Piret Veski "Kolmeteistkümnes kuu" Piret Veski maalid räägivad igavikulisi lugusid 6. aprillil avatakse E-Kunstisalongis Piret Veski maalide näitus "13. kuu. . . ", millel eksponeeritud taiesed räägivad vaatajaile igavikulisi lugusid. "Need on lood, mis on alati olemas olnud ja keegi ei tea täpselt, kust need alguse on saanud," räägib põhiliselt keraamikuna tuntud kunstnik oma töödel kujutatust. "Number "13" näituse pealkirjas viib ühest küljest asjad lõpule, teisest küljest tähendab see kõike seda, mis on juhtunud ammu, mis juhtub praegu ja hommegi," avab kunstnik näituse pealkirja tagamaid. Oma suureformaadiliste töödega viib Piret Veski vaataja küll muistse Egiptuse radadele, kujutades taiestel nii levinud lugusid kui nendest tuttavaid tegelasi. Tegelikult on näitus pühendatud aga Tammsaare loomingust tuntud Kõrboja Annale. "Tema oli meie oma naine, kes õppis lugusid rääkima ja kes sisuliselt lapsendas saunanaise poja, kasvatades temast talule järgmise peremehe," räägib Veski, kelle kinnitusel on kõik sellised lood saanud alguse ammustel aegadel Egiptuses. "Ka seal kasvatas keegi kellegist kellegi. Enamasti kasvatati kuningaid. " Piret Veski on maalinud alates 2001. aastast ja tema varasemadki tööd kannavad endas lugusid, mis on sama vanad, kui vana on meie elu ja mis juhtuvad meie kõigiga. Mütoloogiat ja muinasjutte lapsest saati armastanud kunstnik on varem öelnud, et ta püüab oma loominguga edastada emalt tütrele ja isalt pojale antavaid igivanu teadmisi. «Need aitavad meil käituda hinge järgi ja mitte libastuda elu pikal, armastusest surmani kulgeval niidil,» tähendab ta. Piret Veskile iseloomulikult on tema tööd naiselikud ja romantilised, enamasti ümbritsevad neid kunstniku enda loodud, piltidega ühte sulavad raamid. Näitus jääb üles 15. aprillini. Piret Veski Anna 117 X 100 Hind: 28 000 Ei ole müügil Piret Veski Öölind 48 X 48 Hind: 15 500 Ei ole müügil Piret Veski Päikesejänku 39 X 39 Hind: 9 500 Ei ole müügil Piret Veski Uus päike 69 X 132 Hind: 25 000 Ei ole müügil Piret Veski Sõit jõel 69 X 132 Hind: Erakogu Ei ole müügil Piret Veski Tulilind 115 X 130 Hind: 27 500 Ei ole müügil Piret Veski Unelaul 42 X 161 Hind: erakogu Ei ole müügil Piret Veski "Kolmeteistkümnes kuu. . . "
Anno jaanuar 1997
Tere tulemast Eesti kunsti esindusgaleriisse
Tehase 16, Tartu E-Kaubamajas,
Avatud: E–R 10–18 ja L 10–16
Kõik kodulehel olevad teosed on galeriis saadaval.
Ostude saatmine uksest ukseni 1-2 tööpäeva jooksul. Hind Eesti piires 20 eurot.

Piret Veski "Kolmeteistkümnes kuu..."

06.04.2007 Tartu galerii

Piret Veski maalid räägivad igavikulisi lugusid

6. aprillil avatakse E-Kunstisalongis Piret Veski maalide näitus "13.kuu...", millel eksponeeritud taiesed räägivad vaatajaile igavikulisi lugusid.
"Need on lood, mis on alati olemas olnud ja keegi ei tea täpselt, kust need alguse on saanud," räägib põhiliselt keraamikuna tuntud kunstnik oma töödel kujutatust.
"Number "13" näituse pealkirjas viib ühest küljest asjad lõpule, teisest küljest tähendab see kõike seda, mis on juhtunud ammu, mis juhtub praegu ja hommegi," avab kunstnik näituse pealkirja tagamaid.
Oma suureformaadiliste töödega viib Piret Veski vaataja küll muistse Egiptuse radadele, kujutades taiestel nii levinud lugusid kui nendest tuttavaid tegelasi. Tegelikult on näitus pühendatud aga Tammsaare loomingust tuntud Kõrboja Annale.
"Tema oli meie oma naine, kes õppis lugusid rääkima ja kes sisuliselt lapsendas saunanaise poja, kasvatades temast talule järgmise peremehe," räägib Veski, kelle kinnitusel on kõik sellised lood saanud alguse ammustel aegadel Egiptuses. "Ka seal kasvatas keegi kellegist kellegi. Enamasti kasvatati kuningaid."
Piret Veski on maalinud alates 2001. aastast ja tema varasemadki tööd kannavad endas lugusid, mis on sama vanad, kui vana on meie elu ja mis juhtuvad meie kõigiga.
Mütoloogiat ja muinasjutte lapsest saati armastanud kunstnik on varem öelnud, et ta püüab oma loominguga edastada emalt tütrele ja isalt pojale antavaid igivanu teadmisi. «Need aitavad meil käituda hinge järgi ja mitte libastuda elu pikal, armastusest surmani kulgeval niidil,» tähendab ta.
Piret Veskile iseloomulikult on tema tööd naiselikud ja romantilised, enamasti ümbritsevad neid kunstniku enda loodud, piltidega ühte sulavad raamid.


Näitus jääb üles 15. aprillini.Viimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti ning kureerib näitusi.

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Piret Veski "Kolmeteistkümnes kuu"

Piret Veski Anna 117 X 100 Hind: 28 000 Ei ole müügil Piret Veski Öölind 48 X 48 Hind: 15 500 Ei ole müügil Piret Veski Päikesejänku 39 X 39 Hind: 9 500 Ei ole müügil Piret Veski Uus päike 69 X 132 Hind: 25 000 Ei ole müügil Piret Veski Sõit jõel 69 X 132 Hind: Erakogu Ei ole müügil Piret Veski Tulilind 115 X 130 Hind: 27 500 Ei ole müügil Piret Veski Unelaul 42 X 161 Hind: erakogu Ei ole müügil Piret Veski maalid räägivad igavikulisi lugusid6. aprillil avatakse E-Kunstisalongis Piret Veski maalide näitus "13.kuu...", millel eksponeeritud taiesed räägivad vaatajaile igavikulisi lugusid."Need on lood, mis on alati olemas olnud ja keegi ei tea täpselt, kust need alguse on saanud," räägib põhiliselt keraamikuna tuntud kunstnik oma töödel kujutatust."Number "13" näituse pealkirjas viib ühest küljest asjad lõpule, teisest küljest tähendab see kõike seda, mis on juhtunud ammu, mis juhtub praegu ja hommegi," avab kunstnik näituse pealkirja tagamaid.Oma suureformaadiliste töödega viib Piret Veski vaataja küll muistse Egiptuse radadele, kujutades taiestel nii levinud lugusid kui nendest tuttavaid tegelasi. Tegelikult on näitus pühendatud aga Tammsaare loomingust tuntud Kõrboja Annale. "Tema oli meie oma naine, kes õppis lugusid rääkima ja kes sisuliselt lapsendas saunanaise poja, kasvatades temast talule järgmise peremehe," räägib Veski, kelle kinnitusel on kõik sellised lood saanud alguse ammustel aegadel Egiptuses. "Ka seal kasvatas keegi kellegist kellegi. Enamasti kasvatati kuningaid."Piret Veski on maalinud alates 2001. aastast ja tema varasemadki tööd kannavad endas lugusid, mis on sama vanad, kui vana on meie elu ja mis juhtuvad meie kõigiga. Mütoloogiat ja muinasjutte lapsest saati armastanud kunstnik on varem öelnud, et ta püüab oma loominguga edastada emalt tütrele ja isalt pojale antavaid igivanu teadmisi. «Need aitavad meil käituda hinge järgi ja mitte libastuda elu pikal, armastusest surmani kulgeval niidil,» tähendab ta.Piret Veskile iseloomulikult on tema tööd naiselikud ja romantilised, enamasti ümbritsevad neid kunstniku enda loodud, piltidega ühte sulavad raamid.Näitus jääb üles 15. aprillini.

Piret Veski "Kolmeteistkümnes kuu. . . "

www.e-kunstisalong.ee © 2018 E-kunstisalong OÜ » Kunsti ost ja müük