Nõiamärkide maalijat hakkasid võluma E-kunstisalongis saab vaadata näitust «Meele olud», mille autor Janika Turu alustas ühisväljapanekutel osalemist 2006. aastal, esimene isikunäitus oli tal aga 2013. aastal Mikkeli galeriis. Kui Turu töötas aastatel 2012–2018 Eesti Rahva Muuseumi konserveerimisosakonnas tekstiilirestauraatorina, taastas ta uhkelt kirjatud saanitekke, pruudivaipu ja rahvariideid. Rahvuslikest mustritest ja sümbolitest ning esivanemate traditsioonidest oli inspireeritud ka kunstniku varane looming. Turu on 2016. aasta isikunäituse «Õnnemärgid, nõiamärgid» tutvustuses kirjutanud, et rahvausundis sümboliseerisid erinevad kujundid üleloomulikke jõude ning neile omistati erakordset väge. «Mustreid vaadeldes näeme, kui salapärane on olnud meie esivanemate mõttemaailm,» lisas ta. Valgus ja valge värv Kunstniku hilisem looming on pöördunud poolabstraktse maastikumaali poole. Talle on ühtviisi oluline nii esteetiline kui ka emotsionaalne printsiip. «Näen tihti looduses erinevaid rütme, mustreid ja struktuure, mida vaadeldes tekib eriline tunne. Just seda tunnet ja meeleolu olengi püüdnud lõuendile jäädvustada,» märkis Turu. Looduse rütmide, reljeefsete pindade ja kuldsete detailide koosmõju avaldub E-kunstisalongi näitusele pandud kompositsioonides «Ja päike tõuseb» ning «Valgus». Loojuva päikese sügavpunast kuma on Turu meisterlikult tabanud teoses «Puna». Kunstnikku on eriliselt võlunud just päikesetõusu ja -loojangu meeleolud. Ta laseb punastel-roosadel taevastel täies jõus lõõmata, rõhutades nende suuremat dekoratiivsust valge värvi julge kasutamisega. Merest ja vahust Valge jõulist värvienergiat kui kompositsioonivõtet on Janika Turu kasutanud ka näituse suureformaadilistel maalidel. Mererannast inspireeritud teose «Vaikus» vorm on vabam ja improvisatsioonilisem – säbruline faktuur esiplaanil mõjub õhuliselt kui merevaht. Seevastu sinakas koloriidis «Vees ja naine» on mõneti väljakutsuv. Lakoonilises laadis teosel «Kuldsõrmus» näeme kunstniku oskust panna tundlik detail kõlama: üksik kuldne sähvatus tihedalt kasvavate kõrreliste keskel paneb kogu kompositsiooni elama. Janika Turu teostega on võimalik tutvuda E-kunstisalongis (Tehase 16) ja galerii kodulehel. Näitust «Meele olud» saab vaadata 19. oktoobrini. Nõiamärkide maalijat hakkasid võluma päike ja maastikud
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.

Nõiamärkide maalijat hakkasid võluma päike ja maastikud

Kaari Koch, Tartu Postimees 5. okt. 2021

E-kunstisalongis saab vaadata näitust «Meele olud», mille autor Janika Turu alustas ühisväljapanekutel osalemist 2006. aastal, esimene isikunäitus oli tal aga 2013. aastal Mikkeli galeriis.

Kui Turu töötas aastatel 2012–2018 Eesti Rahva Muuseumi konserveerimisosakonnas tekstiilirestauraatorina, taastas ta uhkelt kirjatud saanitekke, pruudivaipu ja rahvariideid. Rahvuslikest mustritest ja sümbolitest ning esivanemate traditsioonidest oli inspireeritud ka kunstniku varane looming.

Turu on 2016. aasta isikunäituse «Õnnemärgid, nõiamärgid» tutvustuses kirjutanud, et rahvausundis sümboliseerisid erinevad kujundid üleloomulikke jõude ning neile omistati erakordset väge. «Mustreid vaadeldes näeme, kui salapärane on olnud meie esivanemate mõttemaailm,» lisas ta.

Valgus ja valge värv

Kunstniku hilisem looming on pöördunud poolabstraktse maastikumaali poole. Talle on ühtviisi oluline nii esteetiline kui ka emotsionaalne printsiip. «Näen tihti looduses erinevaid rütme, mustreid ja struktuure, mida vaadeldes tekib eriline tunne. Just seda tunnet ja meeleolu olengi püüdnud lõuendile jäädvustada,» märkis Turu.

Looduse rütmide, reljeefsete pindade ja kuldsete detailide koosmõju avaldub E-kunstisalongi näitusele pandud kompositsioonides «Ja päike tõuseb» ning «Valgus». Loojuva päikese sügavpunast kuma on Turu meisterlikult tabanud teoses «Puna».

Kunstnikku on eriliselt võlunud just päikesetõusu ja -loojangu meeleolud. Ta laseb punastel-roosadel taevastel täies jõus lõõmata, rõhutades nende suuremat dekoratiivsust valge värvi julge kasutamisega.

Merest ja vahust

Valge jõulist värvienergiat kui kompositsioonivõtet on Janika Turu kasutanud ka näituse suureformaadilistel maalidel.

Mererannast inspireeritud teose «Vaikus» vorm on vabam ja improvisatsioonilisem – säbruline faktuur esiplaanil mõjub õhuliselt kui merevaht. Seevastu sinakas koloriidis «Vees ja naine» on mõneti väljakutsuv.

Lakoonilises laadis teosel «Kuldsõrmus» näeme kunstniku oskust panna tundlik detail kõlama: üksik kuldne sähvatus tihedalt kasvavate kõrreliste keskel paneb kogu kompositsiooni elama.

Janika Turu teostega on võimalik tutvuda E-kunstisalongis (Tehase 16) ja galerii kodulehel. Näitust «Meele olud» saab vaadata 19. oktoobrini.Viimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Nõiamärkide maalijat hakkasid võluma

E-kunstisalongis saab vaadata näitust «Meele olud», mille autor Janika Turu alustas ühisväljapanekutel osalemist 2006. aastal, esimene isikunäitus oli tal aga 2013. aastal Mikkeli galeriis.Kui Turu töötas aastatel 2012–2018 Eesti Rahva Muuseumi konserveerimisosakonnas tekstiilirestauraatorina, taastas ta uhkelt kirjatud saanitekke, pruudivaipu ja rahvariideid. Rahvuslikest mustritest ja sümbolitest ning esivanemate traditsioonidest oli inspireeritud ka kunstniku varane looming.Turu on 2016. aasta isikunäituse «Õnnemärgid, nõiamärgid» tutvustuses kirjutanud, et rahvausundis sümboliseerisid erinevad kujundid üleloomulikke jõude ning neile omistati erakordset väge. «Mustreid vaadeldes näeme, kui salapärane on olnud meie esivanemate mõttemaailm,» lisas ta.Valgus ja valge värvKunstniku hilisem looming on pöördunud poolabstraktse maastikumaali poole. Talle on ühtviisi oluline nii esteetiline kui ka emotsionaalne printsiip. «Näen tihti looduses erinevaid rütme, mustreid ja struktuure, mida vaadeldes tekib eriline tunne. Just seda tunnet ja meeleolu olengi püüdnud lõuendile jäädvustada,» märkis Turu.Looduse rütmide, reljeefsete pindade ja kuldsete detailide koosmõju avaldub E-kunstisalongi näitusele pandud kompositsioonides «Ja päike tõuseb» ning «Valgus». Loojuva päikese sügavpunast kuma on Turu meisterlikult tabanud teoses «Puna».Kunstnikku on eriliselt võlunud just päikesetõusu ja -loojangu meeleolud. Ta laseb punastel-roosadel taevastel täies jõus lõõmata, rõhutades nende suuremat dekoratiivsust valge värvi julge kasutamisega.Merest ja vahustValge jõulist värvienergiat kui kompositsioonivõtet on Janika Turu kasutanud ka näituse suureformaadilistel maalidel.Mererannast inspireeritud teose «Vaikus» vorm on vabam ja improvisatsioonilisem – säbruline faktuur esiplaanil mõjub õhuliselt kui merevaht. Seevastu sinakas koloriidis «Vees ja naine» on mõneti väljakutsuv.Lakoonilises laadis teosel «Kuldsõrmus» näeme kunstniku oskust panna tundlik detail kõlama: üksik kuldne sähvatus tihedalt kasvavate kõrreliste keskel paneb kogu kompositsiooni elama.Janika Turu teostega on võimalik tutvuda E-kunstisalongis (Tehase 16) ja galerii kodulehel. Näitust «Meele olud» saab vaadata 19. oktoobrini.

Nõiamärkide maalijat hakkasid võluma päike ja maastikud

www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük