Metskitse pea, Jaan Koort Jaan Koort õppis 1902-05 Peterburis Stieglitzi kunsttööstuskoolis. 1905. jõudis ühena esimestest eesti kunstnikest Pariisi, kus õppis mitmetes vabaakadeemiates ning tegutses skulptorina, esinedes ka sealsetel kunstinäitustel. 1916 pöördus tagasi Eestisse, elas esmalt Tartus ning 1921. aastast Tallinnas. Suri Moskvas, kuhu oli kutsutud G¾eli keraamikatehasesse kunstnikuks. Suurepärase vormitunnetusega skulptor, kes kasutas meisterlikult erinevaid materjale ning huvitus keraamikast, kasutades oma töis erinevaid glasuure. Jaan Koorti töid iseloomustab suurejooneline lihtsus ja suursugusus. Töö "Kitse pea“ modelleeris kunstnik 1929. aastal. Seda peetakse üheks ilusamaks ja nõtkema vormiga skulptuuriks kunstniku animalistikas. Koorti monograafia autor Heini Paas selgitas välja, et kunstnik: "teostas seda nii madal- kui ka kõrgekuumuses erineva värvuse ja pinnamõjuga glasuuridega. " Paas loetleb oma monograafias kokku kunstniku poolt valmistatud seitset keraamikas varianti. Antud tööl on all KF etikett, mis lubab oletada, et tegu on hilisema kunstniku vormi järgi valmistatud teosega. Meistrite paraad Metskitse pea, Jaan Koort E-kunstisalongis Koort Jaan
Anno jaanuar 1997
Tere tulemast Eesti kunsti esindusgaleriisse
Tehase 16, Tartu E-Kaubamajas,
Avatud: E–R 10–18 ja L 10–16
Kõik kodulehel olevad teosed on galeriis saadaval.
Ostude saatmine uksest ukseni 1-2 tööpäeva jooksul. Hind Eesti piires 20 eurot.
Metskitse pea, Jaan Koort E-kunstisalongis
Jaan Koort (1883-1935)

Metskitse pea

Autori vormi järgi. Keraamika. Signatuuriga. 20,5x18,5x10
Alghind: 5000/€320, lõpphind: € 5 000/ 320
18. Töö kiidab Meistrit
04.04.2007 Tallinn, Mustpeade Maja

Jaan Koort õppis 1902-05 Peterburis Stieglitzi kunsttööstuskoolis. 1905. jõudis ühena esimestest eesti kunstnikest Pariisi, kus õppis mitmetes vabaakadeemiates ning tegutses skulptorina, esinedes ka sealsetel kunstinäitustel. 1916 pöördus tagasi Eestisse, elas esmalt Tartus ning 1921. aastast Tallinnas. Suri Moskvas, kuhu oli kutsutud G¾eli keraamikatehasesse kunstnikuks. Suurepärase vormitunnetusega skulptor, kes kasutas meisterlikult erinevaid materjale ning huvitus keraamikast, kasutades oma töis erinevaid glasuure.
Jaan Koorti töid iseloomustab suurejooneline lihtsus ja suursugusus. Töö "Kitse pea“ modelleeris kunstnik 1929. aastal. Seda peetakse üheks ilusamaks ja nõtkema vormiga skulptuuriks kunstniku animalistikas. Koorti monograafia autor Heini Paas selgitas välja, et kunstnik: "teostas seda nii madal- kui ka kõrgekuumuses erineva värvuse ja pinnamõjuga glasuuridega." Paas loetleb oma monograafias kokku kunstniku poolt valmistatud seitset keraamikas varianti. Antud tööl on all KF etikett, mis lubab oletada, et tegu on hilisema kunstniku vormi järgi valmistatud teosega.Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti ning kureerib näitusi.

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Metskitse pea, Jaan Koort

Jaan Koort (1883-1935) Metskitse pea Autori vormi järgi Keraamika Jaan Koort õppis 1902-05 Peterburis Stieglitzi kunsttööstuskoolis. 1905. jõudis ühena esimestest eesti kunstnikest Pariisi, kus õppis mitmetes vabaakadeemiates ning tegutses skulptorina, esinedes ka sealsetel kunstinäitustel. 1916 pöördus tagasi Eestisse, elas esmalt Tartus ning 1921. aastast Tallinnas. Suri Moskvas, kuhu oli kutsutud G¾eli keraamikatehasesse kunstnikuks. Suurepärase vormitunnetusega skulptor, kes kasutas meisterlikult erinevaid materjale ning huvitus keraamikast, kasutades oma töis erinevaid glasuure.Jaan Koorti töid iseloomustab suurejooneline lihtsus ja suursugusus. Töö "Kitse pea“ modelleeris kunstnik 1929. aastal. Seda peetakse üheks ilusamaks ja nõtkema vormiga skulptuuriks kunstniku animalistikas. Koorti monograafia autor Heini Paas selgitas välja, et kunstnik: "teostas seda nii madal- kui ka kõrgekuumuses erineva värvuse ja pinnamõjuga glasuuridega." Paas loetleb oma monograafias kokku kunstniku poolt valmistatud seitset keraamikas varianti. Antud tööl on all KF etikett, mis lubab oletada, et tegu on hilisema kunstniku vormi järgi valmistatud teosega.

Metskitse pea, Jaan Koort E-kunstisalongis

Koort Jaan
www.e-kunstisalong.ee © 2018 E-kunstisalong OÜ » Kunsti ost ja müük