Mäng aitab kunsti luua E-kunstisalongis on avatud pealinnast pärit graafiku Sirje Eelma näitus tema loomingu viimasest kahest kümnendist. Kirjeldades oma loomeprotsessi, kasutab Eelma korduvalt märksõna . . maini Mäng aitab kunsti luua
Anno jaanuar 1997
Tere tulemast Eesti kunsti esindusgaleriisse
Tehase 16, Tartu E-Kaubamajas,
Avatud: E–R 10–18 ja L 10–16
Kõik kodulehel olevad teosed on galeriis saadaval.
Ostude saatmine uksest ukseni 1-2 tööpäeva jooksul. Hind Eesti piires 20 eurot.

Mäng aitab kunsti luua

Airi-Kairi Kaasik, Tartu Postimees 16. mail 2016

E-kunstisalongis on avatud pealinnast pärit graafiku Sirje Eelma näitus tema loomingu viimasest kahest kümnendist. Kirjeldades oma loomeprotsessi, kasutab Eelma korduvalt märksõna ..

E-kunstisalongis on avatud pealinnast pärit graafiku Sirje Eelma näitus tema loomingu viimasest kahest kümnendist. Kirjeldades oma loomeprotsessi, kasutab Eelma korduvalt märksõna «mäng». Sobivate kujundite otsimine ja leidmine on mäng ning samuti on seda trükkimine ise. Omanäoline tehnika
Graafika loomise tehniline pool on Eelmale sama personaalne nagu selle sisuline ülesehitus. Õigemini, need kaks osa on kunstniku tegevuses lahutamatud.
Eelma ei saa lasta meistril valmis tehtud plaadist trükkida vajalikku arvu tõmmiseid, sest trükkimine on samuti osa kunstniku loomismängust. Sealjuures käib veel katsetamine materjali, värvi ja kompositsiooniga.
Eelma on kümnendite jooksul välja töötanud väga omanäolise graafikatehnika, mis kätkeb endas nii sügav- kui ka kõrgtrüki elemente. Trükkimise eripära tõttu on graafilised lehed alati veidi erinevad ning teoste tiraa¾id väga väiksed, alates paarist kuni kümne leheni.
Näitusel E-kunstisalongis on eksponeeritud graafilised lehed Eelma tuntumatest sarjadest, nagu «Valgustid» ja «Kunstiostja».
Kahest sarjast
Sarjas «Valgustid» on kunstnik kujutanud üsna tavapäraseid sisustuselemente - lampe, kuid vormilt meenutavad need hoopiski loodusest laenatud motiive.
Eriliseks teeb need tööd helendav valguskeha, mis hõõgub pildipinnal ebamaise eredusega.
Köitva ja samas ootamatu lahendusega on Eelma seeria «Kunstiostja». Kunstnik on kasutanud ära oma varasemaid teoseid ning tsiteerinud neid väiksemas formaadis kunstiostja haardes.
Taaskasutus selle kitsamas kui ka laiemas tähenduses on Eelmale väga omane. Et maailmas toodetakse pidevalt asju aina juurde, on ta püüdnud oma tegevust tasakaalustada sellega, et loob kunsti asjadest, mis on juba olemas.
Nii leiavadki üsna tavatud esemed tee Eelma graafikasse, olgu selleks siis heeringakonservi roostetanud kaas, tükk tekstiili või kasutatud lõikelaud.
Sättides need tuntud ja kulunud asjad uude kompositsiooni, defineerib graafik need kunstiliselt ümber, maksmata niiviisi juurdeprodutseerimisele lõivu.
Nõnda on vaadeldavad ka «Kunstiostja» sarja teosed. Kunstnik on nendes lausa topelttasandil taaskasutust rakendanud: ringluses on Eelma tagasi jõudnud omaenda teoste juurde, mis on nüüd paigutatud täiesti uude tähendusvälja.

-----------------------
Nädala lõpuni
• E-kunstisalongis (Tehase 16) on Sirje Eelma graafika näitus.
• Sirje Eelma on pälvinud preemiaid rahvusvahelistel graafika ülevaatenäitustel.
• Väljapanekut saab vaadata 21. maini.


Viimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti ning kureerib näitusi.

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Mäng aitab kunsti luua

E-kunstisalongis on avatud pealinnast pärit graafiku Sirje Eelma näitus tema loomingu viimasest kahest kümnendist Kirjeldades oma loomeprotsessi, kasutab Eelma korduvalt märksõna «mäng» E-kunstisalongis on avatud pealinnast pärit graafiku Sirje Eelma näitus tema loomingu viimasest kahest kümnendist. Kirjeldades oma loomeprotsessi, kasutab Eelma korduvalt märksõna ..

Mäng aitab kunsti luua

www.e-kunstisalong.ee © 2018 E-kunstisalong OÜ » Kunsti ost ja müük