Näituse nimi annab ainet ©2002-2003 Postimees Näituse nimi annab ainet mõtisklusteks
Anno jaanuar 1997
Tere tulemast Eesti kunsti esindusgaleriisse
Tehase 16, Tartu E-Kaubamajas,
Avatud: E–R 10–18 ja L 10–16
Kõik kodulehel olevad teosed on galeriis saadaval.
Ostude saatmine uksest ukseni 1-2 tööpäeva jooksul. Hind Eesti piires 20 eurot.

Näituse nimi annab ainet mõtisklusteks

Sisustuskaubamajas tegutsevas E-kunstisalongis saab vaadata ligitõmbava pealkirjaga väljapanekut «Fantaasiamaailm», mille maalidest paljud kujutavad siiski reaalset elu.

Läksin põnevusega näitusele ja nägin Tartu kunsti selle tuntud headuses: lillemaalid, natüürmordid, maastikud, figuraalkompositsioonid... Kõik head kunstnikud ja toredad pildid, millest pooled on müüa.

Ainult et paljude puhul ei saa aru, mis on neil pistmist fantaasiamaailmaga. Esitasin küsimuse ja sain vastuseks selgituse, et fantaasia tähendab sellel näitusel väljamõeldud kompositsiooni.

Avar määratlus

Kui võtta rangelt teaduslikuna, siis selline määratlus ei määratle midagi, sest selle alla mahub peaaegu kogu kunstiajalugu.

Isegi 19. sajandi realism kasutas selle sõna kitsamas tähenduses - stiili mõistes - tüüpilise väljatoomiseks läbimõeldud, võimalikult veenvaid (s.t väljamõeldud) figuuride paigutusi ja detaile kunstniku varasemast kogemusest.

Ehk ainult impressionism jääks välja, juhusliku hetke jäädvustus on ju lausa impressionismi kreedo. Sellele näitusele on aga sattunud isegi üks Elmar Kitse impressionistlik maal, sest see pilt on õrn kui unelm.

Fantaasia tähendab ju ikkagi midagi ebatõenäolist, ning selliseidki maale on näitusel omajagu, kolmandik 46 eksponeeritud tööst.

Kõige fantaasiarikkam autor on Silvia Jõgever, kelle loomingust on väljapanekus lausa ¹edöövreid.

Ka teised kunstnikud on esindatud neile iseloomulike maalidega, näiteks Inge Kudi-siim, Ilmar Malin, Priit Pajos, Lembit Sarapuu, Pille Tamme-la, Kersti Rattus, Lüüdia Vallimäe-Mark ja Raul Voskres-senski.

Tartu kunstimuuseumi kogudest saaks lisada veel sellele näitusele sobivaid teoseid mõningatelt kunstnikelt (Ülo Sooster, Jüri Arrak, Enn Tegova jt), kuid tuleb tunnistada, et eesti kunstis on vähe fantaasiat.

Paneb mõtlema

Tegelikult on E-kunstisalongi praegusele näitusele pandud tore pealkiri. See paneb iga pildi juures mõtlema, mida küll autor võis olla oma fantaasiast juurde lisanud, tegelikkusega võrreldes teisiti paigutanud või kui palju värve moonutanud.

Kunst on väga subjektiivne ning kui vaid mõni üksik maal paneb vaataja unustama igapäevased mured, nii et mõtted hakkavad uitama mööda unistuste radu, siis on selles näituseruumis fantaasiat piisavalt.

«Fantaasiamaailma», mis on ühtlasi E-kunstisalongi kuuldavasti viimane väljapanek sisustuskaubamajas (Tehase 16), saab vaadata 15. maini.©2002-2003 Postimees


Viimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti ning kureerib näitusi.

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Näituse nimi annab ainet

Sisustuskaubamajas tegutsevas E-kunstisalongis saab vaadata ligitõmbava pealkirjaga väljapanekut «Fantaasiamaailm», mille maalidest paljud kujutavad siiski reaalset elu Läksin põnevusega näitusele ja nägin Tartu kunsti selle tuntud headuses: lillemaalid, natüürmordid, maastikud, figuraalkompositsioonid

Näituse nimi annab ainet mõtisklusteks

www.e-kunstisalong.ee © 2018 E-kunstisalong OÜ » Kunsti ost ja müük