Matti Pärk Maastikuvaateis ilmneb E-Kunstisalongis on avatud graafiku ja joonistuskunstniku Matti Pärki näitus, kus on nii Kanaari saarte kui ka kodumaiste maastike vaateid, abstraktseid kompositsioone, vaikelusid ning portreid. [pildiankur] Kunstniku 70 aasta juubelit tähistavas väljapanekus on ühtekokku 16 söe- ja pastellijoonistust. Matti Pärk sündis 1945. aastal Valgamaal Pukas. Ta õppis Tartu kunstikoolis ning aastal 1976 lõpetas Eesti riikliku kunstiinstituudi graafikuna. 1984. aastast on ta olnud sealsamas ehk Eesti kunstiakadeemias joonistamise õppejõud. Peen detailitunnetus Pärast kunstiõpinguid töötas Pärk aastaid Eesti entsüklopeedia peakunstnikuna - selle töö aegu omandatud peen detailitunnetus ilmneb ka praeguse näituse teostel. Ühest küljest ilmestab kunstniku joonistusi pehme ja maaliline joonekäsitlus, kuid teisalt on Pärk suutnud väga nüansirikkalt käsitletavat objekti ja sisu edasi anda. Eriti selgelt ilmneb selle tehnika meisterlik valdamine söejoonistustel, kus pealtnäha keerulises joonterägastikus vormub robustsete ja sealjuures siidpeente söetõmmetega tähendus. Teosel «Juga» on vaataja ette toodud rütmilise joontemänguga rahutu vee voolamine vaheldumisi õrna sillerdusega. Pärk võrdleb musta-valget söejoonistust följetoniga, kus on väga vähesega saavutatud romaani sisu ja tunnetus. Samamoodi suudab ka söejoonistus vaid hele-tumeduse ning joone intensiivsusega edasi anda tervet jutustust. Lugusid on Pärk silmaga nähtavaks teinud juba kunstiinstituudi õpingutest peale, mil ta lõi kinos linastuvatele filmidele plakateid. Hiljem on ta illustreerinud teatmeteoseid, luulekogusid ja ilukirjandusteoseid. Tema kunstnikuülesandeks on olnud loominguliselt visualiseerida juba olemasolev sisu, panustades nõnda ka uue tähenduse loomisele. Maastikuvaated Näitusel väljas olevad maastikuvaated on kunstniku võimalus pakkuda vaatajale enda kogetud muljeid. Kujutatud maastikumotiive ei otsi Pärk teadlikult, vaid leiab need reisides enamasti juhuslikult: olgu selleks siis Eesti männimets, Tenerife põlenud maastik või Keila joa vee langemine. Jäädvustatud vaadetel, mis on sageli hiljem mälu järgi kodus joonistatud, tuleb esile kunstniku tundlik värvimeel. Matti Pärk seab lõunamaa saarte, nagu Tenerife või Gran Canaria intensiivselt eredad toonid vastukaaluks Eestimaa vaadete mahedapoolsetele värvidele, tuues nõnda välja piirkonnale kõige iseloomulikuma. Kunstnikule endale on kõige meelepärasem luua abstraktseid teoseid, sest nende kaudu on võimalik kõige ehedamalt tunnet edasi anda. Inspiratsiooni on andnud mõni meloodia, mis mängib tihtipeale siis, kui Pärk on loometegevuses. Nende töödega näeb kunstnik enda sõnutsi kõige rohkem vaeva. Ka praeguselt näituselt nimetas kunstnik oma lemmiktööks just abstraktset joonistust «Salapära». Näitus on avatud 30. septembrini. Autor: Airi-Kairi Kaasik TÜ kunstiajaloo magistrant Tartu Postimees, 3. september 2015 Lm 57,5x60,5 Hind: € 239 Ei ole müügil Matti Pärk. Maastikuvaateis ilmneb tundlik värvimeel
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.

Matti Pärk. Maastikuvaateis ilmneb tundlik värvimeel

03.09.2015 Tartu

E-Kunstisalongis on avatud graafiku ja joonistuskunstniku Matti Pärki näitus, kus on nii Kanaari saarte kui ka kodumaiste maastike vaateid, abstraktseid kompositsioone, vaikelusid ning portreid. [pildiankur]

Kunstniku 70 aasta juubelit tähistavas väljapanekus on ühtekokku 16 söe- ja pastellijoonistust.

Matti Pärk sündis 1945. aastal Valgamaal Pukas. Ta õppis Tartu kunstikoolis ning aastal 1976 lõpetas Eesti riikliku kunstiinstituudi graafikuna. 1984. aastast on ta olnud sealsamas ehk Eesti kunstiakadeemias joonistamise õppejõud.

Peen detailitunnetus

Pärast kunstiõpinguid töötas Pärk aastaid Eesti entsüklopeedia peakunstnikuna - selle töö aegu omandatud peen detailitunnetus ilmneb ka praeguse näituse teostel. Ühest küljest ilmestab kunstniku joonistusi pehme ja maaliline joonekäsitlus, kuid teisalt on Pärk suutnud väga nüansirikkalt käsitletavat objekti ja sisu edasi anda.

Eriti selgelt ilmneb selle tehnika meisterlik valdamine söejoonistustel, kus pealtnäha keerulises joonterägastikus vormub robustsete ja sealjuures siidpeente söetõmmetega tähendus. Teosel «Juga» on vaataja ette toodud rütmilise joontemänguga rahutu vee voolamine vaheldumisi õrna sillerdusega.

Pärk võrdleb musta-valget söejoonistust följetoniga, kus on väga vähesega saavutatud romaani sisu ja tunnetus. Samamoodi suudab ka söejoonistus vaid hele-tumeduse ning joone intensiivsusega edasi anda tervet jutustust.

Lugusid on Pärk silmaga nähtavaks teinud juba kunstiinstituudi õpingutest peale, mil ta lõi kinos linastuvatele filmidele plakateid.

Hiljem on ta illustreerinud teatmeteoseid, luulekogusid ja ilukirjandusteoseid. Tema kunstnikuülesandeks on olnud loominguliselt visualiseerida juba olemasolev sisu, panustades nõnda ka uue tähenduse loomisele.

Maastikuvaated

Näitusel väljas olevad maastikuvaated on kunstniku võimalus pakkuda vaatajale enda kogetud muljeid. Kujutatud maastikumotiive ei otsi Pärk teadlikult, vaid leiab need reisides enamasti juhuslikult: olgu selleks siis Eesti männimets, Tenerife põlenud maastik või Keila joa vee langemine.

Jäädvustatud vaadetel, mis on sageli hiljem mälu järgi kodus joonistatud, tuleb esile kunstniku tundlik värvimeel.

Matti Pärk seab lõunamaa saarte, nagu Tenerife või Gran Canaria intensiivselt eredad toonid vastukaaluks Eestimaa vaadete mahedapoolsetele värvidele, tuues nõnda välja piirkonnale kõige iseloomulikuma.

Kunstnikule endale on kõige meelepärasem luua abstraktseid teoseid, sest nende kaudu on võimalik kõige ehedamalt tunnet edasi anda. Inspiratsiooni on andnud mõni meloodia, mis mängib tihtipeale siis, kui Pärk on loometegevuses.

Nende töödega näeb kunstnik enda sõnutsi kõige rohkem vaeva. Ka praeguselt näituselt nimetas kunstnik oma lemmiktööks just abstraktset joonistust «Salapära».

Näitus on avatud 30. septembrini.

Autor: Airi-Kairi Kaasik
TÜ kunstiajaloo magistrant
Tartu Postimees, 3. september 2015Viimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Matti Pärk Maastikuvaateis ilmneb

Matti Pärk Saaremaa maastik Pastell, paber Lm 60x60 Hind: € 239 Ei ole müügil Matti Pärk Alvar Pastell, paber E-Kunstisalongis on avatud graafiku ja joonistuskunstniku Matti Pärki näitus, kus on nii Kanaari saarte kui ka kodumaiste maastike vaateid, abstraktseid kompositsioone, vaikelusid ning portreid. [pildiankur]Kunstniku 70 aasta juubelit tähistavas väljapanekus on ühtekokku 16 söe- ja pastellijoonistust.Matti Pärk sündis 1945. aastal Valgamaal Pukas. Ta õppis Tartu kunstikoolis ning aastal 1976 lõpetas Eesti riikliku kunstiinstituudi graafikuna. 1984. aastast on ta olnud sealsamas ehk Eesti kunstiakadeemias joonistamise õppejõud.Peen detailitunnetusPärast kunstiõpinguid töötas Pärk aastaid Eesti entsüklopeedia peakunstnikuna - selle töö aegu omandatud peen detailitunnetus ilmneb ka praeguse näituse teostel. Ühest küljest ilmestab kunstniku joonistusi pehme ja maaliline joonekäsitlus, kuid teisalt on Pärk suutnud väga nüansirikkalt käsitletavat objekti ja sisu edasi anda.Eriti selgelt ilmneb selle tehnika meisterlik valdamine söejoonistustel, kus pealtnäha keerulises joonterägastikus vormub robustsete ja sealjuures siidpeente söetõmmetega tähendus. Teosel «Juga» on vaataja ette toodud rütmilise joontemänguga rahutu vee voolamine vaheldumisi õrna sillerdusega.Pärk võrdleb musta-valget söejoonistust följetoniga, kus on väga vähesega saavutatud romaani sisu ja tunnetus. Samamoodi suudab ka söejoonistus vaid hele-tumeduse ning joone intensiivsusega edasi anda tervet jutustust.Lugusid on Pärk silmaga nähtavaks teinud juba kunstiinstituudi õpingutest peale, mil ta lõi kinos linastuvatele filmidele plakateid.Hiljem on ta illustreerinud teatmeteoseid, luulekogusid ja ilukirjandusteoseid. Tema kunstnikuülesandeks on olnud loominguliselt visualiseerida juba olemasolev sisu, panustades nõnda ka uue tähenduse loomisele.MaastikuvaatedNäitusel väljas olevad maastikuvaated on kunstniku võimalus pakkuda vaatajale enda kogetud muljeid. Kujutatud maastikumotiive ei otsi Pärk teadlikult, vaid leiab need reisides enamasti juhuslikult: olgu selleks siis Eesti männimets, Tenerife põlenud maastik või Keila joa vee langemine.Jäädvustatud vaadetel, mis on sageli hiljem mälu järgi kodus joonistatud, tuleb esile kunstniku tundlik värvimeel.Matti Pärk seab lõunamaa saarte, nagu Tenerife või Gran Canaria intensiivselt eredad toonid vastukaaluks Eestimaa vaadete mahedapoolsetele värvidele, tuues nõnda välja piirkonnale kõige iseloomulikuma.Kunstnikule endale on kõige meelepärasem luua abstraktseid teoseid, sest nende kaudu on võimalik kõige ehedamalt tunnet edasi anda. Inspiratsiooni on andnud mõni meloodia, mis mängib tihtipeale siis, kui Pärk on loometegevuses.Nende töödega näeb kunstnik enda sõnutsi kõige rohkem vaeva. Ka praeguselt näituselt nimetas kunstnik oma lemmiktööks just abstraktset joonistust «Salapära».Näitus on avatud 30. septembrini.Autor: Airi-Kairi KaasikTÜ kunstiajaloo magistrantTartu Postimees, 3. september 2015

Matti Pärk. Maastikuvaateis ilmneb tundlik värvimeel

www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük