Maalidel kumab aia- ja E-kunstisalongis on üle hulga aja näituseks seatud suured maalid. Mõned neist lausa nii hiiglaslikud, et on salongi juhatajast Daisi Kahurist kõrgemad. Oma teoseid on toonud näha kunstnik Maris Palgi. Võib-olla veebruaris, aga võib-olla märtsis Maalidel kumab aia- ja kodumaa
Anno jaanuar 1997
Tere tulemast Eesti kunsti esindusgaleriisse
Tehase 16, Tartu E-Kaubamajas,
Avatud: E–R 10–18 ja L 10–16
Kõik kodulehel olevad teosed on galeriis saadaval.
Ostude saatmine uksest ukseni 1-2 tööpäeva jooksul. Hind Eesti piires 20 eurot.

Maalidel kumab aia- ja kodumaa

Raimu Hanson 9. veebr. 2011

E-kunstisalongis on üle hulga aja näituseks seatud suured maalid. Mõned neist lausa nii hiiglaslikud, et on salongi juhatajast Daisi Kahurist kõrgemad. Oma teoseid on toonud näha kunstnik Maris Palgi.
Näituse «Puud ja aiamaad. Kodumaa» tööd on valdavalt kolmes värvis - sinine, must ja valge.

Niisugust komplekti aastatel 2007-2009 valminud töödest ajendas 36-aastast Tartumaal Tähtveres sündinud ja Tartu Ülikooli maalikunsti eriala magistrantuuri aastal 2008 lõpetanud kunstnikku koostama väljapaneku aeg, mille sees on Tartu rahu ja Eesti Vabariigi aastapäev.

Ise veedab Maris Palgi praegu aega rohkesti Ida-Virumaal Illuka vallas, kus tema suurem tähelepanu kuulub kolmekuusele pojale.

Palgi on Eesti Kunstnike Liidu, Eesti Maalikunstnike Liidu ja Tartu Kunstnike Liidu liige, ta kuulus enne lapsepuhkusele jäämist ka viimase juhatusse. Tema kunstiõpingud algasid Tartu lastekunstikoolis, Tartu kunstikoolis lõpetas ta kunstilise kujundamise eriala. Isikunäitusi on tal olnud kuus, kõik 21. sajandil.

Puud on Palgile olulised olnud pikemat aega, nagu on mõnest tema isikunäituse pealkirjastki näha: «Puud», 2010, Tartu lastekunstikooli galerii; «Vaatan taevast. Näen puid», 2009/2010, Tartu loomemajanduskeskus; «Puud on maa käed», 2008/2009, Hobusepea galerii Tallinnas; «Eesti puud», 2007, suvegalerii Saltbodan Soomes Loviisas.

Eriti meeldiv maal

Nüüdse isikunäituse paarikümne maali hulgas on seitse suurt. Üks suurtest, «Õhtu», on eriti meeldima hakanud Daisi Kahurile. «Kui alguses vaatasin, nägin ainult oksi ja taevast, kui aga seisin kaugemale ja vaatasin veel ja veel, märkasin maalil maju ja aknaid,» ütles ta. «Nägin, et selles pildis on ka midagi salapärast.»

Kogu näitust iseloomustavad juhataja sõnul lihtsad, selged ja meeldivad motiivid ning tööde suuremõõtmelisus. «Nende ette võib kauaks seisma jääda,» lisas ta.

Maris Palgi «Puud ja aiamaad. Kodumaa» on vaadata veebruari lõpuni. Seejärel on

E-kunstisalongi näitustekalendris suve hakuni kirjas kunstnikud Evi Kaur ja Enno Allik, Lea Liblik, Gleb Net¹­vo­lodov, Ivo Lill ja Juss Piho ning Aapo Pukk.

Tulekul kellaviietee

Kunsti ja kunstipäraste käsitööde vaatamise ja ostmise kõrval tahab mullu Taskusse laienenud E-kunstisalong hakata oma põhilises asukohas, ajaloolises pangamajas korraldama kord kuus kolmapäeviti kellaviietee koosviibimisi.

«Palume mängima pianistid. Kutsume rääkima kunsti- ja ka näiteks restaureerimise asjatundjaid,» ütles E-kunstisalongi omanik Tiia Karelson.

Kuulama mahub kuue laua ümber ühtekokku 24 huvilist. Esimene kellaviietee on siis, kui lauad valmivad. Võib-olla veebruaris, aga võib-olla märtsis.


Viimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti ning kureerib näitusi.

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Maalidel kumab aia- ja

Näituse «Puud ja aiamaad Kodumaa» tööd on valdavalt kolmes värvis - sinine, must ja valge E-kunstisalongis on üle hulga aja näituseks seatud suured maalid. Mõned neist lausa nii hiiglaslikud, et on salongi juhatajast Daisi Kahurist kõrgemad. Oma teoseid on toonud näha kunstnik Maris Palgi.

Maalidel kumab aia- ja kodumaa

www.e-kunstisalong.ee © 2018 E-kunstisalong OÜ » Kunsti ost ja müük