Maalid pakuvad meeltele vitamiini Kevad on juba kõigil südames. Siiski on mõnel vahest veidi kurb lumest ja talvestki lahkuda. Mõlemat tunnet näib tundvat ja esindavat kunstnik Anne Vasar. 2012 Tartu Postimees Maalid pakuvad meeltele vitamiini
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997. Galerii korraldab oksjone (Tallinnas, Tartus, Pärnus), tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.

Maalid pakuvad meeltele vitamiini

Liisi Pabstel, kunstiajaloo tudeng 28. märtsil 2012

Kevad on juba kõigil südames. Siiski on mõnel vahest veidi kurb lumest ja talvestki lahkuda. Mõlemat tunnet näib tundvat ja esindavat kunstnik Anne Vasar.

E-Kunstisalongis on Anne Vasar näituseks ühendanud päikeselise Toscana ja karge Maarjamaa. Eesti maastikumotiivid pärinevad tema kodu ümbrusest, mis ongi varem abstraktsionismi viljelenud kunstniku suunanud loodusradadele.

Loodus on igavesti muutuv ning mitte kunagi igav või üksluine teema. Nii pakub ka praegune näitus vaatajale värvi- ja silmailu - Anne Vasar on osanud motiivid hästi valida.

Olgu aineseks võluv veega täidetud linna keskväljak teoses «Bagno Vignoni», «Üksildane villa» mäetipul või kodune kaasik teostes «Kärevere» ja «Lumine väli», kunstnikukäsi muudab kõik need muljed vaatajale omaseks.

Peegeldused ja faktuurid

Paljudel maalidel on märgata veepeegeldusi (näiteks «Suurvesi» ja «Linnavaade Toscanas»). Võib-olla on see seotud kunstniku teise meelisala, vitraa¾iga?

Anne Vasar ise kahe küllalt vastandliku kunstiliigi vahel seoseid ei näe, veepeegli kujutamine pakub talle lihtsalt naudingut. «See on ¾ongleerimise trikk,» ütleb ta selgituseks. «Et mul liiga lihtne ei oleks.»

Tema lillemaalidel on õied pistetud klaasanumaisse, mille kujutamine pakub samuti võimalust oskuslikku taset näidata. Üks selline töö, «Valge pojeng», on ka näitusel.

Paar teost jääb näitusel silma tugevama faktuuri poolest, need on «Viinamarjaväli» ja «Alatskivi järv». Erisuguste pingete ja tekstuuridega pinnad on Anne Vasara paletil juba abstraktse maali viljelemise ajast. Ning tulemus on paeluv, eriti «Viinamarjaväljas», kust taimepuhmad välja sirutuvad.

Kui allakirjutanu püüdis kunstnikult veidi tulevikuplaanide kohta uurida ning teada saada, kas järgmiseks võib oodata veel maastikke, tagasipöördumist abstraktsete teoste või koguni portreede juurde - neid on ta samuti jõudnud luua -, jättis kunstnik ja vitraa¾imeister otsad lahtiseks.

«Praegu panin pintsli silma alt ära. Molberti peitsin ukse taha nii, et seda tuppa astudes näha poleks,» jäi kunstnik tuleviku suhtes veel veidi ebalevaks ning nentis, et pärast intensiivset loomeperioodi on tekkinud väsimus.

Näituse vaatajale küll kurnatus silma ei hakka - maastikud on värsked, nii koloriit kui ka motiivid toimivad äsja lahkunud talvest maha jäänud halluses nagu värviküllane vitamiin kurnatud meeltele.
Suve- ja talvelembeseile

Kodumaad kujutavate teoste enamikus valitsevad sinised toonid ja varjundid, mis rõhutavad kargust veelgi. Toscana taevas aga meenutab, et meilgi lähevad ilmad soojemaks.

Anne Vasara näituselt «Toscanas ja Maarjamaal» peaksid seega endale midagi leidma nii suvelembesed kui ka talvearmastajad.

Anne Vasar
• Anne Vasar (45) esineb näitustel aastast 1999, Tartu Kunstnike Liidu liige aastast 2006.
• E-Kunstisalongis saab
märtsi lõpuni vaadata näitust «Toscanas ja Maarjamaal».


Anne Vasara maalid «Alats­­kivi järv» (vasakult) ja «Siena lähedal».
Foto: Sille Annuk

28.03.2012 Tartu Postimees


Viimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Maalid pakuvad meeltele vitamiini

E-Kunstisalongis on Anne Vasar näituseks ühendanud päikeselise Toscana ja karge Maarjamaa Eesti maastikumotiivid pärinevad tema kodu ümbrusest, mis ongi varem abstraktsionismi viljelenud kunstniku suunanud loodusradadele Kevad on juba kõigil südames. Siiski on mõnel vahest veidi kurb lumest ja talvestki lahkuda. Mõlemat tunnet näib tundvat ja esindavat kunstnik Anne Vasar.

Maalid pakuvad meeltele vitamiini

www.e-kunstisalong.ee © 2023 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük