Lodjad, Erich Pehap E-kunstisalongis Erich Pehapi loomingus moodustavad omaette peatüki linnad ühes iseloomuliku arhitektuuri ja inimtüüpidega. Läbivalt kuulub selles eriline koht aga Tartule ja Viljandile, mille motiive leidub nii kunstniku varasemas kui hilisemas loomingus. Tartu tähistas Pehapi jaoks linna, kus ta veetis oma tudengipõlve eredamad aastad – omandas Pallases olulisemad kunstilised tõekspidamised ning leidis oma saatuse- ja mõttekaaslased. 1972. aastal ilmus Pehapil 9-leheline linoollõigete mapp „Mälestusi Eestist“, milles kunstnik kujutas oma kodumaa erinevaid paiku. Eeskujuks olid nii varem tehtud tööd kui ka isiklikud mälupildid. 1971. aastal on ta kodustele kirjutanud: „Teie saadetud Viljandi ja Tartu vaadetest (plaatidest) tegin paar äratõmmet, et meelde tuletada neid vanu kohti, mida enam ei eksisteerigi. Värskest ja rohkest fotomaterjalist hoolimata on need kohad siiski kuidagi südamelähedased mälestuste tõttu. “ Kuulus mitmetesse kunstiühingutesse Lodjad, Erich Pehap E-kunstisalongis Pehap Erich
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
Lodjad, Erich Pehap E-kunstisalongis
Erich Pehap (1912–1981)

Lodjad

1972. Linool, paber. Lm 32,5x32. Signatuuriga.
Hind: € 575 raamitud

Erich Pehapi loomingus moodustavad omaette peatüki linnad ühes iseloomuliku arhitektuuri ja inimtüüpidega. Läbivalt kuulub selles eriline koht aga Tartule ja Viljandile, mille motiive leidub nii kunstniku varasemas kui hilisemas loomingus. Tartu tähistas Pehapi jaoks linna, kus ta veetis oma tudengipõlve eredamad aastad – omandas Pallases olulisemad kunstilised tõekspidamised ning leidis oma saatuse- ja mõttekaaslased.
1972. aastal ilmus Pehapil 9-leheline linoollõigete mapp „Mälestusi Eestist“, milles kunstnik kujutas oma kodumaa erinevaid paiku. Eeskujuks olid nii varem tehtud tööd kui ka isiklikud mälupildid. 1971. aastal on ta kodustele kirjutanud: „Teie saadetud Viljandi ja Tartu vaadetest (plaatidest) tegin paar äratõmmet, et meelde tuletada neid vanu kohti, mida enam ei eksisteerigi. Värskest ja rohkest fotomaterjalist hoolimata on need kohad siiski kuidagi südamelähedased mälestuste tõttu.“

Soovin broneerida


Erich Pehap (1912–1981)
Kunstnik Erich Pehap sündis 1912. aastal Viljandis. Suri 1981. aastal Torontos. Õppis 1933–34 Riigi Kunstitööstuskoolis keraamikat ja tarbegraafikat. 1932–33 ja 1934–39 õppis Pallases Nikolai Triigi juures maalimist ja Laigo ning Vaheri juures graafikat. Lõpetas kooli 1939. aastal graafikuna. 1937. aastal omandas koolis ka joonistusõpetaja kutse.Töötas eestis vabakunstniku ja joonistusõpetajana. 1943. aastal siirdus Soome ja 1944. aastal sealt Rootsi, kus tegutses tarbegraafikuna. 1949 asus elama Torontosse, kus alguses töötas tööstuskunstnikuna, hiljem vabakunstnikuna. 1952. aastal lõpetas Pehap Montrealis Institute of Mechanical Draughting´i kujunduskunsti erialal. Kuulus mitmetesse kunstiühingutesse.
Lodjad, Erich Pehap E-kunstisalongis


Viimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Lodjad, Erich Pehap E-kunstisalongis

Erich Pehap (1912–1981) Lodjad 1972 Linool, paber Erich Pehapi loomingus moodustavad omaette peatüki linnad ühes iseloomuliku arhitektuuri ja inimtüüpidega. Läbivalt kuulub selles eriline koht aga Tartule ja Viljandile, mille motiive leidub nii kunstniku varasemas kui hilisemas loomingus. Tartu tähistas Pehapi jaoks linna, kus ta veetis oma tudengipõlve eredamad aastad – omandas Pallases olulisemad kunstilised tõekspidamised ning leidis oma saatuse- ja mõttekaaslased. 1972. aastal ilmus Pehapil 9-leheline linoollõigete mapp „Mälestusi Eestist“, milles kunstnik kujutas oma kodumaa erinevaid paiku. Eeskujuks olid nii varem tehtud tööd kui ka isiklikud mälupildid. 1971. aastal on ta kodustele kirjutanud: „Teie saadetud Viljandi ja Tartu vaadetest (plaatidest) tegin paar äratõmmet, et meelde tuletada neid vanu kohti, mida enam ei eksisteerigi. Värskest ja rohkest fotomaterjalist hoolimata on need kohad siiski kuidagi südamelähedased mälestuste tõttu.“

Lodjad, Erich Pehap E-kunstisalongis

Pehap Erich
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük