Maastik, Ülo Teder E-kunstisalongis Esialgu ei pidanud Ülo Tedrest saama kunstnik, vaid teadlane. Ta asuts Tartu ülikooli matemaatika-loodusteaduskonda, kuid 1943. aastal tuli Tedrel võtta ette sunniviisiline tee Saksa armeesse, millele järgnes vangitus Vorkuta vangilaagris. Naasnuna vabadusse otsustas Teder alustada hoopis kunstiõpinguid, esmalt Tartus ning seejärel Tallinnas ERKI-s, mille lõpetas 1952. aastal. Samast aastast alates esines ta aktiivselt ka näitustel. Kunstniku ¾anriliselt mitmekülgses loomingus kohtab peamiselt siiski maastikke, mis pakuvad kunstnikele ammendamatut ainest oma vahelduvate värvi- ning vormiküllusega. Võib-olla on edre puhul selle üheks põhjuseks ka pärinemine metsaülema perest ning oskusest vaadata ümbritsevat loodust. Pastell "Maastik“ on jäädvustatud keset Lõuna-Eesti kuppelmaastikku. Kunstiajaloolane Maire Toom on kirjutanud: "Ülo Tedre maalimislaadile on läbi aegade hästi sobinud pastellitehnika. Siin on ta saavutanud nii meeleolukuse kui värvitundlikkuse. “ Jõulised ja suure vormid, tugevad kontuurid ning valitud koloriit mõjuvad mehelikult ning dekoratiivselt. E-Kunstisalongi XXXII oksjon Maastik, Ülo Teder E-kunstisalongis Teder Ülo
Anno jaanuar 1997
Tere tulemast Eesti kunsti esindusgaleriisse
Tehase 16, Tartu E-Kaubamajas,
Avatud: E–R 10–18 ja L 10–16
Kõik kodulehel olevad teosed on galeriis saadaval.
Ostude saatmine uksest ukseni 1-2 tööpäeva jooksul. Hind Eesti piires 20 eurot.
Maastik, Ülo Teder E-kunstisalongis
Ülo Teder (sünd 1923)

Maastik

1968 Pastell ava 48 x 62,5
Alghind: 6000/€383
22. E-Kunstisalongi XXII oksjon
28.06.2009 kell 16 Pärnus, Sunsetis (Rannahoone), Kapteni salongis

Esialgu ei pidanud Ülo Tedrest saama kunstnik, vaid teadlane. Ta asuts Tartu ülikooli matemaatika-loodusteaduskonda, kuid 1943. aastal tuli Tedrel võtta ette sunniviisiline tee Saksa armeesse, millele järgnes vangitus Vorkuta vangilaagris. Naasnuna vabadusse otsustas Teder alustada hoopis kunstiõpinguid, esmalt Tartus ning seejärel Tallinnas ERKI-s, mille lõpetas 1952. aastal. Samast aastast alates esines ta aktiivselt ka näitustel.
Kunstniku ¾anriliselt mitmekülgses loomingus kohtab peamiselt siiski maastikke, mis pakuvad kunstnikele ammendamatut ainest oma vahelduvate värvi- ning vormiküllusega. Võib-olla on edre puhul selle üheks põhjuseks ka pärinemine metsaülema perest ning oskusest vaadata ümbritsevat loodust. Pastell "Maastik“ on jäädvustatud keset Lõuna-Eesti kuppelmaastikku. Kunstiajaloolane Maire Toom on kirjutanud: "Ülo Tedre maalimislaadile on läbi aegade hästi sobinud pastellitehnika. Siin on ta saavutanud nii meeleolukuse kui värvitundlikkuse.“ Jõulised ja suure vormid, tugevad kontuurid ning valitud koloriit mõjuvad mehelikult ning dekoratiivselt.Ülo Teder (sünd 1923)
Maalikunstnik, sündinud 1923 Võrus. Õppis 1942-1943 Tartu Ülikooli matemaatika- ja loodusteaduskonnas. Jätkas õpinguid 1946 Tartu Riiklikus Kunstiinstituudis, lõpetas 1952 ERKI. Viljelenud akvarell-, pastell-, õli-, ja temperamaali. Loonud hoogsas laadis maastiku - ja linnavaateid, figuurikompositsioone.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti ning kureerib näitusi.

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Maastik, Ülo Teder E-kunstisalongis

Ülo Teder (sünd 1923) Maastik 1968 Pastell ava 48 x 62,5 Alghind: 6000/€383 22 E-Kunstisalongi XXII oksjon 28 Esialgu ei pidanud Ülo Tedrest saama kunstnik, vaid teadlane. Ta asuts Tartu ülikooli matemaatika-loodusteaduskonda, kuid 1943. aastal tuli Tedrel võtta ette sunniviisiline tee Saksa armeesse, millele järgnes vangitus Vorkuta vangilaagris. Naasnuna vabadusse otsustas Teder alustada hoopis kunstiõpinguid, esmalt Tartus ning seejärel Tallinnas ERKI-s, mille lõpetas 1952. aastal. Samast aastast alates esines ta aktiivselt ka näitustel. Kunstniku ¾anriliselt mitmekülgses loomingus kohtab peamiselt siiski maastikke, mis pakuvad kunstnikele ammendamatut ainest oma vahelduvate värvi- ning vormiküllusega. Võib-olla on edre puhul selle üheks põhjuseks ka pärinemine metsaülema perest ning oskusest vaadata ümbritsevat loodust. Pastell "Maastik“ on jäädvustatud keset Lõuna-Eesti kuppelmaastikku. Kunstiajaloolane Maire Toom on kirjutanud: "Ülo Tedre maalimislaadile on läbi aegade hästi sobinud pastellitehnika. Siin on ta saavutanud nii meeleolukuse kui värvitundlikkuse.“ Jõulised ja suure vormid, tugevad kontuurid ning valitud koloriit mõjuvad mehelikult ning dekoratiivselt.

Maastik, Ülo Teder E-kunstisalongis

Teder Ülo
www.e-kunstisalong.ee © 2018 E-kunstisalong OÜ » Kunsti ost ja müük