Looduse rikutud kivi teeb Ehtekunstnike loomingust tasub otsida endale kaunistust igaks tähtpäevaks. Kunstnik Vivian Schotowskyl valmisid mõned ehtekomplektid ka vabariigi aastapäevaks. ©1995-2006 Postimees Looduse rikutud kivi teeb hõbedase ehte põnevaks
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.

Looduse rikutud kivi teeb hõbedase ehte põnevaks

Silja Paavle 15. veebr. 2006

Ehtekunstnike loomingust tasub otsida endale kaunistust igaks tähtpäevaks. Kunstnik Vivian Schotowskyl valmisid mõned ehtekomplektid ka vabariigi aastapäevaks.


Ehtekunstnik, hõbesepp Vivian
Schotowsky seadis oma
ehted tartlastele kättesaadavaks
E-kunstisalongi.
Foto: Sille Annuk
Ehtekunstnike loomingust tasub otsida endale kaunistust igaks tähtpäevaks. Kunstnik Vivian Schotowskyl valmisid mõned ehtekomplektid ka vabariigi aastapäevaks.

Vivian Schotowsky ehted saavad alguse kivist. «Oma töödes kasutan ma peamiselt looduslikke poolvääriskive,» tutvustab ta.

Nii sündisidki vabariigi aastapäevaks ehtekomplektid leitud sinistest, mustadest ja valgetest kividest, mis said hõbedast õrnad naiselikud ümbrised. Komplektidesse kuuluvad kõrvarõngad ja kaelakeed, millega ka kõige nõudlikuma maitsega naisel passib minna selleks tähtpäevaks korraldatud vastuvõtule.

Eksootiline pauakivi

Ometi ei ole Schotowsky ehetes leiduvad kivid siledad ja säravad. «Mustrita kive on küll parem lihvida, kuid mina kasutan oma loomingus looduse rikutud kive, kuhu on tekkinud muster,» muheleb ehtekunstnik. «See muudab kivi põnevaks.»

Vivian Schotowsky eelistab ehete loomisel hõbedat - seda on kunstnikul odavuse tõttu rohkem käes ja ostjagi ei pea hõbeehte ostmiseks kukrut väga palju kergendama. Hõbeda odavus lubab kunstnikul rohkem proovida ja katsetada ning tulemus saab selle võrra täiuslikum ja omanäolisem.

Teine põhjus hõbedat eelistada peitub selles, et see metall on Vivian Schotowsky kunstnikule soe ja meeldiv. «Hõbe juhib soojust väga hästi ja seetõttu on tal rahustav toime,» kinnitab ta ja soovitab armsaks saanud hõbeehet lihtsalt sõrmede vahel mudida - see mõjub ka stressi maandavalt.

Hõbedalembuse kõrval hakkab Schotowsky loomingus silma ka omapärase, Uus-Meremaalt pärit pauakivi lembus.

Kuigi maoorid on seda naturaalset vääriskivi ehtena kasutanud juba iidsetest aegadest, avastas kunstnik selle 11 aastat tagasi Uus-Meremaad külastades. Sellest ajast saati saavad ka eestlased pauakivist valmistatud ehteid kanda.

«Pauakivi teeb väärtuslikuks tema värv,» kinnitab Schotowsky. Seda algselt vetikasööjat molluskit korjatakse delikatesside hulka kuuluva liha pärast, kuid kesta kasutatakse juveelitööstuses.

Pauakivi värv vaheldub rohelisest ja roosast lilla ja siniseni ja seda värvidemängu saabki Schotowsky ehetes imetleda. E-kunstisalongi üles seatud ehete juurde on huvilistele vaatamiseks pandud ka üks pauakivi oma elusuuruses.

Hooldus tasuta

Ehet ostes soovitab Schotowsky seda ilmtingimata proovida, mitte osta umbropsu: ainult nii saab kätte tunde, kas see ehe passib või mitte.

«Tõeline daam kannab igasuguse ehte igal ajal välja, kuid ehe peab siiski inimesele meeldima ja sobima,» kinnitab ta.

Hõbesepa loomingus hakkab silma ka arvukalt sõrmuseid ja rinnanõelu, mis on tänapäeval muutunud eriti popiks. Sõrmuste suurused jäävad vahemikku 17-17,5. «Sõrmust ostes tuleks seda korralikult proovida. Suuremaks annab sõrmust teha, väiksemaks kahjuks mitte,» sõnab Vivian Schotowsky.

Kunstniku valmistatud ehetele Schotowsky tuhmumise korral kodust hooldust ei soovita. Oma ehetele pakub ta tasuta hooldust, kuigi õigel hoidmisel ei muutu ka hõbe tuhmiks. «Hõbedat tuleks hoida õhukindlalt kilekotis või karbis,» õpetab ta.

Samuti ei kiida ta heaks autoriehete parandamist juhuslikus töökojas. «Ka paranduse teen oma ehetele tasuta, kui ehet ei ole lõhutud meelega,» kinnitab ta ja lisab, et siiani ei ole siiski olnud vaja seda teenust pakkuda.


©1995-2006 Postimees


Viimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Looduse rikutud kivi teeb

Ehtekunstnik, hõbesepp Vivian Schotowsky seadis oma ehted tartlastele kättesaadavaks E-kunstisalongi Foto: Sille Annuk Ehtekunstnike loomingust tasub otsida endale kaunistust igaks tähtpäevaks Ehtekunstnike loomingust tasub otsida endale kaunistust igaks tähtpäevaks. Kunstnik Vivian Schotowskyl valmisid mõned ehtekomplektid ka vabariigi aastapäevaks.

Looduse rikutud kivi teeb hõbedase ehte põnevaks

www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük