Navitrolla tegi enne oksjonit Tavaliselt kunstnikud rahva ees ei tööta, Navitrolla tegi ühel pärastlõunal erandi ja lisas E-Kunstisalongis viimaseid detaile oma maalile "Enne maandumist". Esmakordselt saadab ku. . Foto: Kaarel Tigas SL Õhtuleht Navitrolla tegi enne oksjonit live-maalimist
Anno jaanuar 1997
Tere tulemast Eesti kunsti esindusgaleriisse
Tehase 16, Tartu E-Kaubamajas,
Avatud: E–R 10–18 ja L 10–16
Kõik kodulehel olevad teosed on galeriis saadaval.
Ostude saatmine uksest ukseni 1-2 tööpäeva jooksul. Hind Eesti piires 20 eurot.

Navitrolla tegi enne oksjonit live-maalimist

Kaarel Tigas 4. aprillil 2007

Tavaliselt kunstnikud rahva ees ei tööta, Navitrolla tegi ühel pärastlõunal erandi ja lisas E-Kunstisalongis viimaseid detaile oma maalile "Enne maandumist". Esmakordselt saadab ku..

Tavaliselt kunstnikud rahva ees ei tööta, Navitrolla tegi ühel pärastlõunal erandi ja lisas E-Kunstisalongis viimaseid detaile oma maalile "Enne maandumist". Esmakordselt saadab kunstnik oma maali oksjonile.Rahvamassi ees on paljudel raske ideid genereerida, seetõttu peabki kunstnik normaalseks, et suurem osa tööst on tehtud ateljees. Kõnealuse maaliga alustas Navitrolla viis aastat tagasi. Varem palju väikeseid graafilisi lehti valmistanud Navitrolla vahetas linnaelu talukoha ning väikevormid suurvormide vastu. Karula rahvuspargis asuvasse talukompleksi on plaanis kunagi rajada ka galerii. Maale tagasi minna on Navi külast pärit mees alati tahtnud ning ühel hetkel tundus see võimalikuna. Praeguse elutempo juures valmib aastas kuni kümme suuremat maali, alati on käsil mitu tööd korraga.

Varem pidevalt meedias figureerinud kunstnik on praeguseks 35aastane ja laseb noortel avalikkuse ees laamendada ning vaatab seda rahulolevalt pealt. Muigamisi arutleb ta tänapäevaste kunstivormide üle: "Üks peksab teist kalaga, mis kilekotti pakitud. Töö pealkirjaks "Kala", sulgudes: külmunud haug," ning tunneb kahju, et sellest kõigest järeltulevatele põlvedele midagi järele ei jää. "See kõik on ju nii fun."

Loomeprotsessi juures on tähtis rahulolu, kas või ateljees lebotamine on väga mõnus tegevus: "Ütled, et teed kunsti, aga tegelikult ei tee mitte midagi."

Praeguste võimaluste juures ei saa keegi end kunsti tegemisest välja vabandada vahendite puudusega. Kõike saab vabalt osta ning erialast haridust pole vaja. Küsimus on tahtmises ja pealehakkamises: "Mis siis, kui su tööd kellelegi ei meeldi, endal peab hea olema." Heaks näiteks on kas või tema ise - Navitrolla ootab huviga, millal mõni tema töö Kumu ekspositsiooni jõuab, samas pole hullu, kui seda kunagi ei juhtu, ta on oma eluga rahul.

Navitrolla ei mõista, miks inimesed suhtuvad koopiatesse halvasti. Nii nagu muusikud vorbivad oma teosed CD-plaatidele, on ka Navitrollal oma kunstivabrik, kus toodetakse originaalmaalide ning -graafika tõmmiseid. Viimase puhul töö autor nagunii lõpptulemust ise ei puuduta. Navitrolla sõnul nii nagu enamik meist ei suuda tellida Arvo Pärti endale koju muusikat kirjutama, pole paljudel võimalust maksta ka kunstniku originaali eest. Pilt on pilt, mis vahet seal on, kas maalitud või trükitud, sisu jääb ju samaks.

"Enne maandumist" on mõnes mõttes uue eluetapi alguseks, nimelt tegu esimese Navitrolla tööga, mis müüakse oksjonil. Väga paljud originaalmaalidest on kunstniku enese valduses, mis tõstab kindlasti töö väärtust. Ilma erilise põhjuseta ei loovuta Navitrolla oma kogust midagi.


VIIMASED PINTSLITÕMBED ENNE E SIMEST OKSJONIT: Navitrolla maal läheb täna Mustpeade Majas toimuvale E-Kunstisalongi oksjonile.
Foto: Kaarel Tigas


SL Õhtuleht


Viimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti ning kureerib näitusi.

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Navitrolla tegi enne oksjonit

Tavaliselt kunstnikud rahva ees ei tööta, Navitrolla tegi ühel pärastlõunal erandi ja lisas E-Kunstisalongis viimaseid detaile oma maalile "Enne maandumist" Esmakordselt saadab kunstnik oma maali oksjonile Tavaliselt kunstnikud rahva ees ei tööta, Navitrolla tegi ühel pärastlõunal erandi ja lisas E-Kunstisalongis viimaseid detaile oma maalile "Enne maandumist". Esmakordselt saadab ku..

Navitrolla tegi enne oksjonit live-maalimist

www.e-kunstisalong.ee © 2018 E-kunstisalong OÜ » Kunsti ost ja müük