Oksjonile läheb mitu teost E-kunstisalongi järjekordsele oksjonile on toodud teiste hulgas maal, mille autorist ei ole teada suurt midagi peale perekonnanime. Tavaliselt üksikasjalike kataloogitekstidega varustatud oksjoni puhul on see imelik – seda enam, et lisatud on vaid üks lause: «Teos pärineb professor Olaf Imeliku kunstikogust. » Oksjonitööde väljapanekut tutvustanud E-kunstisalongi galerist Kaari Koch selgitas, et spordifüsioloogia professori Olaf Imeliku (1923–2014) koduse kollektsiooni autorite ring on lai. «Sügisoksjonil on esindatud Johannes Võerahansu õpilased Efraim Allsalu ja Lola Liivat-Makarova, kalamotiivi ikooniliseks maalinud Valve Janov ning Weltini ainulaadse originaalraamiga säilinud «Maastik kärestikuga,» lisas galerist. Kuldse raami sees Viimati nimetatud teose ostja saab restaureeritud lopsaka kullakarvalise raami sees värskeilmeliseks puhastatud maastikumaali, mille on signeerinud R. Weltin. Nii nagu on kirjas Eesti spordi biograafilises leksikonis, õpetas Olaf Imelik Tartu ülikoolis – vahepeal aastaid ka Tallinna pedagoogilises instituudis – füsioloogiat ja spordifüsioloogiat. «Reporteri» saate videolõigus, mis on tehtud oktoobris 2014 Olaf Imeliku kodus Nõmmel, räägib 91-aastane mees oma kirjandusharrastusest, aga ka maalide kogust: need lihtsalt kogunesid, sest sõprade hulgas oli palju kunstnikke. Oksjonile läheb mitu teost professor Olaf Imeliku kogust. Weltini maali «Maastik kärestikuga» alghinnaks on professori pärijad määranud 13 500 eurot. Sama kõrge hind on Johannes Võerahansu maalil «Rannarahvas kalapaatidega». Nende kahe vahel on väljapanekus Aleksander Vardi «Natüürmort interjööris», mis on E-kunstisalongi seekordse oksjoni suurim (130 x 159 cm) ja ühtlasi kalleim teos – alghind 23 500 eurot. Madalaima alghinnaga on galerist Kaari Kochi sõnul vähetuntud kunstniku Salme Rida joonistus kahest armeevormis noormehest. «Teise maailmasõja järgse poliitilise surve ning kunstnikust õe Linda Rida kaotuse tagajärjel tõmbus Salme Rida avalikust elust eemale,» lisas galerist. «1952. aastal valminud teos «Noored sõdurid» läheb enampakkumisele alghinnaga 500 eurot. » Vanimad kunstitööd Oksjoni vanimad tööd pärinevad 20. sajandi algusest. Teiste hulgas on valikus Peet Areni 1912. aastal maalitud «Õunapuud talvel», milles avaldub tema loomingu varasemale perioodile iseloomulik stiliseeriv laad. Aren oli galeristi sõnul väga mitmekülge kunstnik, kes viljeles tahvel- ja monumentaalmaali, vaba- ja tarbegraafikat ning tegi lava- ja sisekujundusi. Oksjonitööde hulgas on esindatud mitmed teisedki Eesti kunsti suurkujud, nagu näiteks Nikolai Triik, Alfred Kongo, Edgar Valter, Eduard Wiiralt, Elmar Kits, Kristjan Raud ja Enn Põldroos. E-kunstisalongi (Tehase 16) sügisoksjon, kus enampakkumisele läheb ühtekokku 44 kunstniku 54 teost, toimub 3. novembril. Seni saab neid vaatamas käia. Oksjonile läheb mitu teost professor Olaf Imeliku kogust
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.

Oksjonile läheb mitu teost professor Olaf Imeliku kogust

Raimu Hanson, Tartu Postimees 29. okt. 2018

E-kunstisalongi järjekordsele oksjonile on toodud teiste hulgas maal, mille autorist ei ole teada suurt midagi peale perekonnanime.
Tavaliselt üksikasjalike kataloogitekstidega varustatud oksjoni puhul on see imelik – seda enam, et lisatud on vaid üks lause: «Teos pärineb professor Olaf Imeliku kunstikogust.»
Oksjonitööde väljapanekut tutvustanud E-kunstisalongi galerist Kaari Koch selgitas, et spordifüsioloogia professori Olaf Imeliku (1923–2014) koduse kollektsiooni autorite ring on lai.
«Sügisoksjonil on esindatud Johannes Võerahansu õpilased Efraim Allsalu ja Lola Liivat-Makarova, kalamotiivi ikooniliseks maalinud Valve Janov ning Weltini ainulaadse originaalraamiga säilinud «Maastik kärestikuga,» lisas galerist.
Kuldse raami sees
Viimati nimetatud teose ostja saab restaureeritud lopsaka kullakarvalise raami sees värskeilmeliseks puhastatud maastikumaali, mille on signeerinud R. Weltin.

Nii nagu on kirjas Eesti spordi biograafilises leksikonis, õpetas Olaf Imelik Tartu ülikoolis – vahepeal aastaid ka Tallinna pedagoogilises instituudis – füsioloogiat ja spordifüsioloogiat.

«Reporteri» saate videolõigus, mis on tehtud oktoobris 2014 Olaf Imeliku kodus Nõmmel, räägib 91-aastane mees oma kirjandusharrastusest, aga ka maalide kogust: need lihtsalt kogunesid, sest sõprade hulgas oli palju kunstnikke.
Oksjonile läheb mitu teost professor Olaf Imeliku kogust.

Weltini maali «Maastik kärestikuga» alghinnaks on professori pärijad määranud 13 500 eurot. Sama kõrge hind on Johannes Võerahansu maalil «Rannarahvas kalapaatidega». Nende kahe vahel on väljapanekus Aleksander Vardi «Natüürmort interjööris», mis on E-kunstisalongi seekordse oksjoni suurim (130 x 159 cm) ja ühtlasi kalleim teos – alghind 23 500 eurot.

Madalaima alghinnaga on galerist Kaari Kochi sõnul vähetuntud kunstniku Salme Rida joonistus kahest armeevormis noormehest.

«Teise maailmasõja järgse poliitilise surve ning kunstnikust õe Linda Rida kaotuse tagajärjel tõmbus Salme Rida avalikust elust eemale,» lisas galerist. «1952. aastal valminud teos «Noored sõdurid» läheb enampakkumisele alghinnaga 500 eurot.»

Vanimad kunstitööd

Oksjoni vanimad tööd pärinevad 20. sajandi algusest. Teiste hulgas on valikus Peet Areni 1912. aastal maalitud «Õunapuud talvel», milles avaldub tema loomingu varasemale perioodile iseloomulik stiliseeriv laad.
Aren oli galeristi sõnul väga mitmekülge kunstnik, kes viljeles tahvel- ja monumentaalmaali, vaba- ja tarbegraafikat ning tegi lava- ja sisekujundusi.

Oksjonitööde hulgas on esindatud mitmed teisedki Eesti kunsti suurkujud, nagu näiteks Nikolai Triik, Alfred Kongo, Edgar Valter, Eduard Wiiralt, Elmar Kits, Kristjan Raud ja Enn Põldroos.
E-kunstisalongi (Tehase 16) sügisoksjon, kus enampakkumisele läheb ühtekokku 44 kunstniku 54 teost, toimub 3. novembril. Seni saab neid vaatamas käia.


Viimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Oksjonile läheb mitu teost

E-kunstisalongi järjekordsele oksjonile on toodud teiste hulgas maal, mille autorist ei ole teada suurt midagi peale perekonnanime.Tavaliselt üksikasjalike kataloogitekstidega varustatud oksjoni puhul on see imelik – seda enam, et lisatud on vaid üks lause: «Teos pärineb professor Olaf Imeliku kunstikogust.»Oksjonitööde väljapanekut tutvustanud E-kunstisalongi galerist Kaari Koch selgitas, et spordifüsioloogia professori Olaf Imeliku (1923–2014) koduse kollektsiooni autorite ring on lai.«Sügisoksjonil on esindatud Johannes Võerahansu õpilased Efraim Allsalu ja Lola Liivat-Makarova, kalamotiivi ikooniliseks maalinud Valve Janov ning Weltini ainulaadse originaalraamiga säilinud «Maastik kärestikuga,» lisas galerist.Kuldse raami seesViimati nimetatud teose ostja saab restaureeritud lopsaka kullakarvalise raami sees värskeilmeliseks puhastatud maastikumaali, mille on signeerinud R. Weltin.Nii nagu on kirjas Eesti spordi biograafilises leksikonis, õpetas Olaf Imelik Tartu ülikoolis – vahepeal aastaid ka Tallinna pedagoogilises instituudis – füsioloogiat ja spordifüsioloogiat.«Reporteri» saate videolõigus, mis on tehtud oktoobris 2014 Olaf Imeliku kodus Nõmmel, räägib 91-aastane mees oma kirjandusharrastusest, aga ka maalide kogust: need lihtsalt kogunesid, sest sõprade hulgas oli palju kunstnikke.Oksjonile läheb mitu teost professor Olaf Imeliku kogust.Weltini maali «Maastik kärestikuga» alghinnaks on professori pärijad määranud 13 500 eurot. Sama kõrge hind on Johannes Võerahansu maalil «Rannarahvas kalapaatidega». Nende kahe vahel on väljapanekus Aleksander Vardi «Natüürmort interjööris», mis on E-kunstisalongi seekordse oksjoni suurim (130 x 159 cm) ja ühtlasi kalleim teos – alghind 23 500 eurot.Madalaima alghinnaga on galerist Kaari Kochi sõnul vähetuntud kunstniku Salme Rida joonistus kahest armeevormis noormehest.«Teise maailmasõja järgse poliitilise surve ning kunstnikust õe Linda Rida kaotuse tagajärjel tõmbus Salme Rida avalikust elust eemale,» lisas galerist. «1952. aastal valminud teos «Noored sõdurid» läheb enampakkumisele alghinnaga 500 eurot.»Vanimad kunstitöödOksjoni vanimad tööd pärinevad 20. sajandi algusest. Teiste hulgas on valikus Peet Areni 1912. aastal maalitud «Õunapuud talvel», milles avaldub tema loomingu varasemale perioodile iseloomulik stiliseeriv laad.Aren oli galeristi sõnul väga mitmekülge kunstnik, kes viljeles tahvel- ja monumentaalmaali, vaba- ja tarbegraafikat ning tegi lava- ja sisekujundusi.Oksjonitööde hulgas on esindatud mitmed teisedki Eesti kunsti suurkujud, nagu näiteks Nikolai Triik, Alfred Kongo, Edgar Valter, Eduard Wiiralt, Elmar Kits, Kristjan Raud ja Enn Põldroos.E-kunstisalongi (Tehase 16) sügisoksjon, kus enampakkumisele läheb ühtekokku 44 kunstniku 54 teost, toimub 3. novembril. Seni saab neid vaatamas käia.

Oksjonile läheb mitu teost professor Olaf Imeliku kogust

www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük