Maalide väljapanek tuli kokku Möödunud on kolm aastat Maris Tuulingu viimasest isikunäitusest E-kunstisalongis - kunstnik on jäänud kindlaks nii oma kunstilistele põhitõdedele kui ka käekirjale ning näitab veen. . Tartu Postimees Maalide väljapanek tuli kokku sobitada
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.

Maalide väljapanek tuli kokku sobitada

Autor: Kadri Asmer Kunstiajaloolane 13. okt. 2015

Möödunud on kolm aastat Maris Tuulingu viimasest isikunäitusest E-kunstisalongis - kunstnik on jäänud kindlaks nii oma kunstilistele põhitõdedele kui ka käekirjale ning näitab veen..

Möödunud on kolm aastat Maris Tuulingu viimasest isikunäitusest E-kunstisalongis - kunstnik on jäänud kindlaks nii oma kunstilistele põhitõdedele kui ka käekirjale ning näitab veenvalt jutustamisoskust visuaalse keele abil. 7 tööst koosneva näituse pealkiri «Sobitumine» viitab Maris Tuulingu sõnul teoste väga erinevale temaatikale, mistõttu tuli praegune väljapanek sõna otseses mõttes kokku sobitada.

Pealkirjaga läheb kokku ka kaks välja pandud samanimelist figuraalset kompositsiooni: «Sobitumine 1» ja «Sobitumine 2» (mõlemad 2015). Näitusel eksponeeritud tööd on valminud 2014. ja 2015. aastal ega ole senini suurema avalikkuse ette jõudnud.

Värvimeel ja valguse taju

Maris Tuulingu maalidel põimuvad lahti stseenid, mille kunstnik on
taasesitanud oma värvimeele ja valguse taju kaudu.

Koloristina on Tuuling tunnustatud, kuid praeguseni ei ole märkimisväärset tähelepanu pööratud tema oskusele tabada valgusseisundeid. Nii näiteks vahetuvad maalidel tänavalaternate ja laelambi tehislik toon («Tänaval», «Toas», mõlemad 2014) jaheda kuuvalguse («Peaaegu täiskuu», 2015) ning talvise või suvise päikese heledusega.

Vaataja üllatub, et teemalt lihtsad pildid on üles ehitatud kontrastidele - vastanduvatele ja murduvatele värvitoonidele, nurgelistele ja ümaratele vormidele -, mille tulemuseks on tehniliselt mitmekihilised ja nüansirikkad kompositsioonid.

Maalija enesekindlus

Võrreldes 2012. aasta isikunäitusega «Linna piiril» on maalide formaat läbivalt suurem ning akrüüli asemel domineerib õlivärv. Kas ei viita see kunstniku enesekindluse kasvule? Kui nii, siis põhjendatult.

Huviga võib oodata ja loota, et ühel päeval esineb Maris Tuuling suuremas mõõdus teosega, millel kujutatud sisehoovid, figuurid või kohtumised kuuvalgel annaksid oma läbimaalituses ja detailsuses rohkelt ainest vaataja pilgule ning fantaasiale.

Inglise kunstiteoreetik ja -õpetaja John Ruskin on kirjutanud, et inimese hiilgus ei tule kiirusest või liikumisest.

Inimestel on petlik ettekujutus, et kui me suudame jõuda ühe päevaga maailma teise otsa, oleme kõikvõimsad ning ühtlasi teistest kogenenumad ja targemad. See on aga illusioon, sest inimese hiilgus tuleneb olemisest.

Ainuke võimalus maailma olemust tajuda ja mõista on võtta aega selle vaatamiseks. Veel enamgi, selle tõeliseks tunnetamiseks oli Ruskini hinnangul kõige õigem viis joonistamine või maalimine, sest milline teine meetod sunniks meid veel enam olema kogu vaimu ja teoga maailma vaatlemise juures.

Mulle tundub, et Maris Tuuling teab seda ja tema looming - tähelepanekud ja tajud - on selle kinnituseks.
----------------------------

E-kunstisalongis

• E-kunstisalongis (Tehase 16) on välja pandud Maris Tuulingu isikunäitus «Sobitumine».

• Näitust saab vaadata 20. oktoobrini.

Tartu Postimees


Viimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Maalide väljapanek tuli kokku

Möödunud on kolm aastat Maris Tuulingu viimasest isikunäitusest E-kunstisalongis - kunstnik on jäänud kindlaks nii oma kunstilistele põhitõdedele kui ka käekirjale ning näitab veenvalt jutustamisoskust visuaalse keele abil 7 tööst koosneva näituse pealkiri «Sobitumine» viitab Maris Tuulingu sõnul teoste väga erinevale temaatikale, mistõttu tuli praegune väljapanek sõna otseses mõttes kokku sobitada Möödunud on kolm aastat Maris Tuulingu viimasest isikunäitusest E-kunstisalongis - kunstnik on jäänud kindlaks nii oma kunstilistele põhitõdedele kui ka käekirjale ning näitab veen..

Maalide väljapanek tuli kokku sobitada

www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük