Kunstnikud annetasid oma töid » Valik oksjonipilte • Johannes Uiga, «Pühajärv õhtul, loojang», alghind 1000 krooni • Imat Suumann, «Kodaveres», alghind 3000 krooni • Nerva, «Päikesega sõbraks», alghind 2000 krooni • Navitrolla, «Asjatud õigustused», alghind 2000 krooni • Jaan Punga, «Öine vaikus», alghind 1500 krooni • Erkki Lepik, «Salme tänav», alghind 1000 krooni • Silja Salmistu, «Liivarand», alghind 1500 krooni • Jüri Marran, «Kevade», alghind 1000 krooni • Pille Tammela, «Trollid», alghind 1000 krooni •Anneli Kaasik, «Rõõmupallid talves», alghind 2000 krooni ©2002-2003 Postimees Kunstnikud annetasid oma töid rajatava Maarja küla toetuseks
Anno jaanuar 1997
Tere tulemast Eesti kunsti esindusgaleriisse
Tehase 16, Tartu E-Kaubamajas,
Avatud: E–R 10–18 ja L 10–16
Kõik kodulehel olevad teosed on galeriis saadaval.
Ostude saatmine uksest ukseni 1-2 tööpäeva jooksul. Hind Eesti piires 20 eurot.

Kunstnikud annetasid oma töid rajatava Maarja küla toetuseks

Pilt: Heategeva oksjoni korraldaja, E-kunstisalongi juhataja Tiia Karelson näitab põnevat oksjonipilti - Albert Gulki joonistust pealkirjaga «Gäng radioaktiivsest Getost».
Foto: Ove Maidla

Kolmapäevasel heategevusoksjonil Atlantise konverentsisaalis lähevad enampakkumisele Maarja küla toetuseks annetatud tööd nimekatelt kunstnikelt.

Ettepaneku lüüa kaasa heategevas ettevõtmises tegid E-kunstisalong ja linnavalitsus kunstnikele umbes kuu aja eest.

«Lootsime kõige enam paarikümmet tööd, annetajaid kogunes aga 28,» rõõmustas E-kunstisalongi juhataja Tiia Karelson. «Ükski kunstnik, kelle poole pöördusime, ei jäänud ükskõikseks.»

Lahked annetajad

Esimesena tegi annetuse Imat Suumann, kes loovutas oma suurtöö «Kodaveres». Jaan Punga maalis öise vaate Tartust spetsiaalselt oksjoni tarvis. Mati Karmin annetas äsja pronksskulptuuri «Suudlevad tudengid», Epp Maria Kokamägi pilt on alles teel Tartusse, rääkis Karelson. Tema kinnitusel võib oksjoni kõige hinnalisemaks tööks pidada Johannes Uiga maali.

Kõiki annetatud teoseid saab enne oksjonit näha Atlantise konverentsisaalis ja ka internetis E-kunstisalongi koduleheküljel. Tööde alghinnad ei ole kõrged - et oleks kerkimisruumi ja mängulusti, selgitas korraldaja.

Heategevusoksjonile on kutsutud hulk tuntud kunstiostjaid ning rohkesti prominentseid isikuid. Ürituse avab Maarja Küla nõukogu esimees Jaan Kallas, kohale tulevad ka intellektipuudega noorte kodu - Maarja küla - esimesed elanikud koos tugiisikuga. Ka annetatud tööde autorid on kohal, lubas Karelson.

Sihtasutuse Maarja Küla juhataja Ly Mikheim ütles, et kunstnike toetus on juba praegu tekitanud palju positiivseid emotsioone. «Meil on päris hea meel, kui mõned pildid jäävad oksjonil müümata,» tunnistas Mikheim. «Need hakkavad siis kaunistama intellektipuudega noorte kodu.»

Kunstnik Nerva annetas heategevale üritusele oma töö «Päikesega sõbraks», et see tooks sära ja rõõmu Maarja küla elanike koju. «Kui see pilt ära ostetakse? Küllap kingin siis Maarja külale mõne teise töö,» lubas ta.

Inimväärne elu

«Mul on hea meel selle üle, et enam ei räägita ainult sellest, et puuetega noortel oleks kõht täis, vaid mõeldakse ka sellele, et neil oleks ilus kodu,» ütles ürituse teine korraldaja, Atlantise juhatuse liige Olga Aasav. «Puudega lapsed ei vaja kaastunnet, vaid inimväärset elu.»

Valik oksjonipilte

• Johannes Uiga, «Pühajärv õhtul, loojang», alghind 1000 krooni

• Imat Suumann, «Kodaveres», alghind 3000 krooni

• Nerva, «Päikesega sõbraks», alghind 2000 krooni

• Navitrolla, «Asjatud õigustused», alghind 2000 krooni

• Jaan Punga, «Öine vaikus», alghind 1500 krooni

• Erkki Lepik, «Salme tänav», alghind 1000 krooni

• Silja Salmistu, «Liivarand», alghind 1500 krooni

• Jüri Marran, «Kevade», alghind 1000 krooni

• Pille Tammela, «Trollid», alghind 1000 krooni

•Anneli Kaasik, «Rõõmupallid talves», alghind 2000 krooni©2002-2003 Postimees


Viimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti ning kureerib näitusi.

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Kunstnikud annetasid oma töid

Pilt: Heategeva oksjoni korraldaja, E-kunstisalongi juhataja Tiia Karelson näitab põnevat oksjonipilti - Albert Gulki joonistust pealkirjaga «Gäng radioaktiivsest Getost» Foto: Ove Maidla Kolmapäevasel heategevusoksjonil Atlantise konverentsisaalis lähevad enampakkumisele Maarja küla toetuseks annetatud tööd nimekatelt kunstnikelt

Kunstnikud annetasid oma töid rajatava Maarja küla toetuseks

www.e-kunstisalong.ee © 2018 E-kunstisalong OÜ » Kunsti ost ja müük