Portreenäitusele lisavad värskust uued ©2002-2003 Postimees Portreenäitusele lisavad värskust uued maalid
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.

Portreenäitusele lisavad värskust uued maalid

Tartu kunstikuu eelviimasel päeval avas huvilistele taas uksed E-kunstisalong, et sedapuhku tuua publiku ette enam kui poolesajast teosest koosnev valik tublide ja tuntud tartlaste portreid.

Ühtekokku on väljas 54 maali ja skulptuuri 28 autorilt, näiteks Eefraim Allsalu ettekujutus Leonhard Merzinist või Ilmar Malini visioon Artur Alliksaarest.

Viis tööd näitusel «Tartu pale» on nõnda värsked, et pole neilt jõudnud veel värvilõhngi kaduda ja tolmukord peale vajuda. Väljapaneku moodustavad valdavalt teosed Tartu kunstimuuseumist, Tartu Ülikooli kunstimuuseumist ja paljudest erakogudest.

Mõnes mõttes võtab portreenäitus kokku kõik selle, mis on Tartus selles vallas tehtud ligi 50 aasta jooksul. Siiski on see valik ja mitte täielik ülevaade.

Kindlasti on Tartu kodudes lähedaste huvitavaid ja laiemalegi publikule eksponeerimist väärivaid portreid, mille tee näituseruumi seintele on aga sageli pikk ja käänuline.

Nõnda sattus veel avamisele järgnevalgi päeval väljapanekule Gustav Raua suurepärane portree helilooja Johannes Bleivest.

Portreed fotode eel

Tänapäeval seostub portreekunst vähe sellega, mida tähendas ja mis oli portree funktsioon aegadel enne fotograafia sündi ja selle laiemat levikut 19. sajandi teisel poolel.

Tänapäeval on kadunud portree eesmärk jäädvustada järeltulevatele põlvedele inimesi nõnda, et oleks tabatud füüsiline sarnasus ning et ka varaline suursugusus ja auväärsus oleks kenasti välja joonistunud.

Neid ülesandeid täidavad praegu hoopis teised meediumid hoopis teistel viisidel.

Nüüdisaegses portreekunstis domineerib pigem see, mida kunstnik modellis näeb, tajub ja tunnetab ning kuidas ta suudab seda kõike edasi anda. Kunstniku roll oleks otsekui märgata ja märkida endale poseerivat inimest kui indiviidi ja isiksust.

E-kunstisalongi astujaid tervitab näitusel akadeemiline seltskond - maale on nii Tartu Ülikooli kui ka Eesti Põllumajandusülikooli praegustest ja endistest rektoritest ja professoritest.

Ehk võib selles näha lugupidamisavaldust neile, kes tagavad Tartu kui ülikoolilinna maine.

Viis värsket maali

Näituse üks sisulisi keskpunkte on viis verivärsket maali kogu Eesti ulatuses mõjukatest tartlastest.

Nende teoste autoriteks on neli väga tuntud kunstnikku - Epp-Maria Kokamägi Alar Karise portreega, Jüri Arrak Andrus Ansipiga, Ilmar Kruusamäe Henn Elmetiga ja Aapo Pukk Toomas Saviga.

Viiendana esineb nende hulgas Jaak Aaviksoo portreega alles mullu Tartu Ülikooli maaliosakonna lõpetanud Merike Orav.

See on otsekui kinnitus, et ülikoolist tulnud noored kunstnikud on piisavalt küpsed pistma rinda sellise keerulise ˛¾anriga kui portreekunst.

Tartlaste portreesid läbi aegade

• E-kunstisalongis (Tehase 16) saab veebruari lõpuni vaadata portreenäitust «Tartu pale 2004».

• Eksponeeritud on 28 autori 54 teost läbi aegade tähtsatest tartlastest.

• Uute maalide hulgas on lisaks linnapea Andrus Ansipi portreele (kunstnik Jüri Arrak) välja pandud Tartu Ülikooli rektori Jaak Aaviksoo (Merike Orav), Eesti Põllumajandusülikooli endise rektori Henn Elmeti (Ilmar Kruusamäe) ja praeguse rektori Alar Karise (pildil fragment maalist, Epp-Maria Kokamägi) ning riigikogulase Toomas Savi (Aapo Pukk) portree.©2002-2003 Postimees


Viimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Portreenäitusele lisavad värskust uued

Tartu kunstikuu eelviimasel päeval avas huvilistele taas uksed E-kunstisalong, et sedapuhku tuua publiku ette enam kui poolesajast teosest koosnev valik tublide ja tuntud tartlaste portreid Ühtekokku on väljas 54 maali ja skulptuuri 28 autorilt, näiteks Eefraim Allsalu ettekujutus Leonhard Merzinist või Ilmar Malini visioon Artur Alliksaarest

Portreenäitusele lisavad värskust uued maalid

www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük