Sootulukesed, Piret Veski E-kunstisalongis Piret Veski lõpetas ERKI 1988. a. klaasi erialal ning temast räägitakse kui 1990. aastate tarbekunsti ühest uunedajast. Keraamika on jäänud kunstniku peamiseks alaks tänaseni, kuid sellele on lisanud maalikunst. Piret Veski on väljatöötanud täiesti omanäolise maalilaadi ning - tehnika, millele siinsel kunstimaastikul sarnast ei leidu. Maalimise juurde jõudis kunstnik 2001. a. Eelkõige iseloomustab tema loomingust naiselikkus ja romantilisus, milledes kõigis on teatud annus müstilisust ning muinasjutulist. Kunstnik ammutabki inspiratsiooni müütidest ning legendidest, mis on alguse saanud aegade algusest ning mida on põlvest põlve edasi kantud. Muinasjuttude võimest inspireerida on kunstnik kõnelenud: «Neis on märgid ja vihjed, mis võivad meile ilmuda nii unes kui ka ilmsi. Ühel hetkel lihtsalt tabame end muinasloost. » Seda kõike vaatab kunstnik läbi naisepilgu ning naise arhetüüpse olemuse. Piret Veski maalid muudab omapäraseks veel tõik, et kunstnik kujundab ka kõikide oma teoste raamid ise, milledel pilt jätkub 2007 Sootulukesed, Piret Veski E-kunstisalongis Veski Piret
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
Sootulukesed, Piret Veski E-kunstisalongis
Piret Veski (sünd 1963)

Sootulukesed

2009 Õli, lõuend 38 x 78,5 koos raamiga
Alghind: € 10000/€639
24. E-Kunstisalongi XXIV oksjon
28.04.2010 Tallinn, hotell Olümpia

Piret Veski lõpetas ERKI 1988.a. klaasi erialal ning temast räägitakse kui 1990. aastate tarbekunsti ühest uunedajast. Keraamika on jäänud kunstniku peamiseks alaks tänaseni, kuid sellele on lisanud maalikunst. Piret Veski on väljatöötanud täiesti omanäolise maalilaadi ning - tehnika, millele siinsel kunstimaastikul sarnast ei leidu.
Maalimise juurde jõudis kunstnik 2001.a. Eelkõige iseloomustab tema loomingust naiselikkus ja romantilisus, milledes kõigis on teatud annus müstilisust ning muinasjutulist. Kunstnik ammutabki inspiratsiooni müütidest ning legendidest, mis on alguse saanud aegade algusest ning mida on põlvest põlve edasi kantud. Muinasjuttude võimest inspireerida on kunstnik kõnelenud: «Neis on märgid ja vihjed, mis võivad meile ilmuda nii unes kui ka ilmsi. Ühel hetkel lihtsalt tabame end muinasloost.» Seda kõike vaatab kunstnik läbi naisepilgu ning naise arhetüüpse olemuse. Piret Veski maalid muudab omapäraseks veel tõik, et kunstnik kujundab ka kõikide oma teoste raamid ise, milledel pilt jätkubPiret Veski (sünd 1963)
Kunstnik Piret Veski sündis 12.12.1963 Tallinnas. Õppis 1983 aastast ERKI-s, mille lõpetas 1988 aastal klaasi erialal.
Töötanud 1991-1992 Tartu Arsis ja 1992 aastast Artesis autoritiraa¾ikunstnikuna. Kunstnike Liidu liige alates 1993 aastast.
Piret Veskist sai 1990-ndail üks tarbekunsti uuendajaid. Ta lõi oma loomingus sürrealistlike objekte ja figuure, milles kasutas koos savi ja klaasiga helmeid, vääriskive, nahka, metalli jmt. materjale.
Põhiliselt keraamikuna tuntud kunstnik Piret Veski hakkas maalima 2001 aastal. Kunstniku maalid on naiselikud ja romantilised, samas on neis kõigis panus müstilisust.
Piret Veski kujundab oma maalide erinäolised raamid ise. Raamide loomisel kasutab ta samuti erinevaid materjale: pärleid, kivikesi, taimi jms. Kunstnik on võrrelnud pildiraami kübaraga. Ta on öelnud, et raam on piiriks pildi hingemaa ja reaalse elu vahel.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Sootulukesed, Piret Veski E-kunstisalongis

Piret Veski (sünd 1963) Sootulukesed 2009 Õli, lõuend 38 x 78,5 koos raamiga Alghind: € 10000/€639 24 E-Kunstisalongi XXIV oksjon 28 Piret Veski lõpetas ERKI 1988.a. klaasi erialal ning temast räägitakse kui 1990. aastate tarbekunsti ühest uunedajast. Keraamika on jäänud kunstniku peamiseks alaks tänaseni, kuid sellele on lisanud maalikunst. Piret Veski on väljatöötanud täiesti omanäolise maalilaadi ning - tehnika, millele siinsel kunstimaastikul sarnast ei leidu. Maalimise juurde jõudis kunstnik 2001.a. Eelkõige iseloomustab tema loomingust naiselikkus ja romantilisus, milledes kõigis on teatud annus müstilisust ning muinasjutulist. Kunstnik ammutabki inspiratsiooni müütidest ning legendidest, mis on alguse saanud aegade algusest ning mida on põlvest põlve edasi kantud. Muinasjuttude võimest inspireerida on kunstnik kõnelenud: «Neis on märgid ja vihjed, mis võivad meile ilmuda nii unes kui ka ilmsi. Ühel hetkel lihtsalt tabame end muinasloost.» Seda kõike vaatab kunstnik läbi naisepilgu ning naise arhetüüpse olemuse. Piret Veski maalid muudab omapäraseks veel tõik, et kunstnik kujundab ka kõikide oma teoste raamid ise, milledel pilt jätkub

Sootulukesed, Piret Veski E-kunstisalongis

Veski Piret
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük