Raili Vinn ehetenäitus ''Koralli • Raili Vinn sündis 16. novembril 1943. aastal Tallinnas • 1969. aastal lõpetas ERKI • Ars Juveeli peakunstnik 1994-1996 • OÜ Kuldgraal asutaja ja juhataja 1996-2013 • Alates 2013. aastast vabakutseline kunstnik Tallinnas • Ede Kurreli nimelise preemia 2014 laureaat Seda on tänapäevastatud rangete sõõri ja nurgeliste kujunditega, mis toovad esile eripärase kivi Raili Vinn ehetenäitus ''Koralli aeg''
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.

Raili Vinn ehetenäitus ''Koralli aeg''

04.03.2015 Tartu

• Raili Vinn sündis 16. novembril 1943. aastal Tallinnas
• 1969. aastal lõpetas ERKI
• Ars Juveeli peakunstnik 1994-1996
• OÜ Kuldgraal asutaja ja juhataja 1996-2013
• Alates 2013. aastast vabakutseline kunstnik Tallinnas
• Ede Kurreli nimelise preemia 2014 laureaat

1992. aastal esitles Vinn esimest korda paekivist valmistatud ehteid näitusel. Selliste ehete tegemist peab ta pigem hobiks. Erinevalt väärisjuveele tehes, ta ehte kandja peale siis ei mõtle. Esmakordselt tutvus Raili Vinn paekivi omaduste ja võluga geoloog Helle Perensi kaudu, kes tegi paekividest näituse. Ede Kurreli nimelise preemia pälvis Vinn 2014. aastal just oma paekivi ehete eest.
Kivide juures paelus Vinni nende rikkalik ajalugu: need kannavad endaga kaasas nüüdseks surnud elu jälgi. Samavõrd köidab kunstnikku iga kivi unikaalsus, kuna pole olemas täpselt samasugust fossiili. Raili Vinn võtab käesoleva näituse idee kokku nõnda: "Eesti paekivis leiduvad fossiilid on mind lummanud juba kakskümmend aastat. Hämmastav on ka mõnede  eluvormide ilu ja kestvus läbi aegade. 400 miljonit aastat vanad kivistunud korallid on tänapäevaste korallide otsesed eellased.  Võime ainult imetleda looduse disainitud ilu ja selle kestvust ajas.“
Vinn peab paekivi omadusi väga eestlaslikuks: selle mustrid, mahedad toonid ning graafilisus viitavad meie rahvuslikule omapärale. Paekivi fossiliid, mida ehetes kasutatud on, pärinevad peamiselt Saaremaa rannikult. Kõrvu fossiilsete kividega on Vinn kasutanud ka tänapäevaseid koralle. Viimane esindab tema meelest üht vanimat elusvormi Maal, mis on olemas ka tänapäeval - sellest tuleneb ka näituse pealkiri - "Koralli aeg“.
Ehete vormistamisel on Vinn kasutanud eri metalle, kuid kõige sobilikumaks on ta pidanud siiski hõbedat, mis paekivi gammat tasakaalustab. Paekivi ei oma vääriskivi tugevust, seetõttu on kivi ehte jaoks töödeldud võimalikult siledana ning tugevalt raamistatuna. Ilunõelade juures on ehtekunstnik kasutanud just preesi-vormi. Seda on tänapäevastatud rangete sõõri ja nurgeliste kujunditega, mis toovad esile eripärase kivi.Viimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Raili Vinn ehetenäitus ''Koralli

1992 aastal esitles Vinn esimest korda paekivist valmistatud ehteid näitusel • Raili Vinn sündis 16. novembril 1943. aastal Tallinnas• 1969. aastal lõpetas ERKI • Ars Juveeli peakunstnik 1994-1996• OÜ Kuldgraal asutaja ja juhataja 1996-2013• Alates 2013. aastast vabakutseline kunstnik Tallinnas• Ede Kurreli nimelise preemia 2014 laureaat

Raili Vinn ehetenäitus ''Koralli aeg''

www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük