Kunstnik tuli tagasi musta Malle Leisi eluloo olulised verstapostid on Taaralinnas. Ta õppis Tartu kunstikoolis ja 1973 oli Tartu kunstimajas tema esimene suurem personaalnäitus. Nüüd on tartlastel taas võim. . Tartu Postimees Kunstnik tuli tagasi musta värvi juurde
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997. Galerii korraldab oksjone (Tallinnas, Tartus, Pärnus), tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.

Kunstnik tuli tagasi musta värvi juurde

Kadri Asmer 9. sept. 2011

Malle Leisi eluloo olulised verstapostid on Taaralinnas. Ta õppis Tartu kunstikoolis ja 1973 oli Tartu kunstimajas tema esimene suurem personaalnäitus. Nüüd on tartlastel taas võim..

Malle Leisi eluloo olulised verstapostid on Taaralinnas. Ta õppis Tartu kunstikoolis ja 1973 oli Tartu kunstimajas tema esimene suurem personaalnäitus. Nüüd on tartlastel taas võimalus näha Leisi isikunäitust. Näitusel «Back to Black» E-kuns­­tisalongis kohtab erinevaid tehnikaid: õlimaali, akvarelli ja pliiatsijoonistust, kuid neid kõiki ühendab üks läbiv joon - must värv. See ei ole midagi uut Malle Leisi loomingus. Juba 1960. aastatel oli must foon kunstniku käekirja üks peamisi tunnuseid, sellel püüdsid pilku erksa koloriidiga objektid. Toona oli see tõeline mäss ja lahtiütlemine klassikalistest maalitraditsioonidest. Nüüdse väljapaneku pealkiri viitabki kunstniku tagasivaatele oma varasemale loomingule, kuid näituse teosed pärinevad viimastest aastatest.

Kolm õlimaali on avalikkuse ees esimest korda. Nendest kaks olid algul mõeldud Eesti Kunstnike Liidu aastanäitusele «Abstraktne» Tallinna kunstihoones, seda kureeris Leonhard Lapin. Kuna Leis neid siiski tolleks näituseks valmis ei jõudnud, siis teevad need nüüd oma debüüdi vähem abstraktsena.

Neist üks, «Hommage a Leon­­hard Lapin», ongi sestap pühendatud Lapinile. See töö on ekspressiivne ja elav ning moodustab tasakaalustatud terviku teise, pigem plakatlikult mõjuva suuremõõtmelise lillemaaliga «Kuldlõige», mille erkpunased mooniõied on kindlasti selle näituse ühed pilkupüüdvamaid detailid.

Kunst loodusest

Malle Leisi loomingus on alati olnud aukohal taimed ja viljad. Ometigi on Leisi looming kaugel tavapärasest natüürmordist või puhtast natuuritruust loodusjäädvustusest. Tema maalidel teenivad need kõrgemaid kunstilisi taotlusi.

Tema maalide lilleõied või puu otsast kukkunud õunad on esteetiliselt kaunid kujundid, millele Leis annab uue mõõtme ja tähenduse. Seetõttu ei ole need tema töödes ka seatud kimbuks vaasi või anumatele, vaid justkui hõljuvad õhus, elades sel kombel oma elu sõltumata meist, inimestest.

Taimemotiive jätkub kõikidele töödele, kuid nende iseloom on pidevas muutumises. Õlimaalidel mõjuvad need jõuliselt, akvarellidel ja joonistusel omandavad aga hoopis salapärase varjundi. Põhjust saab otsida just paljukõneldud tumedast taustast.

Keerukas tehnika

Muide, akvarell on üks keerukaimaid tehnikaid. Nimelt ei võimalda see olulisi parandusi - kui pintsel puudutab paberit, siis sulandub värv sellega üheks ning tagasiteed enam ei ole. Malle Leis on astunud veel sammukese edasi ning on maalinud mustale paberile, mida teadaolevalt pole vähemalt Eestis keegi harrastanud.

Aeg on möödunud ning uus põlvkond kunstipublikut peale kasvanud, kuid Leis esitab oma loomingut endiselt talle iseloomuliku jõu ja võimsusega. Näitus «Black to Back» märgib kunstniku väärikat tagasitulekut Taaralinna kunstihuviliste ette ning kinnitab taas tema meisterlikkust värvide käsitsemisel.

Malle Leis
• Maalikunstnik ja graafik Malle Leis sündis 9. juulil 1940 Viljandis.
• Lõpetas Pärnu 2. keskkooli, õppis 1958-1961 Tartu kunstikoolis ning astus 1961 metallehistöö erialale Eesti riik-likus kunstiinstituudis, mille lõpetas lavakujunduse erialal 1967.
• Isikunäitus «Back to Black»
E-kunstisalongi galeriis (Raekoja plats 20) on avatud 20. septembrini.
Tartu PostimeesViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Kunstnik tuli tagasi musta

Malle Leisi eluloo olulised verstapostid on Taaralinnas Ta õppis Tartu kunstikoolis ja 1973 oli Tartu kunstimajas tema esimene suurem personaalnäitus Malle Leisi eluloo olulised verstapostid on Taaralinnas. Ta õppis Tartu kunstikoolis ja 1973 oli Tartu kunstimajas tema esimene suurem personaalnäitus. Nüüd on tartlastel taas võim..

Kunstnik tuli tagasi musta värvi juurde

www.e-kunstisalong.ee © 2023 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük