Kunstnik valib näituse tegemise Üle-eelmisel nädalal E-kunstisalongis oma teoste näituse avanud Portugali elanik Mario Prencipe oli pärast seda paar päeva Tartus ja asus siis Eestis ringi sõitma. Intervjuus selgu. . Mario Prencipe avas oma näituse E-kunstisalongis Kunstnik valib näituse tegemise kohti suvaliselt
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997. Galerii korraldab oksjone (Tallinnas, Tartus, Pärnus), tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.

Kunstnik valib näituse tegemise kohti suvaliselt

Raimu Hanson, Tartu Postimees 24. okt. 2012

Üle-eelmisel nädalal E-kunstisalongis oma teoste näituse avanud Portugali elanik Mario Prencipe oli pärast seda paar päeva Tartus ja asus siis Eestis ringi sõitma. Intervjuus selgu..

Üle-eelmisel nädalal E-kunstisalongis oma teoste näituse avanud Portugali elanik Mario Prencipe oli pärast seda paar päeva Tartus ja asus siis Eestis ringi sõitma. Intervjuus selgus, et reisimine on tema loomingu lahutamatu osa. Kuidas juhtus nii, et teie näitust saab vaadata Tartus?

Tavaliselt ma valin mingi piirkonna maailmas ja siis otsin sealt välja mõned galeriid, enamasti kasutan selleks internetti. Eesti puhul saatsin taotlused nii Tartusse kui ka Tallinna. Sain rohkem kui ühe jaatava vastuse, kuid otsustasin Tartusse tulla, sest saan olla vaid ühes kohas korraga.

Aga kohti, kuhu minna, valin ma suvaliselt. Umbes nii, et kuhu näpp kaardile juhtub, sinna sõidangi.

Olete oma teoseid välja pannud isikunäitustel ikka väga paljudes kohtades üle maailma, muu hulgas Indias, Ukrainas ja Venemaal Kaug-Idas. Milleks on kunstnikul tarvis oma loomingut näidata kodumaalt kaugel?

Enamiku ajast näitangi oma loomingut välismaal, sest kodumaal ma töötan, seal on minu ateljee. Töötades mõtlen reisidest. Vahel on mul ka Portugalis näitusi, näiteks viimati mullu detsembris Lissabonis, kus olid väljas enamasti samad maalid mis siingi.

Näitusel E-kunstisalongis on teie abstraktsed-sürrealistlikud pildid. Kas olete maalinud mõnes teiseski laadis?

Need maalid moodustavad minu uue tsükli «Iidne geomeetria». Olen teinud ka figuraalseid töid, kujutanud näiteks maju, paate, inimesi, maastikke. Mul on olnud ka Kolumbuse-eelsest kultuurist inspireeritud tsükkel, sest olin mõnda aega Kesk-Ameerikas.

Olen tundnud huvi geomeetria päritolu vastu. Niiluse jõe äärne maa on väga viljakas, sealt eemal aga algab kohe kõrb. Muistsed egiptlased hakkasid maad jagama tükkideks ja sealt tuleneb ka geomeetria algus. Geomeetrilisi töid hakkasin looma siis, kui viibisin Kesk-Ameerikas. Tartusse toodud «Iidse geomeetria» tsüklis on ühendatud peamiselt Hiina ja Venemaa Kaug-Ida muljed.

Kuidas teie geomeetrilised teosed valmivad?

Alguses tegin reisides bussi- või rongiaknast fotosid maatükkidest, aga niimoodi ei näe nende tegelikku kuju. Hiljem tuli mõte kasutada kaarte. Sellest ajast olengi kasutanud Google Earthi. Valin välja ebatavalise kujuga maatükid ja siis sobitan nad kompositsioonidesse.

Mario Prencipe

• Mario Prencipe sündis 1965 Milano lähedal Itaalias.

• Ateljee asub Portugali lõunarannikul Portimãos.

• Isikunäitusi on tal olnud peaaegu kõikidel mandritel.

• Näitust E-kunstisalongis saab vaadata 26. oktoobrini.


Mario Prencipe avas oma näituse E-kunstisalongis.


Viimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Kunstnik valib näituse tegemise

Üle-eelmisel nädalal E-kunstisalongis oma teoste näituse avanud Portugali elanik Mario Prencipe oli pärast seda paar päeva Tartus ja asus siis Eestis ringi sõitma Intervjuus selgus, et reisimine on tema loomingu lahutamatu osa Üle-eelmisel nädalal E-kunstisalongis oma teoste näituse avanud Portugali elanik Mario Prencipe oli pärast seda paar päeva Tartus ja asus siis Eestis ringi sõitma. Intervjuus selgu..

Kunstnik valib näituse tegemise kohti suvaliselt

www.e-kunstisalong.ee © 2023 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük