NATÜÜRMORT KALADEGA, Rudolf Sepp Vaikelu omab kunstniku loomingus küllalt olulist kohta. R. Sepa noorpõlve natüürmordid on maalitud hoogsate, pinda vaevalt katvate pintslitõmmetega. Need vaikelud mõjuvad õhuliste ja meeleolukatena. “Natüürmort kaladega" on täis valgusreflekse. Sepp naudib erinevat valguse mängu kahel klaaspudelil, millest üks on tumedais rohekais ja teine heledais toones. Kalad oma vormi ja värviga on atraktiivseks kompositsiooni lisandiks. Maal on reprodutseeritud kunstniku 1963. aastal ilmunud kataloogis. Nii natüürmortides kui lillemaalides valitseb tugev vormiüldistus NATÜÜRMORT KALADEGA, Rudolf Sepp E-kunstisalongis Sepp Rudolf
Anno jaanuar 1997
Tere tulemast Eesti kunsti esindusgaleriisse
Tehase 16, Tartu E-Kaubamajas,
Avatud: E–R 10–18 ja L 10–16
Kõik kodulehel olevad teosed on galeriis saadaval.
Ostude saatmine uksest ukseni.
NATÜÜRMORT KALADEGA, Rudolf Sepp E-kunstisalongis

NATÜÜRMORT KALADEGA

1936 Õli, lõuend. 64,2 x 69,2
Hind: 25 000

Vaikelu omab kunstniku loomingus küllalt olulist kohta. R. Sepa noorpõlve natüürmordid on maalitud hoogsate, pinda vaevalt katvate pintslitõmmetega. Need vaikelud mõjuvad õhuliste ja meeleolukatena. “Natüürmort kaladega" on täis valgusreflekse. Sepp naudib erinevat valguse mängu kahel klaaspudelil, millest üks on tumedais rohekais ja teine heledais toones. Kalad oma vormi ja värviga on atraktiivseks kompositsiooni lisandiks.
Maal on reprodutseeritud kunstniku 1963. aastal ilmunud kataloogis.

Ei ole müügil


Rudolf Sepp
Maalikunstnik Rudolf Sepp sündis 1902. aastal Võrumaal. Suri 1980. aastal Tartus. Õppis 1923–38 Pallases maalimist, algul Nikolai Triigi ja Konrad Mäe juhendusel, lõpetas Ado Vabbe õpilasena. Oli 1946–50 Tartu Riikliku Kunstiinstituudi õppejõud. Esmaesinemine 1935. aastal Eesti Kujutavate Kunstnikkude Keskühingu II näitusel Tartus. Kunstnike Liidu liige alates 1944. aastast. Sepa varastes töödes valdab rahu ja tasakaal. Tema hilisem looming on seevastu ekspressiivsem, tundliku valguse-varjukäsitluse ning hoogsa pintslilöögi tõttu maalilisem, kuigi koloriit püsib neutraalne. Sepp leidis isikupärase ja hoogsa maalimislaadi juba kooli lõpetamise eel, ka tema iseseisev esinemine väljaspool Kõrgema Kunstikooli Pallas näitusi algas juba õpilaspäevil alates 1934. aastast.Kunstniku meelis¾anriks oli portreemaal, kuid loometee alguses viljeles kõrvu sellega palju ka natüürmorti ja maastikumaali. Nii natüürmortides kui lillemaalides valitseb tugev vormiüldistus.


Viimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti ning kureerib näitusi.

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

NATÜÜRMORT KALADEGA, Rudolf Sepp

Rudolf Sepp NATÜÜRMORT KALADEGA 1936 Õli, lõuend 64,2 x 69,2 Hind: 25 000 Vaikelu omab kunstniku loomingus küllalt olulist kohta Vaikelu omab kunstniku loomingus küllalt olulist kohta. R. Sepa noorpõlve natüürmordid on maalitud hoogsate, pinda vaevalt katvate pintslitõmmetega. Need vaikelud mõjuvad õhuliste ja meeleolukatena. “Natüürmort kaladega" on täis valgusreflekse. Sepp naudib erinevat valguse mängu kahel klaaspudelil, millest üks on tumedais rohekais ja teine heledais toones. Kalad oma vormi ja värviga on atraktiivseks kompositsiooni lisandiks.
Maal on reprodutseeritud kunstniku 1963. aastal ilmunud kataloogis.

NATÜÜRMORT KALADEGA, Rudolf Sepp E-kunstisalongis

Sepp Rudolf
www.e-kunstisalong.ee © 2018 E-kunstisalong OÜ » Kunsti ost ja müük