Kunstnikud lähevad «Augustiga» sügisesse ©2002-2003 Postimees Kunstnikud lähevad «Augustiga» sügisesse
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997. Galerii korraldab oksjone (Tallinnas, Tartus, Pärnus), tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.

Kunstnikud lähevad «Augustiga» sügisesse

Kristel Rõss 23. augustil 2004
Viie noore kunstniku maalide näitusmüük «Augustiga» ootab huvilisi Atlantise konverentsisaalis oktoobri keskpaigani.

«Kunst tuleb viia inimestele lähemale. Paljud ei leia ehk aega minna näitusele, aga konverentsisaalis istudes või restoranis einestades on mahti maale silmitseda igaühel,» ütles näituse korraldaja, E-kunstisalongi perenaine Tiia Karelson.

«Juulile» ja «Augustiga»

Näitus «Augustiga» on jätk eelmisel kuul E-sisustuskaubamajas vaadata olnud ülespanekule «Juulile».

Atlantise fuajees ja kolmes saalis eksponeerivad oma töid Erkki Lepik, Lea Liblik, Kerttu Lätt, Laura Kõiv ja Riin Rannikmaa. «Need noored annavad lootust, et Tartu kunst vallutab taas kord Eesti,» ütles Karelson.

Tema hinnangul on sel näitusel esinevate kunstnike looming äratanud varemgi tähelepanu. «Valikusõel oli päris tihe, osa töödest saatsime tagasi. Joonistamisoskus kui maalimise alustala ei tohiks ära kaduda,» rääkis näituse korraldaja.

«Väga hea näitus, neil noortel on oma isikupära,» kiitis Tartu Kunstimuuseumi tarbekunstikogu hoidja Krista Piirimäe. Hea on märgata, et noorte kunstnike tehnilised oskused on heal tasemel, tore on seegi, et esindatud on just tahvelmaal, põhjendas ta.

Piirimäe tähelepanu pälvisid kõige enam Kerttu Läti tööd, nende dekoratiivsus ja naivism.

Igas pildis võiks olla midagi, mis tekitaks põnevust ja paneks vaatajas midagi värelema, rääkis Kerttu Lätt näituse avamisel. Sageli sünnivad ilusad pildid läbi valu, tõdes ta. Paljudel piltidel kujutatud figuuride muusaks on olnud noorele kunstnikule näitlejanna Ülle Ulla.

Pildi soojus

Pildistamiseks seisis Lätt ühe oma lemmiktöö ette, see kannab pealkirja «Neile, kel talvel liiga külm». Miks just see pilt? «Maalisin seda jaanuaris, kui oli väga külm. Tegin endale ja ehk teistelegi lohutuseks pildi, mis annaks sooja,» põhjendas kunstnik.


©2002-2003 Postimees


Viimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Kunstnikud lähevad «Augustiga» sügisesse

Viie noore kunstniku maalide näitusmüük «Augustiga» ootab huvilisi Atlantise konverentsisaalis oktoobri keskpaigani «Kunst tuleb viia inimestele lähemale

Kunstnikud lähevad «Augustiga» sügisesse

www.e-kunstisalong.ee © 2023 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük