Kunstnik töötleb klaasi jumaliku Klaasist saab juua. Klaas laseb valgust tuppa. Klaas võib aga ka kanda endas lugusid, kui teda jumaliku sädemega lõigata, kuumutada, söö­vitada, liivapritsiga töödelda, liim. . • Kõik näitusetööd on müügis, näiteks «Vikerkaar» maksab 2395, «Lugu» 795 (broneeritud) ja «Lehvikkuul» 275 eurot Kunstnik töötleb klaasi jumaliku sädemega
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.

Kunstnik töötleb klaasi jumaliku sädemega

Raimu Hanson, Tartu Postimehe reporter 7. nov. 2012

Klaasist saab juua. Klaas laseb valgust tuppa. Klaas võib aga ka kanda endas lugusid, kui teda jumaliku sädemega lõigata, kuumutada, söö­vitada, liivapritsiga töödelda, liim..

Klaasist saab juua. Klaas laseb valgust tuppa. Klaas võib aga ka kanda endas lugusid, kui teda jumaliku sädemega lõigata, kuumutada, söö­vitada, liivapritsiga töödelda, liimida, lihvida, nagu seda teeb klaasikunstnik Ivo Lill. Eesti mainekaimaid ja rahvusvaheliselt hinnatuimaid kunstnikke Ivo Lill näitab oma loomingut üle hulga aja taas Tartus. Aastal 2004 tõi ta Emajõelinna oma suuremate klaasobjektide väljapaneku «Tartu twist». Näitusele E-kunstisalongis sättis ta laudadele oma väiksemaid, kammerlikumaid teoseid. Üks päev hakkas juba õhtusse jõudma, kuid ta ei olnud ikka veel rahul paigutusega laual, kus on muu hulgas suurte kerade kujulised teosed «Kuul», «Merekuul» ja «Lehvikkuul». Oma näituse kujundamist jätkas ta järgmisel päeval.

Kuigi kuulid väärivad minutite kaupa vaatamist, tuleks rohkem aega varuda suuremate objektide imetlemiseks. Nende seas on «Vikerkaar». Ivo Lill soovitas fotograafil valida selle pildistamiseks ühe külje, millel on uue erilise tehnoloogia järgi valmistatud vikerkaarevärvides veiklev klaas.

«Liikuge ja te näete, kuidas värv muutub. Kõige pealmine kiht on imeklaasist!» ütles ta. «See on sakslaste leiutatud. Eestis on seni minu teada ainult juveliirid sellise klaasi pisikesi kilde tarvitanud. Paraku on see kallis.»

Klaasikunstiteosed tuginevad optikale. Neid tuleb ümberringi vaadata, et näha rohkem. «Optiliste mängude peale see näitus ongi üles ehitatud,» ütles Ivo Lill.

Mõni näitusetöö paistab olevat seest suurem kui väljast. Mõne puhul aga tundub, et see jutustab lugusid, nagu «Vaatame tõtt» ja «Lugu». Ja seda on tähele pandud ka Miina Piiri raamatu «Kloostripäevik» kujundamisel, sest «Lugu» on reprotud esikaanel.

Väljapaneku tööd on valminud enamasti tänavu. «Üks töö kasvab teisest välja ja kõik areneb pidevas tegemises,» ütles kunstnik.

Eelmine Ivo Lille näitus avati oktoobri lõpus Münchenis. Üle-eelmine väljapanek lõppes pisut enam kui kuu tagasi Londonis. Tema töid saab vaadata ka praegusel klaasikunsti ühisnäitusel Peterburis, kevadel avatakse aga kolme Balti riigi nimekaimate klaasikunstnike - igast riigist üks - loomingu ühine väljapanek Moskvas.

28 teost

• E-kunstisalongis (Raekoja plats 20) saab vaadata klaasikunstinäitust objektidest ja väikestest skulptuuridest, mille autoriks on nõmmelane Ivo Lill.

• Väljapanekus on 28 teost.

• Kõik näitusetööd on müügis, näiteks «Vikerkaar» maksab 2395, «Lugu» 795 (broneeritud) ja «Lehvikkuul» 275 eurot.Viimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Kunstnik töötleb klaasi jumaliku

Klaasist saab juua Klaas laseb valgust tuppa Klaasist saab juua. Klaas laseb valgust tuppa. Klaas võib aga ka kanda endas lugusid, kui teda jumaliku sädemega lõigata, kuumutada, söö­vitada, liivapritsiga töödelda, liim..

Kunstnik töötleb klaasi jumaliku sädemega

www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük