Maalidele jääb nukker rahu Imat Suumann on nüüdse Tartu üks olulisemaid kunstnikke, kuigi ta seda ise vist ei teadvusta ega pea eesmärgiks omaette. Aprillis avab ta näituse Portugalis, praegu aga on tema töö. . Tartu Postimees Maalidele jääb nukker rahu
Anno jaanuar 1997
Tere tulemast Eesti kunsti esindusgaleriisse
Tehase 16, Tartu E-Kaubamajas,
Avatud: E–R 10–18 ja L 10–16
Kõik kodulehel olevad teosed on galeriis saadaval.
Ostude saatmine uksest ukseni 1-2 tööpäeva jooksul. Hind Eesti piires 20 eurot.

Maalidele jääb nukker rahu

Kadri Asmer 5. aprillil 2010

Imat Suumann on nüüdse Tartu üks olulisemaid kunstnikke, kuigi ta seda ise vist ei teadvusta ega pea eesmärgiks omaette. Aprillis avab ta näituse Portugalis, praegu aga on tema töö..

Imat Suumann on nüüdse Tartu üks olulisemaid kunstnikke, kuigi ta seda ise vist ei teadvusta ega pea eesmärgiks omaette. Aprillis avab ta näituse Portugalis, praegu aga on tema tööd kodulinna E-kunstisalongis. Näituse «Kuu tõuseb idast» tööd on kunstniku viimasest loomeperioodist. Ülekaalukalt on selles loodusvaateid, mida läbib üks ja seesama meeleolu.

Need ei ole poeetilised looduspildid, need ei ülista kodumaa ilu, neist ei tasu otsida jutustust ega sügavamat sõnumit. Need on eelkõige kunstniku muljed, mis on tekkinud ümbritsevat jälgides. Ka Imat Suumann ise kinnitab, et ta ei ole jutuvestja.

Kunstnik maalidel

Kujutatud motiivid on ta tuletanud konkreetsetest kohtadest, kuid ateljees maalima hakates keskendub ta hetkelise õhustiku tabamisele ja oma tundmustele. See annab ka vastuse küsimusele, kas nendelt maalidelt tasub otsida kunstnikku ennast.

Kogu väljapanekut E-kunstisalongis iseloomustab rahu, tasakaal ning teatav melanhoolsuse ja mõtlikkuse noot, mis on omane ka Imat Suumannile endale.
Tema loodusvaadetel on metsatukki ja kaugusesse looklevaid teid, mida iseloomustab monotoonsus ning koloriidi vaoshoitus, kuid see ei tähenda igavust. Siinkohal keh­tib ütlus, et vähem on rohkem.

Värvitu, ilmetu toon

Suumanni eriline anne peitubki oskuses jäädvustada õhku ja valgust, tabada väikesi asju, mis loovad terviku.

«Kõige enam võlub värvitu ja kulunud toon, mida kohtab eelkõige lumesulamise aegu, kui loodus pole veel tärganud. Ilmetu värvus on huvitav, sest see pakub pinget ja esitab väljakutse,» selgitab kunstnik.

Aga miks üks kunstnik üldse maalib? Kas on see kutsumus või eelkõige vahend elatise teenimiseks? Suumann teab vastust - tema lihtsalt teisiti ei saa. Maalides saabub enesekindlus ja tasakaal.

Kaks näitust
• E-kunstisalongis (Raekoja plats 20, Tartu) saab vaadata kuni 10. aprillini Imat Suumanni näitust «Kuu tõuseb idast».
• Teist väljapanekut Imat Suumanni maalidest saab vaadata 15. aprillist 15. maini Portugali pealinna Lissaboni kloostris Convento dos Cardaes.Tartu Postimees


Viimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti ning kureerib näitusi.

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Maalidele jääb nukker rahu

Imat Suumann on nüüdse Tartu üks olulisemaid kunstnikke, kuigi ta seda ise vist ei teadvusta ega pea eesmärgiks omaette Aprillis avab ta näituse Portugalis, praegu aga on tema tööd kodulinna E-kunstisalongis Imat Suumann on nüüdse Tartu üks olulisemaid kunstnikke, kuigi ta seda ise vist ei teadvusta ega pea eesmärgiks omaette. Aprillis avab ta näituse Portugalis, praegu aga on tema töö..

Maalidele jääb nukker rahu

www.e-kunstisalong.ee © 2018 E-kunstisalong OÜ » Kunsti ost ja müük