekuupäev sai E-kunstisalongiga kokku lepitud möödunud suvel, väljapaneku ettevalmistamiseks kulus kunstnikul ligi aasta.

«Just siis võtsin vastu otsuse pühendada aega kõigile olulistele inimestele, aga ka iseendale, rahule ja vaikusele - nii see näitus sündiski,» rääkis Veski.

Maalima hakkas ta 2001. aastal. E-kunstisalongis ongi nüüd nii tema esimene maal «Hades ja Proserpina» kui ka alles tänavu sündinud taiesed - kokku 11 erinäolist ja samas ühtemoodi tunnetatavat maali.

Naiselikke ja romantilisi maale ümbritsevad omapärased pärlite, kivikeste, rooside ja muude lisanditega raamid, mida kunstnik ise võrdleb kübaratega. «Raam on piiriks pildi hingemaa ja meie reaalse elu vahel,» sõnas ta.

Paljudelt Piret Veski maalidelt vaatavad vastu tegelased ammustest aegadest. Hadese ja Proserpina kõrvalt leiab vaataja ka Ikarose ja Sedna, muistsed sõdalased ja Pallase.

Kunstnik viib näitusekülastaja oma loominguga ka tuhande kuu kõrbesse, piiluma kuu väravatele ja kuulama maad.

Igivanad teadmised

«Need lood on sama vanad, kui vana on meie elu. Need lood juhtuvad meie kõigiga,» ütles Veski.

Mütoloogiat ja muinasjutte lapsest saati armastanud kunstnik rääkis ka püüust oma loominguga edastada emalt tütrele ja isalt pojale antavaid igivanu teadmisi. «Need aitavad meil käituda hinge järgi ja mitte libastuda elu pikal, armastusest surmani kulgeval niidil,» sõnas ta.

Piret Veski maalide näitust saab E-kunstisalongis vaadata jõuludeni, siis peaks väljapanek liikuma Tallinna sellesama salongi paari kuu eest avatud ruumidesse.


©2002-2003 Postimees


Viimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Kunstnik tegi endale sünnipäevaks

Põhiliselt keraamikuna tuntud kunstnik Piret Veski kinkis endale sünnipäevaks elu esimese maalide väljapaneku ja pühendas selle elu jätkuvusele E-kunstisalongis avatud maalinäitus kannab pealkirja «Hingeloomine»

Kunstnik tegi endale sünnipäevaks näituse

www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük