Kunstnik võlub siiruse ja Tartu kunstnik Maris Tuuling (s 1968) peab oluliseks teha seda, mis südamel, ja märgata seda, mis südames. Tuuling on tagasihoidliku natuuriga kunstnik, kelle töid kohta. . Rubriigi uudised Kõik Kunstnik võlub siiruse ja värviga
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997. Galerii korraldab oksjone (Tallinnas, Tartus, Pärnus), tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.

Kunstnik võlub siiruse ja värviga

Kadri Asmer 26. mail 2009

Tartu kunstnik Maris Tuuling (s 1968) peab oluliseks teha seda, mis südamel, ja märgata seda, mis südames. Tuuling on tagasihoidliku natuuriga kunstnik, kelle töid kohta..

Tartu kunstnik Maris Tuuling (s 1968) peab oluliseks teha seda, mis südamel, ja märgata seda, mis südames. Tuuling on tagasihoidliku natuuriga kunstnik, kelle töid kohtab väljapanekutel harva, kuid mis ei jäta vaatajaid külmaks. Tartu uues kaubamajas asuvas E-kunstisalongis on avatud tema maalide näitus «...ja tundmise puu», kus on viimase nelja aasta akrüüle. Tema loomingus võlub siirus ja lihtsus, julge ja rikkalik koloriit, mis viitab Pallase koolkonna mõjutustele.

Põhjus on lihtne: Maris Tuulingu õpetajateks olid legendaarsed Tartu kunstnikud Kaja Kärner, Heldur Viires, Lembit Saarts ja Valve Janov.

Oluline maalida

Tuulingu loometee vaatlemisel ilmneb, et talle ei ole olnud oluline saada või kuulutada end kunstnikuks, vaid oluline on lihtsalt maalida nii hästi kui võimalik.

Tuulingu looming on apoliitiline, vaba moraalist ja õpetustest. Oluline on inimlikkuse mõõde - kohad ja ajad, kus kohtuvad erinevad meeleolud ja tundmused.

Kunstnik ei maali suuri avaraid vaateid, ei loo paljufiguurilisi kompositsioone, vaid hindab vaikseid stseene: «Lumemarjad» (2008), «Trepikoda» (2008), «Pikk talvehommik» (2009). Figuurid ja kujundid on lakoonilised ja anonüümsed.

Kohtumised

Me ei tea, kes on need inimesed, me ei tea, mis on need kohad, kuid me tunneme neid hetki ja olukordi. Kõik see räägib kunstniku oskusest suhestuda vaatajatega, panna maalid elama publiku kaudu. Tuuling on öelnud: «Koht ise on taust, olulised on meeleolud, mis seal kohtusid.»

Tuulingu loomingus kohtuvad värv ja vorm, valgus ja vari, inimesed ja emotsioonid, ajad ja kohad. Nende ristumiskohas sünnibki kunst.
Rubriigi uudised Kõik


Viimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Kunstnik võlub siiruse ja

Tartu kunstnik Maris Tuuling (s 1968) peab oluliseks teha seda, mis südamel, ja märgata seda, mis südames Tuuling on tagasihoidliku natuuriga kunstnik, kelle töid kohtab väljapanekutel harva, kuid mis ei jäta vaatajaid külmaks Tartu kunstnik Maris Tuuling (s 1968) peab oluliseks teha seda, mis südamel, ja märgata seda, mis südames. Tuuling on tagasihoidliku natuuriga kunstnik, kelle töid kohta..

Kunstnik võlub siiruse ja värviga

www.e-kunstisalong.ee © 2023 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük