Kunstnik võidab halva enesetunde Tartu raeplatsilt vanasse pangamajja siseneja leiab end umbes samasuguses kevadises sumus, nagu seda pakub praegu loodus. Kümnelt Imat Suumanni maalilt paistab aga midagi enamatki. • Aastal 2005 sai Tartu kunstielus tähtsaima, Ado Vabbe preemia Kunstnik võidab halva enesetunde maalimisega
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997. Galerii korraldab oksjone (Tallinnas, Tartus, Pärnus), tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.

Kunstnik võidab halva enesetunde maalimisega

Raimu Hanson 26. märtsil 2010

Tartu raeplatsilt vanasse pangamajja siseneja leiab end umbes samasuguses kevadises sumus, nagu seda pakub praegu loodus. Kümnelt Imat Suumanni maalilt paistab aga midagi enamatki.

Peaaegu kõik tööd, mida alates tänasest saab E-kunstisalongis kurakätt välja pandud näitusel «Kuu tõuseb idast» vaadata, on valminud Suumanni maakodus Ahjal tänavu. Üks maal on saanud alguse aasta tagasi Vahemere ääres ja jõudis nüüd ateljees lõpule.

Enamik maalidest annab edasi varakevadise Ahja kandi osaliselt sulanud lumega vaateid, mida looritab õrnalt külm niiske õhk. Mõnel pildil on kujutatud öine linn. On see Tartu? «Ikka Tartu,» ütles kunstnik. «Tartu on ainus linn, kus julgeb öösel ringi käia.»

Kunstniku muljed

Kunstiajaloolase Kadri Asmeri sõnul ei ole Suumanni maalid poeetilised looduspildid, need ei ülista kodumaa ilu, neist ei tasu otsida jutustust ega sügavamat sõnumit. Need on eelkõige kunstniku muljed, mis on tekkinud ümbritsevat jälgides.

«Kujutatud motiivid on tuletatud konkreetsetest kohtadest, kuid ateljees maalima hakates keskendub kunstnik eelkõige hetkelise õhustiku tabamisele ning oma tundmustele,» märkis Asmer. «Kogu väljapanekut iseloomustab rahu, tasakaal ning teatav melanhoolsuse ja mõtlikkuse noot, mis on omane ka Imat Suumannile.»

Kunstnik tunnustas kuns­­tiajaloolase tõetabamise oskust. «Kui ma ei maali, siis tuleb depressioon, melanhoolsus ja tõsidus,» lisas Suumann. «Kui ma maalin, on depressioon nagu käega pühitud. Ei ole üldse tähtis, kas on hea või halb pilt, peaasi, et maalin.»

E-kunstisalongi omaniku Tiia Karelsoni pakkumine maalida näituse jagu pilte langes kunstniku peale nagu päikesepaiste. «Ma enne seda vahepeal ei maalinud üldse - ei olnud sihti,» ütles kunstnik. «Kui tärmin oli teada, oli vähemalt deprekas kohe läinud.»

Pakk Portugali

Eile oli Suumannil põhjust käia ka postkontoris. Nimelt pani ta Portugali poole teele suure paki oma maalidega, millest saab aprillis väljapanek Eesti saatkonnas. «Kui mul seal läheb näitus kehvasti, siis ma olen riigireetur,» ütles Suumann.

Kapol ei maksa tõmblema hakata. Senised Imat Suumanni näitused välismaal - Soome saatkonnas ja Turu linna ühes galeriis - on võetud vastu igati kenasti.

Imat Suumann

• Alates tänasest saab
E-kunstisalongis vaadata Imat Suumanni näitust «Kuu tõuseb idast».

• Maalikunstnik Imat Suumann on sündinud 27. juulil 1964 Tartus.

• Lõpetas 1995 Tartu Ülikooli maaliosakonna.

• Näitustel esineb aastast 1989, Eesti Kunstnike Liidu liige 1995, Kursi Koolkonnas aastast 1996.

• Aastal 2005 sai Tartu kunstielus tähtsaima, Ado Vabbe preemia.


Viimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Kunstnik võidab halva enesetunde

Peaaegu kõik tööd, mida alates tänasest saab E-kunstisalongis kurakätt välja pandud näitusel «Kuu tõuseb idast» vaadata, on valminud Suumanni maakodus Ahjal tänavu Üks maal on saanud alguse aasta tagasi Vahemere ääres ja jõudis nüüd ateljees lõpule Tartu raeplatsilt vanasse pangamajja siseneja leiab end umbes samasuguses kevadises sumus, nagu seda pakub praegu loodus. Kümnelt Imat Suumanni maalilt paistab aga midagi enamatki.

Kunstnik võidab halva enesetunde maalimisega

www.e-kunstisalong.ee © 2023 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük