Oksjon kogus Maarja külale ©2002-2003 Postimees Oksjon kogus Maarja külale toeka summa
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.

Oksjon kogus Maarja külale toeka summa

Kristel Rõss 30. jaan. 2004
Maarja küla toetuseks korraldatud heategeval oksjonil Atlantise konverentsisaalis kogunes kunstnike annetatud tööde müügist ligi 100 000 krooni.

«Õnneks ei vaja intellektipuudega noortele rajatava kodu vajalikkus enam selgitamist,» ütles Maarja küla nõukogu esimees Jaan Kallas oma avakõnes.

Oksjoni avaostu tegi üks ürituse korraldajaid, Atlantise juhatuse liige Olga Aasav, pakkudes Jaan Punga Tartu vaate «Öine vaikus» eest 7000 krooni.

Nelja tuhande krooni suuruse alghinnaga sai müüdud vaid üks töö - Mati Karmini pisiskulptuur «Suudlevad tudengid».

Viimase annetusena jõudis Tartusse Epp Maria Kokamägi maal «Andaluusia puud», mis leidis ostja 8200 krooni eest, pea sama kallilt müüdi ka oksjoni kõige hinnalisem teos - Johannes Uiga «Pühajärv».

Otse Maarja külla

Omaniku leidsid peaaegu kõik kunstnike annetatud tööd, otse Maarja külla rändas neist vaid üks - Lea Libliku «Abstraktne».

«Meil on eriliselt hea meel, et just see rõõmsavärviline pilt hakkab kaunistama meie suurt elutuba,» kinnitas Maarja küla juhataja Ly Mikheim.

«Abstraktne lähenemine võimaldab intellektipuudega noortel tõlgendada kunsti just nii, nagu nemad soovivad,» lisas ta.

Et oma töö loovutanud kunstnikul ei jääks galeriisse tühja kohta, kinkisime neile kõigile tänumeene - vitraa¾i Maarja küla logoga «Sild inimeste vahel», lisas Maarja küla juhataja.

Kunstnikele andsid meened üle oksjonil osalenud Maarja küla elanikud Mait Haljasorg ja Martin Vinkel.

«Sellest on saanud kena tava, et noormehed löövad kaasa kõikidel Maarja küla üritustel,» tõdes Mikheim. Tema kinnitusel oli meeldiv kogeda oksjoniliste sooja suhtumist puudega noortesse.

Vapustav tulemus

«Oksjoni tulemused olid vapustavad, inimesed tahavad head teha ning raatsivad selleks raha välja käia,» tõdes ürituse korraldaja, E-kunstisalongi juhataja Tiia Karelson.

Oksjonil osalenud kunstnik Pille Tammela tõdes, et oli meeldiv kogemus suhelda vahetult pildi ostjaga. Pakkumiste ajal oli veidike ärev tunne, tunnistas ta.

«Eriliselt hea tunde andis võimalus toetada neid, kes abita toime ei tule,» lisas Tammela.


©2002-2003 Postimees


Viimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Oksjon kogus Maarja külale

Maarja küla toetuseks korraldatud heategeval oksjonil Atlantise konverentsisaalis kogunes kunstnike annetatud tööde müügist ligi 100 000 krooni «Õnneks ei vaja intellektipuudega noortele rajatava kodu vajalikkus enam selgitamist,» ütles Maarja küla nõukogu esimees Jaan Kallas oma avakõnes

Oksjon kogus Maarja külale toeka summa

www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük