Milvi sibulad mõjuvad maalil Kunstnik Jan Tammik ei ole meedias eriti sageli tähelepanu pälvinud, kuid see sobibki kokku tema vaoshoitud olemusega - veedab ta ju enamiku oma ajast talus maalides. Tartu Postimees Milvi sibulad mõjuvad maalil suursuguselt
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997. Galerii korraldab oksjone (Tallinnas, Tartus, Pärnus), tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.

Milvi sibulad mõjuvad maalil suursuguselt

Kadri Asmer 24. jaan. 2008

Kunstnik Jan Tammik ei ole meedias eriti sageli tähelepanu pälvinud, kuid see sobibki kokku tema vaoshoitud olemusega - veedab ta ju enamiku oma ajast talus maalides.


Jan Tammiku «Natüürmort suvekõrvitsaga», 2007, õli, lõuend, 40 x 60 cm.
Foto: ReproKogu Jan Tammiku looming on lihtne ja rahulik. Kunstniku meelisteemad on natüürmort ja meremaal, mida iseloomustavad ülim realism ja natuuritruudus. Kindlasti on tema suuna leidmisele kaasa aidanud kunstnikust isa Rein Tammiku nõuanded.

Jan Tammiku maalinäitusel «Milvi sibulad» E-kunstisalongis on eksponeeritud 30 natüürmorti, millel kujutatud objektid on kodused, kuid mõjuvad ometi suursuguse ja omamoodi lummavana.

Need on maalitud 17. sajandi Madalmaade koolkonnale omases tumedas koloriidis, kus valgusviirg langeb ainult osale kujutatust ja osa tööst jääb varju. Seetõttu mõjuvad tavapärased ja argised kompositsioonid muljetavaldavalt.

Milvi sibulad

Nii nagu maalidel kujutatu, on ka näituse pealkirja saamislugu lihtne ja inimlik - nimelt näeme mitmel tööl sibulaid, mis pärinevad Jan Tammiku naabrinaiselt Milvilt.

Kõik komponendid on võetud igapäevaelust, kuid kunstnik on osanud esitada neid esteetiliselt nauditavana, olgu või tegemist toore sealihatükiga.

Jan Tammik hindab klassikalist maalikooli ning on pühendunud traditsioonilisele maalilaadile. Tema tööd on realiteedilähedased ja maalitud otse natuurist. Objektide värv on ääretult intensiivne, tekitades kontrasti tumeda fooniga, mida võimendab valguse ja varju mäng. Igapäevane stseen on muudetud eepiliseks.

Kaduv ilu

Natüürmort on olnud läbi aegade üks huvitavamaid maali¾anre, mis juba sajandeid tagasi kuulus kõrgema klassi elutubadesse ja teeb tänapäeval nähtavasti uut võidukäiku.

Ehkki esmapilgul võivad vaikelud tunduda igavad ja üksluised, tasub neist otsida sümboleid ja eluparalleele, mis viitavad elu ja ilu kaduvusele.

Kujutatud puuviljad, mis maalil on värsked ja säravad, olid sellised vaid maalimise hetkel. Seega tasub Jan Tammiku maale vaadates pöörata tähelepanu just nende tavapäraste ja argiste kompositsioonide ilule, mis reaalsuses sellisena ei püsi, vaid järk-järgult kaob. Maalid aga jäävad.

Näitust «Milvi sibulad» saab E-kunstisalongis Tartu kaubamajas vaadata 31. jaanuarini.

Tartu Postimees


Viimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Milvi sibulad mõjuvad maalil

Jan Tammiku «Natüürmort suvekõrvitsaga», 2007, õli, lõuend, 40 x 60 cm Foto: Repro Kogu Jan Tammiku looming on lihtne ja rahulik Kunstnik Jan Tammik ei ole meedias eriti sageli tähelepanu pälvinud, kuid see sobibki kokku tema vaoshoitud olemusega - veedab ta ju enamiku oma ajast talus maalides.

Milvi sibulad mõjuvad maalil suursuguselt

www.e-kunstisalong.ee © 2023 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük