Maalidel kumab aia- ja E-kunstisalongis on üle hulga aja näituseks seatud suured maalid. Mõned neist lausa nii hiiglaslikud, et on salongi juhatajast Daisi Kahurist kõrgemad. Oma teoseid on toonud näha kunstnik Maris Palgi. Võib-olla veebruaris, aga võib-olla märtsis Maalidel kumab aia- ja kodumaa
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997. Galerii korraldab oksjone (Tallinnas, Tartus, Pärnus), tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.

Maalidel kumab aia- ja kodumaa

Raimu Hanson 9. veebr. 2011

E-kunstisalongis on üle hulga aja näituseks seatud suured maalid. Mõned neist lausa nii hiiglaslikud, et on salongi juhatajast Daisi Kahurist kõrgemad. Oma teoseid on toonud näha kunstnik Maris Palgi.
Näituse «Puud ja aiamaad. Kodumaa» tööd on valdavalt kolmes värvis - sinine, must ja valge.

Niisugust komplekti aastatel 2007-2009 valminud töödest ajendas 36-aastast Tartumaal Tähtveres sündinud ja Tartu Ülikooli maalikunsti eriala magistrantuuri aastal 2008 lõpetanud kunstnikku koostama väljapaneku aeg, mille sees on Tartu rahu ja Eesti Vabariigi aastapäev.

Ise veedab Maris Palgi praegu aega rohkesti Ida-Virumaal Illuka vallas, kus tema suurem tähelepanu kuulub kolmekuusele pojale.

Palgi on Eesti Kunstnike Liidu, Eesti Maalikunstnike Liidu ja Tartu Kunstnike Liidu liige, ta kuulus enne lapsepuhkusele jäämist ka viimase juhatusse. Tema kunstiõpingud algasid Tartu lastekunstikoolis, Tartu kunstikoolis lõpetas ta kunstilise kujundamise eriala. Isikunäitusi on tal olnud kuus, kõik 21. sajandil.

Puud on Palgile olulised olnud pikemat aega, nagu on mõnest tema isikunäituse pealkirjastki näha: «Puud», 2010, Tartu lastekunstikooli galerii; «Vaatan taevast. Näen puid», 2009/2010, Tartu loomemajanduskeskus; «Puud on maa käed», 2008/2009, Hobusepea galerii Tallinnas; «Eesti puud», 2007, suvegalerii Saltbodan Soomes Loviisas.

Eriti meeldiv maal

Nüüdse isikunäituse paarikümne maali hulgas on seitse suurt. Üks suurtest, «Õhtu», on eriti meeldima hakanud Daisi Kahurile. «Kui alguses vaatasin, nägin ainult oksi ja taevast, kui aga seisin kaugemale ja vaatasin veel ja veel, märkasin maalil maju ja aknaid,» ütles ta. «Nägin, et selles pildis on ka midagi salapärast.»

Kogu näitust iseloomustavad juhataja sõnul lihtsad, selged ja meeldivad motiivid ning tööde suuremõõtmelisus. «Nende ette võib kauaks seisma jääda,» lisas ta.

Maris Palgi «Puud ja aiamaad. Kodumaa» on vaadata veebruari lõpuni. Seejärel on

E-kunstisalongi näitustekalendris suve hakuni kirjas kunstnikud Evi Kaur ja Enno Allik, Lea Liblik, Gleb Net¹­vo­lodov, Ivo Lill ja Juss Piho ning Aapo Pukk.

Tulekul kellaviietee

Kunsti ja kunstipäraste käsitööde vaatamise ja ostmise kõrval tahab mullu Taskusse laienenud E-kunstisalong hakata oma põhilises asukohas, ajaloolises pangamajas korraldama kord kuus kolmapäeviti kellaviietee koosviibimisi.

«Palume mängima pianistid. Kutsume rääkima kunsti- ja ka näiteks restaureerimise asjatundjaid,» ütles E-kunstisalongi omanik Tiia Karelson.

Kuulama mahub kuue laua ümber ühtekokku 24 huvilist. Esimene kellaviietee on siis, kui lauad valmivad. Võib-olla veebruaris, aga võib-olla märtsis.


Viimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Maalidel kumab aia- ja

Näituse «Puud ja aiamaad Kodumaa» tööd on valdavalt kolmes värvis - sinine, must ja valge E-kunstisalongis on üle hulga aja näituseks seatud suured maalid. Mõned neist lausa nii hiiglaslikud, et on salongi juhatajast Daisi Kahurist kõrgemad. Oma teoseid on toonud näha kunstnik Maris Palgi.

Maalidel kumab aia- ja kodumaa

www.e-kunstisalong.ee © 2023 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük