Oksjonile läheb kunst helilooja Mullu novembri lõpus suri muusikakriitik ja raadioajakirjanik Jaak Ojakäär. Kuu varem lakkas tuksumast tema isa, helilooja Valter Ojakääru süda. Aasta enne seda, novembri lõpus 201. . Kuid enampakkumisel on ka kümneid teisi teoseid alates nendest, mille on loonud Albert Anni ja Ann Audova, ning lõpetades Mai Vomm-Järve maali ja Eduard Wiiralti graafikaga Oksjonile läheb kunst helilooja Valter Ojakääru kogust
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997. Galerii korraldab oksjone (Tallinnas, Tartus, Pärnus), tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.

Oksjonile läheb kunst helilooja Valter Ojakääru kogust

Raimu Hanson, Tartu Postimees 16. märtsil 2017

Mullu novembri lõpus suri muusikakriitik ja raadioajakirjanik Jaak Ojakäär. Kuu varem lakkas tuksumast tema isa, helilooja Valter Ojakääru süda. Aasta enne seda, novembri lõpus 201..

Mullu novembri lõpus suri muusikakriitik ja raadioajakirjanik Jaak Ojakäär. Kuu varem lakkas tuksumast tema isa, helilooja Valter Ojakääru süda. Aasta enne seda, novembri lõpus 2015 lahkus jäädavalt Jaagu ema ja Valteri abikaasa, pianist Heljo Sepp. Nende kolme eluteed saatis muusika, aga samuti kunst, mille hulgast pärijad on pannud mõned teosed E-kunstisalongi oksjonile. Väljapaneku esimeses osas tõmbab tähelepanu ovaalne suur pilt kaunist naisest. See on Olev Subbi maalitud «Vilma Sepa portree» aastast 1967.

Oksjoniteoste juurde tekstilise materjali koostanud kunstiajaloo magistrandi Airi Kaasiku andmetel on Subbi kujutanud moekunstnik Vilma Seppa, kelle sepakunstnikust abikaasa Ülo Sepp oli Subbi kursusekaaslane ja hea sõber. Ülo Sepp oli ühtlasi Heljo Sepa vend.

Seesama ovaalne maal on reprotud mustvalgena Eero Epneri koostatud kunstialbumi «Subbi» (2006) tööde nimestikus. Samas trükises on mitmete maalide kõrval tühjad mustad pinnad, sest neid Subbi teoseid ei olnud pildistatud. Ühe sellise musta laigu saab nüüd täita E-kunstisalongi näitusel. See on «Natüürmort puuviljavaasiga» (1965), mis on samuti pärit Valter Ojakääru kodust.

Helilooja ja pianisti ühisest kollektsioonist on enampakkumist ootama toodud teoste hulgas kaks väikest pilti, mille on maalinud kurva saatusega Johannes Greenberg (1887-1951). Need on «Naise portree I» ja «Naise portree II», mõlemad aastaist 1946-1951.

Greenbergi elu ja loominguline tegevus olid Kaasiku sõnul väga intensiivsed. Eestisse jäi ta lõplikult elama 1920. aastal, enne seda oli ta tegutsenud Münchenis, Moskvas ja Peterburis. Greenbergi saatuse kujundamisse sekkus nõukogude võim oma stalinlikus koleduses nõnda, et kunstnik visati Eesti kunstnike liidust ja ateljeest Tallinna kunstihoones välja, ühtlasi kaotas ta ametikoha kunstiinstituudi õppejõuna. Ta leiti varsti pärast seda kõike aastal 1951 surnuks külmununa Kose vallas ühest küünist.

Greenbergi kahe teose vahele on oksjoninäituse koostajad pannud seinale samuti Valter Ojakääru kollektsiooni kuulunud sama mõõtu väikese õlimaali lammastest. Selle autor ja maalimise aeg on teadmata. E-kunstisalongi omanik Tiia Karelson juhtis tähelepanu maali suurejoonelisele raamile, mis vajas pisut restaureerimist.

Enno Lehise (1912-2011) akvarelli «Neegritar» (1968) kohta oletas Karelson, et see pilt tähendas nii kunstnikule kui ka heliloojale, kelle kogusse see kuulus, tugevat seost d¾ässi ja selle muusikastiili säravaimate vokalistidega.

Seda sidet kinnitavad ka Lehise eluloolised andmed: ta õppis aastail 1930-1934 Tallinna konservatooriumis trompetit ja jätkas õpinguid 1944-1951 Eesti riiklikus kunstiinstituudis maali erialal ning mängis Eesti Raadio estraadiorkestris.

Siin nimetatud pilte, mis on kaunistanud Ojakääru pere koduseinu, hakkavad E-kunstisalongi järjekordsele oksjonile registreerunud ostma järgmise nädala laupäeval.

Kuid enampakkumisel on ka kümneid teisi teoseid alates nendest, mille on loonud Albert Anni ja Ann Audova, ning lõpetades Mai Vomm-Järve maali ja Eduard Wiiralti graafikaga.


Viimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Oksjonile läheb kunst helilooja

Mullu novembri lõpus suri muusikakriitik ja raadioajakirjanik Jaak Ojakäär Kuu varem lakkas tuksumast tema isa, helilooja Valter Ojakääru süda Mullu novembri lõpus suri muusikakriitik ja raadioajakirjanik Jaak Ojakäär. Kuu varem lakkas tuksumast tema isa, helilooja Valter Ojakääru süda. Aasta enne seda, novembri lõpus 201..

Oksjonile läheb kunst helilooja Valter Ojakääru kogust

www.e-kunstisalong.ee © 2023 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük