Maastik jõega, Peeter Adolf Viljandimaal sündinud Peeter Adolf Sink õppis Riigi Kunsttööstuskoolis, kus maalikunsti alal juhendas teda Nikolai Triik. Kooli lõpetas Sink 1919. aastal, pärast mida otsustas ta kunstnikuametist loobuda ning pühenduda religioonile. Temast sai vabakiriku äratlusjutlustaja ja misjonär ning elu lõpul tegutses ta luteri kiriku vaimulikuna. Lisaks vaimulikutööle tegeles ta kuni elu lõpuni kujutava kunstiga. 1920. -1930. aastatel esines ta mitmel kunstinäitusel ning käis läbi oma toonaste õpingukaaslaste Roman Nymani, Günther Reindorffi ja Eduard Wiiraltiga. Viimane on joonistanud temast ka portreevisandi. Pärast II maailmasõda Sink oma kunstiloomega näitustel osaleda ei saanud ning tema loomingu tutvustus Eesti publikule sai teoks alles 1993. aastal, kui Eesti Kunstimuuseum Singi tagasivaatelise isikunäituse korraldas. Helilooja Kuldar Sink ja poliitik Tunne Kelam on Peeter Singi pojad. Loe lisaks Maastik jõega, Peeter Adolf Sink E-kunstisalongis Sink Peeter Adolf
Anno jaanuar 1997
Tere tulemast Eesti kunsti esindusgaleriisse
Tehase 16, Tartu E-Kaubamajas,
Avatud: E–R 10–18 ja L 10–16
Kõik kodulehel olevad teosed on galeriis saadaval.
Ostude saatmine uksest ukseni 1-2 tööpäeva jooksul. Hind Eesti piires 20 eurot.
Maastik jõega, Peeter Adolf Sink E-kunstisalongis
Peeter Adolf Sink (1902-1957)

Maastik jõega

1934 Pastell, paber. Signatuuriga. Ava 33,5x48
Alghind: €450, lõpphind: € 450
37. E-Kunstisalongi XXXVII oksjon
05.11.2016 Tartu galeriis kell 15

Viljandimaal sündinud Peeter Adolf Sink õppis Riigi Kunsttööstuskoolis, kus maalikunsti alal juhendas teda Nikolai Triik. Kooli lõpetas Sink 1919. aastal, pärast mida otsustas ta kunstnikuametist loobuda ning pühenduda religioonile. Temast sai vabakiriku äratlusjutlustaja ja misjonär ning elu lõpul tegutses ta luteri kiriku vaimulikuna. Lisaks vaimulikutööle tegeles ta kuni elu lõpuni kujutava kunstiga. 1920.-1930. aastatel esines ta mitmel kunstinäitusel ning käis läbi oma toonaste õpingukaaslaste Roman Nymani, Günther Reindorffi ja Eduard Wiiraltiga. Viimane on joonistanud temast ka portreevisandi. Pärast II maailmasõda Sink oma kunstiloomega näitustel osaleda ei saanud ning tema loomingu tutvustus Eesti publikule sai teoks alles 1993. aastal, kui Eesti Kunstimuuseum Singi tagasivaatelise isikunäituse korraldas. Helilooja Kuldar Sink ja poliitik Tunne Kelam on Peeter Singi pojad.Viimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti ning kureerib näitusi.

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Maastik jõega, Peeter Adolf

Peeter Adolf Sink (1902-1957) Maastik jõega 1934 Pastell, paber Signatuuriga Viljandimaal sündinud Peeter Adolf Sink õppis Riigi Kunsttööstuskoolis, kus maalikunsti alal juhendas teda Nikolai Triik. Kooli lõpetas Sink 1919. aastal, pärast mida otsustas ta kunstnikuametist loobuda ning pühenduda religioonile. Temast sai vabakiriku äratlusjutlustaja ja misjonär ning elu lõpul tegutses ta luteri kiriku vaimulikuna. Lisaks vaimulikutööle tegeles ta kuni elu lõpuni kujutava kunstiga. 1920.-1930. aastatel esines ta mitmel kunstinäitusel ning käis läbi oma toonaste õpingukaaslaste Roman Nymani, Günther Reindorffi ja Eduard Wiiraltiga. Viimane on joonistanud temast ka portreevisandi. Pärast II maailmasõda Sink oma kunstiloomega näitustel osaleda ei saanud ning tema loomingu tutvustus Eesti publikule sai teoks alles 1993. aastal, kui Eesti Kunstimuuseum Singi tagasivaatelise isikunäituse korraldas. Helilooja Kuldar Sink ja poliitik Tunne Kelam on Peeter Singi pojad.

Maastik jõega, Peeter Adolf Sink E-kunstisalongis

Sink Peeter Adolf
www.e-kunstisalong.ee © 2018 E-kunstisalong OÜ » Kunsti ost ja müük