Maastikest õhkub rahu, vaikust Maastikest õhkub rahu, vaikust ja avarust september 2012 Maastikest õhkub rahu, vaikust ja avarust
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.

Maastikest õhkub rahu, vaikust ja avarust

Liisi Pabstel, Kunstiajaloolane 28. sept. 2012

Maastikest õhkub rahu, vaikust ja avarust

Eesti on kahtlemata ilus maa, eriti kui läbi kunstniku silmade vaadata. Näiteks Kiira Kahro näitusel «See kaunis maa». Kuigi Kiira Kahro fookuspunkt on pigem Lõuna-Eestil, põikab ta korraks ka Peipsi äärde («Peipsi rannik Kodaveres»), Vormsile («Hommik Vormsil») ja isegi Kihnu saarele («Kihnu motiiv»).

Näituse fookuse säärane asetus on kergesti põhjendatav: kunstnik rändab tavaliselt kodukandis, visandiplokk kaenla all, ja otsib motiive. Eskiisid jäävad siiski lihtsateks mustvalgeteks joonistusteks, sest värvid talletab Kahro mällu.

«Kui motiiv jääb kummitama, saan selle visandilt koos valguse ja lõhnadega kätte. Minule on tähtis koha fiiling,» heidab ta oma loomemeetoditele valgust.

Kunstnik on maalinud ka muid teemasid, näiteks natüürmorte ja lilli, kuid kõige südamelähedasem tundub olevat - vähemalt selle näituse järgi otsustades - ikkagi maastik.

Hõrgud maastikud

Kõik praeguse väljapaneku akvarellid on hõrgult ning peenelt maalitud. Üldiselt valitsevad rohelised ja sinised toonid. Ja polegi midagi imestada tänavuse üpris vihmase suve juures.

Siiski ei õhku maastikest nukrust, vaid pigem rahu, vaikust ja avarust («Saadjärv», «Kaiavere järv pärast vihma» jt).

Akvarellile omaselt on tunda muljete värskust - tuleb ju selles tehnikas motiiv kiiresti ja ilma parandamata paberile kanda. Aga just viimane nüanss kunstnikku võlubki. Mis siis, et nii mõnedki proovitööd lõpetavad prügikastis või tulealustusena.

Huvitav on Kiira Kahro puhul seegi, et näiteks mõni kunstnik on pärast näituse valmimist kurnatud ja väsinud, kuid Kahros pole sellest märkigi. Joonistades ja maalides tema nimelt puhkab. Ent tunnistab, et muu, mis näituse korraldamisega koos käib, väsitab vahel küll. «Kõige hullem on raamimine - seda teen ise,» lisab ta.

Tulevikunäitus

Allakirjutanu kuulis ka kunstniku mõtteid tulevikunäituse kohta. «Mõtlesin: pealkirjaks «Eestimaa ilu ja valu». Kujutaksin lagunevaid mõisa- ja taluhooneid. Aga see mõte on veel väga toores,» märgib ta.

Usun, et Kiira Kahro suudab oma heatahtliku ning lüürilise pintslilöögiga isegi varemed kauniks maalida. Seega on, mida oodata. Seniks aga tasub ilusaid Maarjamaa maastikke mõne arhitektuurimotiiviga nautida praegusel näitusel «See kaunis maa».

Akvarellinäitus

• E-kunstisalongis (Raekoja plats 20) saab vaadata Kiira Kahro akvarellinäitust.

• Avatud 11. oktoobrini.

Tartu Postimees, 26.september 2012


Viimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Maastikest õhkub rahu, vaikust

Eesti on kahtlemata ilus maa, eriti kui läbi kunstniku silmade vaadata Näiteks Kiira Kahro näitusel «See kaunis maa» Maastikest õhkub rahu, vaikust ja avarust

Maastikest õhkub rahu, vaikust ja avarust

www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük