Näitusel õitseb kevad E-kunstisalongis saab vaadata lillerõõmsat näitust «Minu aed» Esti Kittuse teostest. Paljud kunstisõbrad tunnevad teda teatrist: kunstnik on varem töötanud Vanemuises. . 2013 Näitusel õitseb kevad
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.

Näitusel õitseb kevad

Liisi Pabstel, kunstiajaloolane 22. mail 2013

E-kunstisalongis saab vaadata lillerõõmsat näitust «Minu aed» Esti Kittuse teostest. Paljud kunstisõbrad tunnevad teda teatrist: kunstnik on varem töötanud Vanemuises..

E-kunstisalongis saab vaadata lillerõõmsat näitust «Minu aed» Esti Kittuse teostest. Paljud kunstisõbrad tunnevad teda teatrist: kunstnik on varem töötanud Vanemuises üle 30 aasta lavakujundajana. Kevadele kohaselt on loodus juba õide puhkenud. Niisamuti õitsevad ka Esti Kittuse õlimaalid ja akvarellid. Ja muidugi kardinad, mida kunstnik on väljapanekuks maalinud, kasutades ikka armsaid lillemotiive.«Lilled on maalimiseks väga hea objekt,» selgitas kunstnik «modellide» valikut. «Nad ei nurise kunagi, et pole sarnane või et nad pole millegi muuga rahul. Liigu ainult ühe põõsa juurest teise juurde ja maali.»

Näitustel haruldane

Lisaks isikupärastele kardinatele näeb väljapanekus teisigi siidimaali näiteid. Selle näitusesaalides üsna haruldase tehnika juurde jõudis kunstnik akvarellidega.

Esti Kittusele, kelle südame on vallutanud erksad ja jõulised toonid, hakkas riidel värvide sulatamine meeldima eelkõige just kahel põhjusel: teostus on tunduvalt kiirem ja tulemus jääb akvarellist hulga kirkam.

Tema omapärast värvinägemist toonitas näituse avamisel ka kunstnik Ülle Linnuste, kes koos Esti Kittusega kuulub rühmitusse Kvint. «Nii nagu tema värvi näeb, ei ole meist keegi näinud,» ütles Linnuste. «Ka kunstikooli sisseastumisel kasutas ta sellist punast, mida mina ei julgenud pintsli otsa võttagi.»

Kaks vana teost

Huvitava tagasivaatena on väljapanekus, mis muidu esitab viimaste aastate värvirõõmsat loomingut, vaatamiseks ka kaks Kittuse kooliaegset teost - «Autoportree» ja «Ema portree» (mõlemad 1966).

«Kunsti hakkasin õppima 1963. aastal Tartu kunstikoolis, kus meie õpetajateks olid Ilmar Malin, Kalju Polli, Lola Liivat ja Alfred Kongo,» heitis kunstnik valgust oma kahe vanema töö näitusele panekule. «Me ei arutlenud palju. Maalisime emotsiooni pealt ja väga palju. Leidsin need tööd pööningult kooliaegsete tööde virnadest. Huvi maalimise vastu ongi jäänud just Tartu ajast.»

Näitusel salongis tekib kunstniku õitsvas aias kevadiselt mõnus tunne.

Väljapanekut saab E-kunstisalongis (Raekoja plats 20) vaadata 28. maini.

Tartu Postimees, 22.05.2013


Viimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Näitusel õitseb kevad

E-kunstisalongis saab vaadata lillerõõmsat näitust «Minu aed» Esti Kittuse teostest Paljud kunstisõbrad tunnevad teda teatrist: kunstnik on varem töötanud Vanemuises üle 30 aasta lavakujundajana E-kunstisalongis saab vaadata lillerõõmsat näitust «Minu aed» Esti Kittuse teostest. Paljud kunstisõbrad tunnevad teda teatrist: kunstnik on varem töötanud Vanemuises..

Näitusel õitseb kevad

www.e-kunstisalong.ee © 2023 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük