Salongi valgustavad Valve Janovi E-kunstisalong avas näituse teostest, mille autor Valve Janov (1921–2003) kuulus 1960. aastatel moodustunud ja Tartu sõpruskonnaks nimetatud rühmitusse. Teise maailmasõja järgne esimene mitteametlik kunstnikerühmitus hoidis totalitaarse süsteemi kiuste eesti kunsti väärtusi ja värskendas samal ajal kohalikku kunstielu. Janovi väljendusvahenditest ja teemavalikutest kirjutanud kunstiteadlane Kadri Asmer märgib, et ta oli eesti kunsti üks esimesi sõjajärgseid abstraktsioniste ja isikupärasemaid kollaa¾imeistreid. "Janovi lemmikmotiivideks olid kohati sürreaalse ning fantaasiarikka lahendusega kala- ja kuukujundid," lisab ta. Sinise lummuses Kalamotiivi ja kollaa¾itehnika täielikust vallandumisest Janovi loomingus annavad tunnistust näitusele välja pandud teosed "Sepikoda" (1962), "Kollaa¾kala" (1961) ja "Pallimäng" (1963). Lillemaalides ja maastikes hakkavad silma sinise kui kunstniku lemmikvärvi kõikvõimalikud variatsioonid. "Ma armastan peast maalida, tahan fantaseerida," on Janov kirjeldanud loomeprotsessi. "Mulle meeldib kujutada selliseid lilli, kalu või maju, milliseid usun mitte olemas olevat. Just tegevus ise meeldib mulle - võtta värve oma tahtmist mööda ja sobitada neid kokku. Ma töötan kaua ega raatsi kuidagi pilti lõpetatuks pidada. " Varjundiküllase sinise koloriidi lembusele osutavad väljapanekus "Sinise kruusi bukett" (1969), "Lilled sinises kruusis" (1977) ja "Sügisene Vooremaa" (1972-1981). Kuupaistel Näitusel kajastub kunstniku vaimustus kuumotiividest ja looduslikust kuuvalgusest, näiteks teosed "Kuupaistel" (1980), "Kaks kuud" (1964) ja "Valge kuu sinises" (1991). Kuigi välja on pandud teoseid eri kümnenditest, on kunstniku kujundikeel ja värvipalett aastate vältel jäänud äratuntavaks. Läbivalt sinise koloriidiga töötanud Valve Janov on oma meelepärasemad kujundid ja vormid maalinud Eesti kunstiajalukku, võimaldades neil saada sümboleiks. Valve Janovi teostega on võimalik tutvuda tasuta sissepääsuga näitusel E-Kunstisalongis (Tehase 16) 20. jaanuarini ja galerii veebisaidil. Näitus valmis E-Kunstisalongi koostöös kunstniku pärijatega.   Salongi valgustavad Valve Janovi kuud
Anno jaanuar 1997
Tere tulemast Eesti kunsti esindusgaleriisse
Tehase 16, Tartu E-Kaubamajas,
Avatud: E–R 10–18 ja L 10–16
Kõik kodulehel olevad teosed on galeriis saadaval.
Ostude saatmine uksest ukseni 1-2 tööpäeva jooksul. Hind Eesti piires 20 eurot.

Salongi valgustavad Valve Janovi kuud

Kaari Koch, Tartu Postimees 7. jaan. 2020

E-kunstisalong avas näituse teostest, mille autor Valve Janov (1921–2003) kuulus 1960. aastatel moodustunud ja Tartu sõpruskonnaks nimetatud rühmitusse. Teise maailmasõja järgne esimene mitteametlik kunstnikerühmitus hoidis totalitaarse süsteemi kiuste eesti kunsti väärtusi ja värskendas samal ajal kohalikku kunstielu. Janovi väljendusvahenditest ja teemavalikutest kirjutanud kunstiteadlane Kadri Asmer märgib, et ta oli eesti kunsti üks esimesi sõjajärgseid abstraktsioniste ja isikupärasemaid kollaa¾imeistreid. "Janovi lemmikmotiivideks olid kohati sürreaalse ning fantaasiarikka lahendusega kala- ja kuukujundid," lisab ta.

Sinise lummuses

Kalamotiivi ja kollaa¾itehnika täielikust vallandumisest Janovi loomingus annavad tunnistust näitusele välja pandud teosed "Sepikoda" (1962), "Kollaa¾kala" (1961) ja "Pallimäng" (1963).
Lillemaalides ja maastikes hakkavad silma sinise kui kunstniku lemmikvärvi kõikvõimalikud variatsioonid.

"Ma armastan peast maalida, tahan fantaseerida," on Janov kirjeldanud loomeprotsessi. "Mulle meeldib kujutada selliseid lilli, kalu või maju, milliseid usun mitte olemas olevat. Just tegevus ise meeldib mulle - võtta värve oma tahtmist mööda ja sobitada neid kokku. Ma töötan kaua ega raatsi kuidagi pilti lõpetatuks pidada."
Varjundiküllase sinise koloriidi lembusele osutavad väljapanekus "Sinise kruusi bukett" (1969), "Lilled sinises kruusis" (1977) ja "Sügisene Vooremaa" (1972-1981).

Kuupaistel

Näitusel kajastub kunstniku vaimustus kuumotiividest ja looduslikust kuuvalgusest, näiteks teosed "Kuupaistel" (1980), "Kaks kuud" (1964) ja "Valge kuu sinises" (1991).
Kuigi välja on pandud teoseid eri kümnenditest, on kunstniku kujundikeel ja värvipalett aastate vältel jäänud äratuntavaks. Läbivalt sinise koloriidiga töötanud Valve Janov on oma meelepärasemad kujundid ja vormid maalinud Eesti kunstiajalukku, võimaldades neil saada sümboleiks.

Valve Janovi teostega on võimalik tutvuda tasuta sissepääsuga näitusel E-Kunstisalongis (Tehase 16) 20. jaanuarini ja galerii veebisaidil. Näitus valmis E-Kunstisalongi koostöös kunstniku pärijatega.

 Viimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti ning kureerib näitusi.

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Salongi valgustavad Valve Janovi

  E-kunstisalong avas näituse teostest, mille autor Valve Janov (1921–2003) kuulus 1960. aastatel moodustunud ja Tartu sõpruskonnaks nimetatud rühmitusse. Teise maailmasõja järgne esimene mitteametlik kunstnikerühmitus hoidis totalitaarse süsteemi kiuste eesti kunsti väärtusi ja värskendas samal ajal kohalikku kunstielu. Janovi väljendusvahenditest ja teemavalikutest kirjutanud kunstiteadlane Kadri Asmer märgib, et ta oli eesti kunsti üks esimesi sõjajärgseid abstraktsioniste ja isikupärasemaid kollaa¾imeistreid. "Janovi lemmikmotiivideks olid kohati sürreaalse ning fantaasiarikka lahendusega kala- ja kuukujundid," lisab ta.Sinise lummusesKalamotiivi ja kollaa¾itehnika täielikust vallandumisest Janovi loomingus annavad tunnistust näitusele välja pandud teosed "Sepikoda" (1962), "Kollaa¾kala" (1961) ja "Pallimäng" (1963).Lillemaalides ja maastikes hakkavad silma sinise kui kunstniku lemmikvärvi kõikvõimalikud variatsioonid."Ma armastan peast maalida, tahan fantaseerida," on Janov kirjeldanud loomeprotsessi. "Mulle meeldib kujutada selliseid lilli, kalu või maju, milliseid usun mitte olemas olevat. Just tegevus ise meeldib mulle - võtta värve oma tahtmist mööda ja sobitada neid kokku. Ma töötan kaua ega raatsi kuidagi pilti lõpetatuks pidada."Varjundiküllase sinise koloriidi lembusele osutavad väljapanekus "Sinise kruusi bukett" (1969), "Lilled sinises kruusis" (1977) ja "Sügisene Vooremaa" (1972-1981).KuupaistelNäitusel kajastub kunstniku vaimustus kuumotiividest ja looduslikust kuuvalgusest, näiteks teosed "Kuupaistel" (1980), "Kaks kuud" (1964) ja "Valge kuu sinises" (1991).Kuigi välja on pandud teoseid eri kümnenditest, on kunstniku kujundikeel ja värvipalett aastate vältel jäänud äratuntavaks. Läbivalt sinise koloriidiga töötanud Valve Janov on oma meelepärasemad kujundid ja vormid maalinud Eesti kunstiajalukku, võimaldades neil saada sümboleiks.Valve Janovi teostega on võimalik tutvuda tasuta sissepääsuga näitusel E-Kunstisalongis (Tehase 16) 20. jaanuarini ja galerii veebisaidil. Näitus valmis E-Kunstisalongi koostöös kunstniku pärijatega.

Salongi valgustavad Valve Janovi kuud

www.e-kunstisalong.ee © 2018 E-kunstisalong OÜ » Kunsti ost ja müük