Metskitse pea, Jaan Koort Jaan Koort õppis 1902-05 Peterburis Stieglitzi kunsttööstuskoolis. 1905. jõudis ühena esimestest eesti kunstnikest Pariisi, kus õppis mitmetes vabaakadeemiates ning tegutses skulptorina, esinedes ka sealsetel kunstinäitustel. 1916 pöördus tagasi Eestisse, elas esmalt Tartus ning 1921. aastast Tallinnas. Suri Moskvas, kuhu oli kutsutud G¾eli keraamikatehasesse kunstnikuks. Suurepärase vormitunnetusega skulptor, kes kasutas meisterlikult erinevaid materjale ning huvitus keraamikast, kasutades oma töis erinevaid glasuure. Jaan Koorti töid iseloomustab suurejooneline lihtsus ja suursugusus. Töö "Kitse pea“ modelleeris kunstnik 1929. aastal. Seda peetakse üheks ilusamaks ja nõtkema vormiga skulptuuriks kunstniku animalistikas. Koorti monograafia autor Heini Paas selgitas välja, et kunstnik: "teostas seda nii madal- kui ka kõrgekuumuses erineva värvuse ja pinnamõjuga glasuuridega. " Paas loetleb oma monograafias kokku kunstniku poolt valmistatud seitset keraamikas varianti. Antud tööl on all KF etikett, mis lubab oletada, et tegu on hilisema kunstniku vormi järgi valmistatud teosega. 2006 Metskitse pea, Jaan Koort E-kunstisalongis Koort Jaan
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
Metskitse pea, Jaan Koort E-kunstisalongis
Jaan Koort (1883-1935)

Metskitse pea

Autori vormi järgi. Keraamika. Signatuuriga. 20,5x18,5x10
Alghind: € 5000/€320, lõpphind: € 5 000/ 320
18. Töö kiidab Meistrit
04.04.2007 Tallinn, Mustpeade Maja

Jaan Koort õppis 1902-05 Peterburis Stieglitzi kunsttööstuskoolis. 1905. jõudis ühena esimestest eesti kunstnikest Pariisi, kus õppis mitmetes vabaakadeemiates ning tegutses skulptorina, esinedes ka sealsetel kunstinäitustel. 1916 pöördus tagasi Eestisse, elas esmalt Tartus ning 1921. aastast Tallinnas. Suri Moskvas, kuhu oli kutsutud G¾eli keraamikatehasesse kunstnikuks. Suurepärase vormitunnetusega skulptor, kes kasutas meisterlikult erinevaid materjale ning huvitus keraamikast, kasutades oma töis erinevaid glasuure.
Jaan Koorti töid iseloomustab suurejooneline lihtsus ja suursugusus. Töö "Kitse pea“ modelleeris kunstnik 1929. aastal. Seda peetakse üheks ilusamaks ja nõtkema vormiga skulptuuriks kunstniku animalistikas. Koorti monograafia autor Heini Paas selgitas välja, et kunstnik: "teostas seda nii madal- kui ka kõrgekuumuses erineva värvuse ja pinnamõjuga glasuuridega." Paas loetleb oma monograafias kokku kunstniku poolt valmistatud seitset keraamikas varianti. Antud tööl on all KF etikett, mis lubab oletada, et tegu on hilisema kunstniku vormi järgi valmistatud teosega.Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Metskitse pea, Jaan Koort

Jaan Koort (1883-1935) Metskitse pea Autori vormi järgi Keraamika Jaan Koort õppis 1902-05 Peterburis Stieglitzi kunsttööstuskoolis. 1905. jõudis ühena esimestest eesti kunstnikest Pariisi, kus õppis mitmetes vabaakadeemiates ning tegutses skulptorina, esinedes ka sealsetel kunstinäitustel. 1916 pöördus tagasi Eestisse, elas esmalt Tartus ning 1921. aastast Tallinnas. Suri Moskvas, kuhu oli kutsutud G¾eli keraamikatehasesse kunstnikuks. Suurepärase vormitunnetusega skulptor, kes kasutas meisterlikult erinevaid materjale ning huvitus keraamikast, kasutades oma töis erinevaid glasuure.Jaan Koorti töid iseloomustab suurejooneline lihtsus ja suursugusus. Töö "Kitse pea“ modelleeris kunstnik 1929. aastal. Seda peetakse üheks ilusamaks ja nõtkema vormiga skulptuuriks kunstniku animalistikas. Koorti monograafia autor Heini Paas selgitas välja, et kunstnik: "teostas seda nii madal- kui ka kõrgekuumuses erineva värvuse ja pinnamõjuga glasuuridega." Paas loetleb oma monograafias kokku kunstniku poolt valmistatud seitset keraamikas varianti. Antud tööl on all KF etikett, mis lubab oletada, et tegu on hilisema kunstniku vormi järgi valmistatud teosega.

Metskitse pea, Jaan Koort E-kunstisalongis

Koort Jaan
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük