Näitus 12. mail avati Maris Tuulingu maalinäitus ". . . ja tundmise puu". Kadri Asmer Näitus
Anno jaanuar 1997
Tere tulemast Eesti kunsti esindusgaleriisse
Tehase 16, Tartu E-Kaubamajas,
Avatud: E–R 10–18 ja L 10–16
Kõik kodulehel olevad teosed on galeriis saadaval.
Ostude saatmine uksest ukseni 1-2 tööpäeva jooksul. Hind Eesti piires 20 eurot.

Näitus

12.mail avati Maris Tuulingu maalinäitus "... ja tundmise puu".

Maris Tuuling on kunstnik, kes esineb näitustel harva ja kes eelistab hoida madalat profiili. Ometigi püüab kunstniku looming pilku oma lihtsuse, siiruse ning erksa koloriidiga. Värvide julge ja rikkalik kasutus viitab Pallase koolkonna mõjutustele. Kindlasti on suur osa siin Tartu Konrad Mäe Ateljeel, kus Maris Tuuling tudeeris legendaarsete kunstnike ja õppejõudude Kaja Kärner, Heldur Viirese ning Lembit Saartsi käe all.

Kunstniku looming on sügavalt apoliitiline, ilma igasugusest moraalist ja õpetusest. Oluline on inimlikkuse mõõde - tundmused, kohad ja ajad inimeste eludes, mis võisid olla küll üürikesed, kuid unustamatud. Need on jalutuskäigud õhtustel tänavatel või hommikustes parkides, vaated koduakendest ning juhuslikud kohtumised majatreppidel.

Tehniliselt rõhub Tuuling valgusele, värvile ja vormile. Kunstnik ei maali suuri avaraid vaateid, ei loo keerukaid kompositsioone, vaid hindab vaikseid ja privaatseid stseene kodust ja tänavanurkadest. Figuurid ja kujundid on lakoonilised. Tagaplaanil on detailirikkus. Sellega on kunstnik suutnud oma maalidel luua anonüümse õhustiku, kust igaüks võib leida tuttava stseeni oma enda elust. Kõik see räägib kunstniku oskusest suhestuda publikuga, panna maalid elama läbi kunstipubliku.

Maris Tuulingu looming valmib vaikselt ja aegamööda, ilma kiirustamata ning jõuab inimeste ette, kui aeg selleks küps on. Näitusel "...ja tundmise puu“ on vaadata kunstniku akrüülid viimase nelja aasta loomeperioodist.


Kadri Asmer


Viimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti ning kureerib näitusi.

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Näitus

Maris Tuuling on kunstnik, kes esineb näitustel harva ja kes eelistab hoida madalat profiili Ometigi püüab kunstniku looming pilku oma lihtsuse, siiruse ning erksa koloriidiga 12.mail avati Maris Tuulingu maalinäitus "... ja tundmise puu".

Näitus

www.e-kunstisalong.ee © 2018 E-kunstisalong OÜ » Kunsti ost ja müük