Maalid valmisid täiuseigatsuses Ilu kõige iseloomulikum joon on lihtsus. Nii on Sirje Horma oma päevikusse kirjutanud. Aga kes ta on? Sirje Horma (Rebane) sündis 1937. aastal Tallinnas. Ta õppis Tallinna 4. . . • Sirje Horma (Rebane) sündis aastal 1937 ning suri suvel 2015 Maalid valmisid täiuseigatsuses
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.

Maalid valmisid täiuseigatsuses

Valve Raudnask, Tartu Postimees 21. sept. 2016

Ilu kõige iseloomulikum joon on lihtsus. Nii on Sirje Horma oma päevikusse kirjutanud. Aga kes ta on? Sirje Horma (Rebane) sündis 1937. aastal Tallinnas. Ta õppis Tallinna 4. ..

Ilu kõige iseloomulikum joon on lihtsus. Nii on Sirje Horma oma päevikusse kirjutanud. Aga kes ta on? Sirje Horma (Rebane) sündis 1937. aastal Tallinnas. Ta õppis Tallinna 4. keskkoolis, Tartu kunstikoolis ja Tallinna riiklikus kunstiinstituudis (lõpetas 1964. aastal), nagu neid koole siis nimetati. 1950. aastate lõpu poole, kui ta õppis Tartus, oli kunstikooli üle tee asuv ühiselamu koht, kuhu kogunes noori loominguinimesi ka ülikoolist. Seal toimusid praeguses mõistes performantsid, näidati värskeid töid, loeti luuletusi, vaieldi maailma asjade üle. Miks me ei tea suurt midagi kunstnik Sirje Hormast? Veidi selgust saame tema päevikust: «Ja ühegi valminud töö puhul pole ma saanud olla tõeliselt õnnelik. Mulle tundub, et seni pole ma suutnud teha midagi täiuslikult valmis ...» Näitustel haruharva

Täiuseigatsus käib kindlasti kunsti juurde. Paraku viimistles ta oma töid lõpmatuseni, mistõttu näitustele jõudsid need haruharva. Seegi oli juba suur asi, kui sõpradel ja tuttavatel õnnestus saada koduseintele tema imeilusaid sooje lilleakvarelle. Ikka tahtis ta neid veel paremaks teha. Võib-olla oli selle taga liigtundlik vaimne tervis?

Murrang toimus pärast esimest insulti, kus ta hakkas tõsiselt oma kunsti saatuse pärast muretsema ning palus klassiõdedel maalid ja akvarellid hooldekodust ära viia. Jah, elu viimased kümme aastat elas kunstnik hooldekodus, kus ta ka kogu aeg maalis.

Enne seda oli Sirje Horma aastakümneid elanud Tallinnas Pikk 33 ning olnud abielus skulptori ja restauraatori Paul Hormaga. Tema mees restaureeris pärast sõda Kadrioru kunstimuuseumi marmorkujusid ja töötas välja sellise kunstmarmori retsepti, et parandustest ei jäänud märkigi.

Pärast Paul Horma surma murti Pika tänava korterisse mitu korda sisse, et kunstmarmori retsepti kätte saada, aga leidmata on see tänini.

Sirje Horma tahtis Pika tänava korteri muuta Horma muuseumiks-ateljeeks, milleks tal aga jõudu ei olnud.

Läks isegi hästi, sest kui parimas kohas asuvat vanalinna sajaruutmeetrist korterit tühjendama hakati ja taheti kõike aknast remondikonteinerisse pilduda, sai Tallinna vanalinna kaitsja Tiina Mägi õigel ajal jaole ning suutis Sirje ja Paul Horma kunstist olulise osa päästa.

Suri mullu augustis

Nüüd on suureks abiks olnud E-Kunstisalong. Ühe Sirje Horma sotsrealismi teose eest, mida galerii oksjonil maha müüs, said klassiõed panna Tallinna siselinna kalmistule tema ja ta vanemate hauale mälestuskivi.

Müüginäituselt teenitud raha kulub hauaplatsi lõplikuks projekteerimiseks ja kordategemiseks. Kui raha rohkem kokku saab, läheb see Rahvuskultuuri Fondi.

Praegune näitus on mälestusnäitus, sest Sirje Horma suri 2015. aasta augustis. Tuleb meelde Juhan Smuuli luuletus: «Pärast surma ma saan oma laeva, / mille tulesid ise ei näe.»
-------------------

Mälestusnäitus

• E-Kunstisalongis (Tehase 16) saab 23. septembrini vaadata Sirje Horma maale.

• Mälestusnäitusele on välja pandud 13 teost.

• Sirje Horma (Rebane) sündis aastal 1937 ning suri suvel 2015.


Viimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Maalid valmisid täiuseigatsuses

Ilu kõige iseloomulikum joon on lihtsus Nii on Sirje Horma oma päevikusse kirjutanud Ilu kõige iseloomulikum joon on lihtsus. Nii on Sirje Horma oma päevikusse kirjutanud. Aga kes ta on? Sirje Horma (Rebane) sündis 1937. aastal Tallinnas. Ta õppis Tallinna 4. ..

Maalid valmisid täiuseigatsuses

www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük