Maastikest õhkub rahu, vaikust Eesti on kahtlemata ilus maa, eriti kui läbi kunstniku silmade vaadata. Näiteks Kiira Kahro näitusel «See kaunis maa». Kuigi Kiira Kahro fookuspunkt on pigem Lõu. . oktoobrini Maastikest õhkub rahu, vaikust ja avarust
Anno jaanuar 1997
Tere tulemast Eesti kunsti esindusgaleriisse
Tehase 16, Tartu E-Kaubamajas,
Avatud: E–R 10–18 ja L 10–16
Kõik kodulehel olevad teosed on galeriis saadaval.
Ostude saatmine uksest ukseni 1-2 tööpäeva jooksul. Hind Eesti piires 20 eurot.

Maastikest õhkub rahu, vaikust ja avarust

Eesti on kahtlemata ilus maa, eriti kui läbi kunstniku silmade vaadata. Näiteks Kiira Kahro näitusel «See kaunis maa». Kuigi Kiira Kahro fookuspunkt on pigem Lõu..

Eesti on kahtlemata ilus maa, eriti kui läbi kunstniku silmade vaadata. Näiteks Kiira Kahro näitusel «See kaunis maa». Kuigi Kiira Kahro fookuspunkt on pigem Lõuna-Eestil, põikab ta korraks ka Peipsi äärde («Peipsi rannik Kodaveres»), Vormsile («Hommik Vormsil») ja isegi Kihnu saarele («Kihnu motiiv»). Näituse fookuse säärane asetus on kergesti põhjendatav: kunstnik rändab tavaliselt kodukandis, visandiplokk kaenla all, ja otsib motiive. Eskiisid jäävad siiski lihtsateks mustvalgeteks joonistusteks, sest värvid talletab Kahro mällu.

«Kui motiiv jääb kummitama, saan selle visandilt koos valguse ja lõhnadega kätte. Minule on tähtis koha fiiling,» heidab ta oma loomemeetoditele valgust.

Kunstnik on maalinud ka muid teemasid, näiteks natüürmorte ja lilli, kuid kõige südamelähedasem tundub olevat - vähemalt selle näituse järgi otsustades - ikkagi maastik.

Hõrgud maastikud

Kõik praeguse väljapaneku akvarellid on hõrgult ning peenelt maalitud. Üldiselt valitsevad rohelised ja sinised toonid. Ja polegi midagi imestada tänavuse üpris vihmase suve juures.

Siiski ei õhku maastikest nukrust, vaid pigem rahu, vaikust ja avarust («Saadjärv», «Kaiavere järv pärast vihma» jt).

Akvarellile omaselt on tunda muljete värskust - tuleb ju selles tehnikas motiiv kiiresti ja ilma parandamata paberile kanda. Aga just viimane nüanss kunstnikku võlubki. Mis siis, et nii mõnedki proovitööd lõpetavad prügikastis või tulealustusena.

Huvitav on Kiira Kahro puhul seegi, et näiteks mõni kunstnik on pärast näituse valmimist kurnatud ja väsinud, kuid Kahros pole sellest märkigi. Joonistades ja maalides tema nimelt puhkab. Ent tunnistab, et muu, mis näituse korraldamisega koos käib, väsitab vahel küll. «Kõige hullem on raamimine - seda teen ise,» lisab ta.

Tulevikunäitus

Allakirjutanu kuulis ka kunstniku mõtteid tulevikunäituse kohta. «Mõtlesin: pealkirjaks «Eestimaa ilu ja valu». Kujutaksin lagunevaid mõisa- ja taluhooneid. Aga see mõte on veel väga toores,» märgib ta.

Usun, et Kiira Kahro suudab oma heatahtliku ning lüürilise pintslilöögiga isegi varemed kauniks maalida. Seega on, mida oodata. Seniks aga tasub ilusaid Maarjamaa maastikke mõne arhitektuurimotiiviga nautida praegusel näitusel «See kaunis maa».

Akvarellinäitus

• E-kunstisalongis (Raekoja plats 20) saab vaadata Kiira Kahro akvarellinäitust.

• Avatud 11. oktoobrini.


Viimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti ning kureerib näitusi.

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Maastikest õhkub rahu, vaikust

Eesti on kahtlemata ilus maa, eriti kui läbi kunstniku silmade vaadata Näiteks Kiira Kahro näitusel «See kaunis maa» Eesti on kahtlemata ilus maa, eriti kui läbi kunstniku silmade vaadata. Näiteks Kiira Kahro näitusel «See kaunis maa». Kuigi Kiira Kahro fookuspunkt on pigem Lõu..

Maastikest õhkub rahu, vaikust ja avarust

www.e-kunstisalong.ee © 2018 E-kunstisalong OÜ » Kunsti ost ja müük