Õitsvad männikud, Väino Paris V. Parise erialane haridustee algas 1936. aastal Riigi Kunsttööstuskoolis, kus ta õppis litograafia erialal. Pärast sõda jätkas ta õpinguid Tallinna Riiklikus Tarbekunstiinstituudis, lõpetades 1948. aastal graafikuna. Sõjajärgsetel aastakümnetel oli Väino Paris paljude näituste kujundajaks. Tema põhialaks kujunes aga maalikunst. Maestro viimane isikunäitus A. H. Tammsaare muuseumis kandis nime "Rõõm ühest ilusast päevast“. See pealkiri iseloomustab suurepäraselt ka V. Parise värvirõõmsat kompositsiooni "Õitsevad männikud“. Loonud lille- ja maastikumaale Õitsvad männikud, Väino Paris E-kunstisalongis Paris Väino
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
Õitsvad männikud, Väino Paris E-kunstisalongis
Väino Paris (1921–2001)

Õitsvad männikud

1973 Õli,papp. Signatuuriga. 49x56,5
Alghind: € 9500/€607, lõpphind: € 9 500/ 607
18. Töö kiidab Meistrit
04.04.2007 Tallinn, Mustpeade Maja

V. Parise erialane haridustee algas 1936. aastal Riigi Kunsttööstuskoolis, kus ta õppis litograafia erialal. Pärast sõda jätkas ta õpinguid Tallinna Riiklikus Tarbekunstiinstituudis, lõpetades 1948. aastal graafikuna. Sõjajärgsetel aastakümnetel oli Väino Paris paljude näituste kujundajaks. Tema põhialaks kujunes aga maalikunst. Maestro viimane isikunäitus A. H. Tammsaare muuseumis kandis nime "Rõõm ühest ilusast päevast“. See pealkiri iseloomustab suurepäraselt ka V. Parise värvirõõmsat kompositsiooni "Õitsevad männikud“.Väino Paris (1921–2001)
Sündinud 1921 Tartus. Suri 2001. aastal. Õppis aastast 1936 Riigi Kunsttööstuskoolis litograafiaeriala. Jätkas õpinguid 1945 Tallinna Riiklikus Tarbekunstiinstituudis, lõpetas selle 1948 graafikuna. Tegutses Tallinnas vabakunstnikuna. Loonud lille- ja maastikumaale.


Viimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Õitsvad männikud, Väino Paris

Väino Paris (1921–2001) Õitsvad männikud 1973 Õli,papp Signatuuriga V. Parise erialane haridustee algas 1936. aastal Riigi Kunsttööstuskoolis, kus ta õppis litograafia erialal. Pärast sõda jätkas ta õpinguid Tallinna Riiklikus Tarbekunstiinstituudis, lõpetades 1948. aastal graafikuna. Sõjajärgsetel aastakümnetel oli Väino Paris paljude näituste kujundajaks. Tema põhialaks kujunes aga maalikunst. Maestro viimane isikunäitus A. H. Tammsaare muuseumis kandis nime "Rõõm ühest ilusast päevast“. See pealkiri iseloomustab suurepäraselt ka V. Parise värvirõõmsat kompositsiooni "Õitsevad männikud“.

Õitsvad männikud, Väino Paris E-kunstisalongis

Paris Väino
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük