Noor kunstnik ehitas maalides E-kunstisalongis on avatud Mirjam Hinni maalide näitus, mis koosneb tänavu seerias «Murtud valgus» valminud kuuest suurest teosest. Hinn lõpetas 2010. aastal Tartu kõ. . Kuigi maalid on vormilt abstraktsed, toob nendes sisalduv dünaamika vaataja ette põneva lahenduse looduse seaduspärasustest ja inimtajust Noor kunstnik ehitas maalides üles uue valgusmaailma
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.

Noor kunstnik ehitas maalides üles uue valgusmaailma

Airi Kaasik kunstiajaloolane, Tartu Postimees 21. dets. 2017

E-kunstisalongis on avatud Mirjam Hinni maalide näitus, mis koosneb tänavu seerias «Murtud valgus» valminud kuuest suurest teosest. Hinn lõpetas 2010. aastal Tartu kõ..

E-kunstisalongis on avatud Mirjam Hinni maalide näitus, mis koosneb tänavu seerias «Murtud valgus» valminud kuuest suurest teosest. Hinn lõpetas 2010. aastal Tartu kõrgema kunstikooli maali erialal ning õpib praegu Tartu ülikooli maaliosakonna magistrantuuris. Mitmel rühma- ja isikunäitusel osalenud tartlanna on noorema kunstnike põlvkonna andekas esindaja. Esimene kokkupuude Mirjam Hinni loominguga oli E-kunstisalongil 2014. aastal. Noore maalikunstniku teoste puhul torkas juba siis silma erakordne meisterlikkus töötada suure formaadiga. Hinni teosed haarasid vaatajat läbimõeldud ülesehitusega, kus olid kooskõlla asetatud realistlikud ning abstraktsed motiivid.
Äratuntav värvipalett

Kuigi kunstniku kujundikeel on mõne aastaga märkimisväärselt muutunud, on tema loomingus jäänud äratuntavaks värvipalett. Ebamaiselt tehislikud toonid, nagu erkroheline, -lilla, -roosa, -kollane või -sinine, mis lausa helendavad, on saanud Hinni teoste kandvaks aktsendiks.

Hinn ei pelga ka süsimusta, mida ta kasutab kontuurimisel või järskude kontrastide tarvis, ning lumivalget tooni, mis toimib tema teostel esiletõstva taustana.

Seerias «Murtud valgus» läheneb kunstnik maaliliste vahenditega füüsikalisele nähtusele.

Optikas on valguse murdumise seadusega seotud sellised visuaalselt kaunid fenomenid nagu vikerkaar, halo või miraa¾. Hinn on valguse seaduspärasusest esitanud omakorda uue nägemuse. Vaataja ette laotuvad kõikvõimalike värvide kooskõlad, kus abstraktne vorm on lahendatud rangelt geomeetriliste kujundite ja lendlevalt uitava vabajoone vaheldumisega.
Maaliseeria tagamaad

«Selle seeriaga ma ehitan üles justkui uue maailma või paralleelreaalsuse, kus pidevalt toimub midagi,» sõnastas kunstnik «Murtud valguse» valmimise tagamaad. «Minu mõtted ongi sellised, nagu ma need maalinud olen, ideed tulevad mõtetesse intensiivselt, ma tean alati täpselt, mida ma tahan kujutada, ja see kõik tuleb minu enda seest. Vahel domineerib mõtetes mingi kindel värvitoon nii tugevalt, et kõik muu hakkab iseenesest selle ümber ehituma.»

Mõõtmetelt suured lõuendid mõjuvad löövalt oma jõuliste ja liikuvate kompositsioonidega, kus korduvate motiividena esinevad valguse langevad ja murduvad kiired. Lai värvi­spekter on maalitud kord peente varjundirohkete üleminekutena, siis jällegi äkiliste värvilaikudena.

Kuigi maalid on vormilt abstraktsed, toob nendes sisalduv dünaamika vaataja ette põneva lahenduse looduse seaduspärasustest ja inimtajust.Viimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Noor kunstnik ehitas maalides

E-kunstisalongis on avatud Mirjam Hinni maalide näitus, mis koosneb tänavu seerias «Murtud valgus» valminud kuuest suurest teosest Hinn lõpetas 2010 E-kunstisalongis on avatud Mirjam Hinni maalide näitus, mis koosneb tänavu seerias «Murtud valgus» valminud kuuest suurest teosest. Hinn lõpetas 2010. aastal Tartu kõ..

Noor kunstnik ehitas maalides üles uue valgusmaailma

www.e-kunstisalong.ee © 2023 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük